Simona ir Dorsey Minns.
„Draugo” metinio pokylio metu koncertuos svečiai iš Bostono – Simona ir Dorsey Minns. (Kyle Kennan nuotr.)

„Draugo” pokylio metu skambės lietuvių liaudies dainos

Vaida Lowell.

Simona ir Dorsey Minns.
Simona ir Dorsey Minns. (Kyle Kennan nuotr.)

Spalio 30 d., sekmadienį, „Draugo” metinio pokylio metu koncertinę programą pristatys svečiai iš Bostono – Simona ir Dorsey Minns. Simona – viena iš nedaugelio lietuvių, baigusi prestižinį Berklee muzikos koledžą. Jos vyras Dorsey taip pat mokslus kremta šiame koledže. Šią aktyvią lietuvaitę dažnai galima išvysti lietuviškuose renginiuose. Be Massachusetts valstijos ji yra koncertavusi Washington, DC, New Yorke, Vermonte, Maine, Connecticute, Illinois ir Michigan valstijose. Savo rašiniais ji džiugina „Draugo” bei kitų spaudos leidinių skaitytojus.

Neseniai Simona  pagal dvi lietuvių liaudies dainas – „Turėja liepa” ir „Eina našlaitėlė” – sukūrė a cappella kūrinį „Turėja liepa”.  Kūrinys buvo įrašytas Bostono Berklee muzikos koledžo įrašų studijose. Spalio pradžioje ji kartu su keliais dainininkais iš skirtingų šalių (Linnea Lundgren iš Švedijos – altas, Takuma Matsui iš Japonijos – tenoras, Atileo Tidoldi iš Kanados – bosas, soprano partiją atliko pati kompozitorė) nufilmavo vaizdo įrašą rudenėjančiame Bostono centriniame parke (Public Gardens). Visą kūrinį pasiklausyti ir pasižiūrėti vaizdo klipą galima interneto svetainėje: www.youtube.com/watch?v=10fLKp_fnV8.

„Draugo” pietų svečiai išgirs nuotaikingas ir gerai žinomas lietuvių liaudies dainas, kurias Simona dainuos pritardama lietuviškomis kanklėmis, o Dorsey gros trombonu. Programa bus tradicinė, kviečianti susirinkusius išgirsti autentišką lietuvių liaudies dainų skambesį. Paskutinį spalio savaitgalį Simonos ir Dorsey duetą taip pat bus galima išgirsti ir kituose Čikagos lietuvių renginiuose.

– Simona, esi muzikantė, režisierė, kompozitorė, vokalistė – kaip tu pati save pristatai niekad tavęs negirdėjusiems klausytojams?

– Kitiems žmonėms save ir pristatau būtent taip, kaip išvardinai –  muzikantė, režisierė, kompozitorė, vokalistė. O pati sau prisistatau kaip kūrėja. Susipažinti su savimi tenka nuolat – nerečiau nei ir su naujais žmonėmis.

 – Koncertuoji kartu su vyru Dorsey. Tavo programose paprastai būna lietuviškų improvizacijų. Kaip sudominai Dorsey lietuviškomis melodijomis?

– Muzika yra muzika, nepriklausomai iš kur ji kilusi. Lietuviškos melodijos labai lyriškos, paprastos, nuoširdžios. Visada smagu atlikti kažką tokio, kas atneša žmonėms paprastą džiugesį, skaidrią nostalgiją, viltį.

Simona Minns.
Prieš kelias savaites Simona kartu su keliais dainininkais iš skirtingų šalių sukūrė video įrašą a cappella kūriniui „Turėja liepa”. (Gintaro Sekmoko nuotr.)

– Kaip susikūrė Simonos ir Dorsey duetas?

– Mums abiems su Dorsey patinka bendrauti su žmonėmis, keliauti ir, žinoma, muzikuoti. Sukūrę santuoką, natūraliai pradėjome groti kartu. Grojame ne tik dviese, tačiau taip pat turime džiazo kvintetą ir vykdome edukacinius džiazo projektus Lietuvoje. Šių metų lapkričio 21–26 dienomis būsime Lietuvoje ir vesime džiazo meistriškumo pamokas Panevėžyje, Kėdainiuose ir Kaune. Taip pat koncertuosime Vilniuje su „Minns Quintet” – lapkričio 29 d. klube „Pavilijonas” ir gruodžio 2 d. klube „Jazz Cellar”.

– Koncertuosi trijuose renginiuose Čikagoje paskutinį spalio savaitgalį. Kuo šie pasirodymai skirsis vienas nuo kito?

– Keturiuose! Penktadienį – JAV Lietuvių Bendruomenės Waukegan Lake-County apylinkėje, šeštadienio ryte – Maironio lituanistinėje mokykloje, šeštadienio vakare – „Sielos” galerijoje ir sekmadienį – „Draugo” šventiniuose pietuose. Visi koncertai bus labai skirtingi vienas nuo kito.

Waukegan Lake-County apylinkės Lietuvių Bendruomenėje grosime šiuolaikines lietuviškas dainas, improvizuosime, bus ir džiazo, ir folkloro. Šeštadienį lituanistinėje mokykloje koncertas bus edukacinis, skirtas vaikams papasakoti apie kankles, jų kilmę, naudojimą ir supažindinti su skambesiu. Šeštadienio vakaras „Sielos” galerijoje bus labiau tarptautinis negu lietuviškas. Atliksime džiazo kūrinius, aš skambinsiu fortepijonu, improvizuosime, įtrauksime klausytojus į artistinius eksperimentus, paremtus galerijoje eksponuojamomis instaliacijomis. Esame keliaujantis muzikinis „paketas” – nuo tradicinių liaudies dainų ir paskaitų iki šėlstančio džiazo.

 – Visada kunkuliuoji kūrybinėmis idėjomis. Papasakok, prie kokių kūrybinių projektų šiuo metu darbuojiesi?

– Neseniai pabaigiau rašyti muziką spektakliui „Artimas miestas” (pagal Marių Ivaškevičių), kuris buvo statomas Naujojoje Zelandijoje lietuvių režisierės Eglės Šimkevičiūtės. Spektaklis buvo rodomas „Basement theater” dvi savaites iš eilės rugsėjo mėnesį.

Šiuo metu daugiausiai dirbu ties savo eksperimentinio teatro spektakliu „Bado meistras”. Spektaklio muziką planuoju įrašyti ir išleisti debiutinį albumą. Daug koncertuoju ir ruošiamės kelionei į Lietuvą mūsų su Dorsey vykdomam edukaciniam projektui „Jazz education seminar II”. Muzikanto gyvenimas sukasi labai stichiškai – potvyniai, atoslūgiai, audros ir sausros… Šiuo metu esu įsisukusi į tikrą savo idėjų ir jų išpildymo audrą. Reikia tik žiūrėti, kad skrybėlės nenupūstų.

– Ačiū už pokalbį!

Simona Minns daug laiko leidžia kurdama eksperimentinį teatro spektaklį „Bado meistras”.
Simona Minns daug laiko leidžia kurdama eksperimentinį teatro spektaklį „Bado meistras”. (Simonos Minns asmeninio archyvo nuotr.)