rochester

Tolumoje matyti (iš kairės): Ilona Bačkuvienė, Janina Jakubauskienė su
akordeonu, Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Rochesteryje Rimas
Chesonis ir kt. prie Joninių laužo.Rochesterio lietuvių vasara jau pasibaigė
Ilona Bačkuvienė

Prasidėjo ruduo. Visus kankina klausimas, ar dar ilgai išsilaikys vasariški orai. Su kiekviena diena saulės šypsnys vis vėsesnis, bet saulėtų dienų laukiame labiau nei vidurvasarį. Neišsiskleidę sodo žiedų pumpurai prašo pratęsti vasarą, atrodo, jog žydėtų dar ne vieną mėnesį. Tik nuo šakų svyrantys vaisiai primena – vis dėlto ruduo...

Dažnai rudenį gyvename vasariškais prisiminimais, o Rochesterio Lietuvių Bendruomenė šiuo klausimu tikrai turi ką prisiminti. Birželio 21-ą dieną lietuvių organizacija ,,Baltų vaikai’’, kurios įkvėpėjas yra Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Rochesteryje Rimas Chesonis, sukvietė visus rochesteriečius į ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties – Joninių šventę. Šiais metais šventė vyko nuostabioje Jean ir Andriaus Naujokų sodyboje Webster, NY.  Svečių sugužėjo beveik 100, ne tik iš Rochesterio, bet ir iš apylinkių bei Kanados. 

Pagal Joninių tradiciją, kiekvienas šventės dalyvis turėjo praeiti vainikais apipintus vartus ir būti nupraustas Rasos vandeniu. Skambėjo lietuviškos dainos, lydimos Janinos Jakubauskienės akordeono, sukosi rateliai.  Šventę vedė nenuilstančios vedėjos Regina Juodeikienė ir Virginija Mockevičienė, kurios ir pakvietė visus prie gėrybėmis nukloto stalo. Gerai pasistiprinę, svečiai toliau traukė skambias dainas, o vėliau šaunieji kepėjai visus vaišino nuostabaus skonio šašlykais.

Prisivaišinę iki soties, visi sugužėjo prie laužo. Ąžuolų vainikais buvo padabinti šventės kaltininkai – Jonai ir Janinos. Vyko gausybė žaidimų, konkursų, atrakcionų.  Vidurnaktį visi patraukė ieškoti paparčio žiedo, kurį rado Janina Jakubauskienė.  Šventė tęsėsi iki pat paryčių su linksmomis dainomis ir nuostabia nuotaika. Kai Rochesterio lietuviai šventė Jonines, mes tikime, kad Lietuva jautė ir girdėjo, kaip mes išliejame jai savo dainas ir meilę, būdami taip toli nuo savo gimtųjų namų.

•••

Šiais metais ,,Baltų vaikai” suorganizavo ir labdaringus pietus Tėvo dienai. Surinktos lėšos buvo skiriamos Šv. Jurgio parapijos 100 metų jubiliejui, kuris buvo švenčiamas spalio 11–12 dienomis. Dar keletas labdaringų pietų buvo suorganizuota kiek vėliau, kurių lėšos bus skirtos kauniškiui, Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės nariui, sergančiam cukriniu diabetu Mariui Miškiniui; taip pat buvusiam rochesteriečiui, krepšininkui Mindaugui Borutai, kuris sirgo vėžiu, bet dar tebesigydo Lietuvoje.

Manome, kad ,,Baltų vaikai” ir toliau aktyviai dalyvaus visuomeniniame Rochesterio gyvenime ir visus džiugins ne tik savo renginiais, bet ir sugebėjimu užjausti, padėti, dalintis. ,,Niekada neužmirškime, kad įmesdami į pasaulio iždą nors mažiausio gėrio dalelę, mes jau geriname pasaulį’’ (Marija Pečkauskaitė).

rochester
,,Baltų vaikų” atstovės ir Joninių vedėjos (iškairės):
Regina Juodeikienė ir Virginija Mockevičius.rochester
Labdaringi pietūs (iš kairės): Ilona Bačkuvienė, Ieva Bačkutė,
Virginija Mockevičius, Janina Jakubauskienė, Irmunda Bergoltz,
Regina Juodeikienė, Gediminas Bačkus, Gediminas Juodeikis ir
 Reda B. Juodeikis. Visi priklauso ,,Baltų Vaikams”.