koncert
Solistai
Kristina Zmailaitė (sopranas) ir Edmundas Seilius (tenoras).

,,Draugo” jubiliejinio koncerto belaukiant

LAIMA APANAVIČIENĖ

,,‘Draugas’ šimtmečio proga rengia jubiliejinį koncertą, kuris įvyks 2009 m. kovo 22 d. Maria mokyklosminkstimas auditorijoje. Koncerto programą atliks solistai Edmundas Seilius (tenoras) ir Kristina Zmailaitė (sopranas). Akompanuos Edvinas Minkštimas”, – skaitome pranešimuose. Kovo 22-oji nebe už kalnų, tad nors trumpai norisi pristatyti jaunuosius menininkus čikagiečiams.

Tiems, kas lankosi lietuviškuose muzikiniuose renginiuose, Edmundo Seiliaus ir Edvino Minkštimo vardai yra gerai žinomi.

Prieš dvejus metus E. Seilius pasirodė jaunųjų atlikėjų programoje Čikagos operos teatre, kur Claudio Monteverdi operoje ,,The Return of Ulysses” atliko Eurimaco partiją. Šiuo metu 33 metų tenoras E. Seilius sparčiai kopia karjeros laiptais. Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, bene vienas iš pirmųjų jaunų dainininkų pradėjo karjerą JAV, studijavo University of Dallas, vėliau „New England Conservatory”, kur dirbo su Vinson Cole bei kitais pasaulinio garso muzikos pedagogais. Dainavo Dallas operoje, koncertavo Japonijoje su Lenkijos nacionaline opera, dirbo Reino nacionalinėje operoje Strasbourg (Prancūzija). Šiuo metu solistas dirba Lietuvoje.

Pažiūrėjus į šių dienų muzikines reklamas stebiesi, kaip dainininkas E. Seilius visur suspėja – jis dainuoja Kaune ir Klaipėdoje, Marijampolėje ir Panevėžyje, dalyvauja J. F. Halevy operos ,,Žydė” pastatyme Nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje. Dalyvavo televizijos renginyje ,,Triumfo arka”, kur laimėjo antrą vietą. O kur dar namai, mažoji keturmetė Barbora...

Dar vienas čikagiečiams gerai žinomas šio koncerto dalyvis – pianistas Edvinas Minkštimas (fortepijonas). Šis atlikėjas laikomas vienu ryškiausių jaunųjų lietuvių pianistų. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje jis įgijo muzikos magistro laipsnį. Šiuo metu Edvinas siekia daktaro laipsnio garsiojoje Juilliard muzikos mokykloje New York.

Pianistas yra devynių tarptautinių pianistų konkursų laureatas. Jis koncertavo Danijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Kanadoje bei JAV, grojo Didžiosios Britanijos sosto įpėdiniui princui Čarlzui jo vizito Lietuvoje metu.

Neįmanoma išvardyti visų E. Minkštimo stipendijų bei premijų, kurias jis yra gavęs ar laimėjęs. Jis taip pat bando savo jėgas ir kompozicijoje, kurdamas fortepijoninę, kamerinę bei simfoninę muziką, kurią ne kartą atliko Lietuvoje bei užsienyje.

Studijos ir gyvenimas Paryžiuje bei New York E. Minkštimui leido pajusti platų kultūrinį kontekstą ir apmąstyti savo vietą jame. Daugiausiai laiko praleidžiantis toli nuo Lietuvos pianistas viename interviu prasitarė neužmirštantis jos nė akimirkai: „Man gyvybiškai svarbu, kad mano valstybėje viskas būtų gerai. Tai garbės reikalas. Džiaugsmą teikia vien mintis, kad apie Lietuvą būtų kalbami tik geri žodžiai. Norėčiau, kad man pavydėtų, jog esu iš Lietuvos.”

Abu šie menininkai jau ne pirmą kartą pasirodys ir Čikagos lietuviams – jie abu yra koncertavę Lietuvos vaikų globos būrelio ,,Saulutė” koncertuose. Pernai E. Minkštimas atliko muzikinę programą ALT’o organizuotoje Vasario 16-osios programoje. Tad malonu bus susitikti su šiais talentingais menininkais dar kartą.

Na, o su Kristina Zmailaite čikagiečiai meno mylėtojai susitiks pirmą kartą, nors ši menininkė, kaip ir jos vyras E. Seilius, Lietuvoje yra gerai žinoma. Iš Šiaulių kilusi K. Zmailaitė baigė vidurinę mokyklą, kurioje buvo sustiprintas muzikos mokymas. Vaikystėje jos karjera, kaip ir Edmundo, prasidėjo nuo „Dainų dainelės”. Abu vieną dieną suvedė lemtingas susitikimas Muzikos akademijos koridoriuje. Dabar jie dainavimo profesionalai, iš to valgantys duoną. Operos solistė studijavo Vokietijoje, gilino savo žinias JAV ir Prancūzijoje, daug dainavo Prancūzijoje, Vokietijoje. Šiuo metu Lietuvoje ji – viena iš labiausiai kviečiamų dainuoti solisčių, savo balsu ir išvaizda kerinti muzikos mylėtojus.

Tad iki malonaus susitikimo Čikagoje.