Jaunasis Lukas vėl šventė pergalę

Edvardas Šulaitis

verbic

15 metų amžiaus sportininkas Lukas Veržbickas iš Čikagos priemiesčio New Lenox (IL) jaunųjų triatlonininkų pirmenybėse Colorado Springs mieste (CO) buvo stipriausias „Youth Elite Men” grupėje ir iškovojo aukso medalį.
Mūsiškis savo pergalę pasiekė JAV olimpiečių treniravimo komplekse tą pačią dieną (rugpjūčio 9 d.), kai lietuvių kilmės amerikietė Mariel Zagunis olimpiadoje Kinijoje pelnė aukso medalį fechtavime.

JAV triatlono jaunimo pirmenybėse Colorado Springs National Parke ir Prospect Lake, kur treniruojasi JAV olimpiečiai, buvo varžomasi aštuoniose amžiaus kategorijose. Čia dalyvavo daugiau nei 350 jaunųjų sportininkų iš įvairių Amerikos miestų.
Kaip teigė JAV Triatlono sporto lavinimo direktorius Steve Kelly, ši vieta parinkta specialiai, norint jauniesiems sportininkus paskatinti siekti aukštumų. Jis taip pat pažymėjo, kad šiose varžybose buvo galima matyti naujų talentų, kurie galės varžytis vyresniųjų grupėse.

Varžybose buvo neįveikiamas

Vienu iš tokių perspektyvių sportininkų buvo L. Veržbickas, kuris grupėje iki 16 metų buvo neįveikiamas. Jis trijų sporto šakų (bėgimo, plaukimo ir lenktynių dviračiu) rungtis įveikė per 29 minutes ir 1,4 sek. Antruoju liko Joshua Kanute iš Geneva, IL su 30 min. 20,8 sek. rezultatu, o trečiuoju – Reeven Nathan ir Highland Park, IL – 30 min. 30,4 sek.

Lukui taupant pinigus į tolimą žaidynių vietą reikėjo keliauti ne lėktuvu, bet automobiliu. Tai sportininką gerokai nuvargino – į varžybas reikėjo stoti po trumpo atokvėpio. Tačiau šio jauno lietuvio organizmas užgrūdintas, jis sugebėjo įveikti visus savo varžovus. Tai, be abejo, ir šio jaunuolio trenerio, buvusio kauniečio Romo Bertulio nuopelnas. Jis nuo jaunų dienų lavina Luką, jau laimėjusį bent dešimt didesnių bėgimo, duatlono ir triatlono varžybų.

Galbūt iš Luko išaugs olimpietis, ligšioliniai jo rezultatai teikia tokių vilčių.
Artimiausios Luko varžybos įvyks rugpjūčio 23 d., kur jis dalyvaus Čikagos triatlone (jis vyks miesto centre netoli Michigan ežero). Čia reikės įveikti 800 metrų plaukiant, 20 kilometrų – dviračiu ir 5 kilometrus – bėgant. Lauksime ir šiose varžybose iš Luko gerų rezultatų.

Netrukus Lukas pradės lankyti Lincoln Way Central gimnaziją, tad ir varžybos tarp mokyklų jau bus aukštesnio lygio ir jis galės daugiau tobulėti. Sporto žinovai šį jauną lietuvį vertina kaip labai perspektyvų sportininką.