verbicas

L. Veržbickui – „Gatorade” apdovanojimas

EDVARDAS ŠULAITIS

verbicasNeseniai savo 17-ąjį gimtadienį atšventęs lietuvis sportininkas Lukas Veržbickas (Verzbicas), kuris yra Orland Park (IL) prie Čikagos esančios Carl Sandburg gimnazijos antrakursis studentas, sausio 28-osios popietę buvo maloniai nustebintas.

Į klasę, kur vyko literatūros pamoka, įžygiavo būrys žmonių. Nutraukus pamoką, Lukas buvo apdovanotas didžiausiu įvertinimo ženklu – žymeniu už geriausius pasirodymus praėjusiais metais bėgimo, mokslo bei kitose srityse, kurį jau 25 metus skiria „Gatorade” bendrovė.

Šie apdovanojimai kasmet yra suteikiami geriausiems šešių sporto šakų JAV gimnazijų sportininkams (berniukų ir mergaičių grupėse). Lukas apdovanojimą gavo už atžymėjimą „cross country” („bėgimą per laukus”). Lietuvis per visus 25 metus, kai teikiamas šis apdovanojimas, iš 213 apdovanotųjų yra tik antras, kuriam šis prestižinis ženklas įteikiamas antraisiais studijų metais. Jam šį atžymėjimą įteikė pirmasis šį ženklą prieš 25 m. gavęs garsus amerikietiškojo futbolo žaidėjas Jeff George, kuris per 14 metų trukusią savo karjerą yra numetęs kamuolį daugiau kaip 27,000 jardų. Savo kalboje jis gerai įvertino „Gatorade” bendrovės pastangas padėti jauniesiems atletams.

Rašė amerikiečių spauda, interneto puslapiai, rodė televizijos stotys

Laimėtojo išrinkimu pasirūpino „Gatorade” bendrovė, bendradarbiaujanti su ESPN RISE žmonėmis, kurie visus praėjusius metus sekė visų Amerikos moksleivių sportinius pasirodymus ir išrinko geriausius iš geriausių. Čia dėmesin buvo imami jaunojo lietuvio pasiekimai „Nike” uždarų patalpų bėgimo varžybose Boston mieste, jo pergalės Illinois gimnazijų „cross country” varžybose, laimėjimas „Foot Locker” surengtose lenktynėse San Diego, CA, taip pat Luko sėkmė pasaulio duatlono varžybose bei kitur. Visos šios pergalės išvardytos spaudoje ir internete, tad nesikartosime. Apie daugumą jų esame jau anksčiau rašę ir šiame laikraštyje bei kitoje lietuviškoje spaudoje.

Iš Lietuvos atvyko prieš 9 metus

Dauguma amerikiečių žiniasklaidos pranešė, kad Lukas yra atvykęs iš Lietuvos prieš 9 metus ir tuoj pat čia pradėjo sportuoti, nes jo mama ir patėvis Lietuvoje yra buvę žymūs bėgikai.

Rašoma, jog Lukui laimėti apdovanojimą padėjo jo geri pažymiai moksle (vidurkis 3,32). Taip pat pažymima, kad vaikinas yra pasišventęs Palaimintojo Jurgio Matulaičio lietuvių katalikų misijos bendruomenės narys, be to, padeda kitiems neeiliniams jaunuoliams triatlono srityje, dalyvaudamas „Multisport Medness Triathlono Club” veikloje.

Pradėjo vaikščioti gana vėlai

Sausio 6 d. savo 17ąjį gimtadienį atšventęs lietuvis sportininkas, jo motinos Rasos Veržbickienės (dabar ji turi Bertulės pavardę) teigimu, pradėjo vaikščioti gana vėlai.

„Chicago Tribune” internetiniame puslapyje žurnalistas Jeff Vorva rašo, kad Lukas pirmuosius žingsnius pradėjo žengti sulaukęs beveik 2 metų, gyvendamas Lietuvoje. „Mes pradėjome jaudintis. Praėjo daug laiko, o jis nežingsniavo vienas”, – pasakojo Luko mama žurnalistui.

Tačiau prasidėjęs Luko vaikščiojimas ilgai nesitęsė. Berniukas daugiausia ne vaikščiojo, o bėgo. ,,Jis bėgdavo, krisdavo ir vėl bėgdavo”, – apie praeitį pasakojo Luko mama. O žurnalistas nuo savęs prideda: „Veržbickas (Verzbicas) ir dabar bėga, tik nekrenta taip dažnai.”

Lukas ne tik bėga, jis per savaitę nuplaukia 25,000 jardų, dviračiu nuvažiuoja 100 kilometrų ir nubėga 50 mylių. Jo pagrindinis tikslas – tapti geru triatlonininku ir patekti į 2012 m. olimpiadą Londone, o 2016 m. Rio de Janeiro užlipti ant laimėtojų pakylos.

verbic


verbi