Palikę Kauną darbuojamės Vilniuje

LAURA  STANKEVIČIUTĖ

liss
Agnė Sasnauskaitė ir Linas Vaitkus


Agnė Sasnauskaitė savo praktiką pradėjo Kauno Dainavos poliklinikoje, Jaunimo centro skyriuje, kuris teikia visapusišką pagalbą jaunimui. Čia ji susipažino su psichologe, dviem socialinėmis darbuotojomis, kitais skyriaus darbuotojais. Agnei patiko darbo įvairovė ir tai, kad buvo proga praktiškai susipažinti su psichologija, sociologija, biologija. Universitete ji studijuoja biologiją ir visuomeninius mokslus, todėl jai toks darbo pobūdis Lietuvoje labai tiko. Čia Agnė susipažino su įvairiais darbais, taip pat turėjo progą pabendrauti su poliklinikos direktoriumi, kuris ją supažindino su vadyba, ligoninės struktūra.

Vilniuje Agnė dirba Teisingumo ministerijoje. Čia ją globoja Registrų skyriaus direktorius Klaidas Navickas. Naujoje darbovietėje Agnė susipažino su Lietuvos Konstitucija, civiliniais įstatymais ir projektais, susijusiais su asociacijomis, politinėmis partijomis, religinėmis bendruomenėmis, vaikų teisių apsauga, baudžiamąja sistema. Merginai net vedė ekskursijas į du kalėjimus: Lukiškių ir Vilniaus antruosius pataisos namus. Dirbdama teisingumo ministerijoje Agnė labai daug pamatė ir sužinojo, jos pačios žodžiais tariant, tai – „pažintinė praktika”. Ji pasidžiaugė, kad tiek daug sužinojo apie Lietuvą, kad buvo šiltai ir gražiai sutikta.

• • •

Meninę fotografiją ir skulptūrą studijuojantis Linas Vaitkus Kaune dirbo Lietuvių išeivijos institute. Ten jis tvarkė ir rūšiavo archyvus, dokumentus, laikraščius. Darbo metu perskaitė labai daug straipsnių, rašė jų santrumpas, atrinkinėjo nuotraukas ir sekė jų datas, ieškojo įžymių žmonių nuotraukų. Daugiausia dirbo organizacinį darbą, nors buvo progų susitikti ir su Lietuvos fotografais Aleksandru Macijausku ir Romualdu Rakausku. Linui patiko apžiūrėti ir aptarti darbus su pačiais fotografais.

Vilniuje Linas stažuojasi Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kuris yra seniausias muziejus Lietuvoje, įkurtas 1855 metais kaip Senienų muziejus. Tai pati didžiausia šalies istorinio kultūros paveldo saugykla Lietuvoje. Šioje darbovietėje stažuotojas turi nufotografuoti visus muziejaus pastatus, tad daug ką aplankė, pamatė bei sužinojo. Linas jau nufotografavo Gedimino pilies bokštą, Vilniaus gynybinės sienos bastėją. Pasak jo, tai buvo ir gera pažintis su Vilniumi. Kaip ir Kaune, jis susitiko su keliais fotografais. Sostinėje teko garbė pabendrauti ir su Stanislovu Žvirgždu, pabuvoti jo galerijoje.

• • •

liss

Milda Sasnauskaitė ir Lokys Gust


Milda Sasnauskaitė, studijuojanti viešbučių, restoranų ir turizmo vadybą, savo stažuotę atliko Kauno senamiestyje įsikūrusiame keturių žvaigždučių viešbutyje „Daugirdas” ir Vilniuje – ant Neries kranto, miesto centre, pastatytame keturių su puse žvaigždučių viešbutyje „Radisson Blu”. Kaune jai teko padirbėti ir padavėja lauko bare, ir tvarkyti elektroninį viešbučio puslapį. „Daugirdo” viešbučio internetinėje svetainėje ji rūpinosi skelbimais, koncertų informacija, dėdavo skelbimus į kitus e. puslapius. Teko padirbėti ir viename renginyje – džiazo koncerte. Milda taip pat ruošė pakvietimus Kauno aukštuomenei, rūpinosi svečių susodinimu. Kadangi dirbo pačiam savininkui, daug laiko praleisdavo pagrindiniuose biuruose, kur turėjo progą stebėti darbą iš arti.

Perėjusi dirbti į „Radisson Blu”, Milda pirmiausia dirbo registratūroje. Čia daugiausia teko bendrauti su klientais ir atsakinėti į jų klausimus. Jai labiausiai ir patiko toks darbas su klientais, nes sutiko daug įdomių žmonių. Mildą labai stebino, kad užsieniečiai, pavyzdžiui, kinai, mokėjo lietuviškai. Po registratūros ji pateko dirbti į konferencijų centrą, atsakingą už visus verslo susitikimus ir konferencijas, vykstančias viešbutyje. Ten taip pat daugiausia bendravo su klientais, susipažino su renginių organizatoriais. Milda sakė, jog „Radisson Blu” jai primena JAV viešbučius, nors, pastebėjo ji, Europos viešbučių žvaigždučių įvertinimai skiriasi nuo Amerikos.

• • •

Kaune stažuotę pradėjęs Lokys Gust įsidarbino „Akademinėje kredito unijoje”. Čia jis gavo du skirtingus darbus. Pirmiausia dirbo archyvuose (juose ir praleido didžiąją dalį stažuotės Kaune), kur pagal datą arba vardą dėliojo dokumentus. Kitas projektas – organizuoti informaciją apie narių paskolas: kiek jie vėlavo susimokėti ir kiek tai keičia jų mokamas sumas. Lokys dirbo su „Excel” programa: suvedinėjo informaciją, kad viskas būtų vienoje vietoje; pagal ją darbdaviai galės susidaryti bendrą nuomonę apie bendroves, matyti, kaip joms sekasi.

Vilniuje Lokys dirba audito ir buhalterijos paslaugų įmonėje ,,Audifina”. Pirmąją savaitę jis suvedinėjo duomenis į kompiuterį ir tikrino, ar visi duomenys yra teisingi. Antrąją savaitę gavo dar porą darbų. Jis perskaitė ir perrašė anglų kalba parašytą įmonės informaciją apie bendroves. Taip pat sukūrė formą, kuri parodo, kaip kompanijos leidžia pinigus, prižiūri savo biudžetą. Dabar Lokys tikrina matematinę dalį ir skaičių tikslumą, kad bendrovė galėtų gauti leidimą parduoti tam tikrus kreditus. Jis džiaugiasi, galėdamas dirbti su matematiniais apskaičiavimais, o ir darbdaviai labai patenkinti, turėdami tokį darbštų stažuotoją. Lokys Gust turi bakalauro laipsnį matematikos ir ekonomikos srityje iš Northwestern University.