dailininke

Dailininkės kūryba atspindėjo paskutinįjį jos veiklos dvidešimt-penkmetį.

Pirmoji autorinė Dalios Sudavičiūtės paroda

BIRUTĖ PRIŠMANTIENĖ

Spalio 2 dieną Omaha ,,Stonehouse Publishing Company” pastato durys senamiestyje buvo atvirosparoda naujovėms ir pokyčiams. Beveik mėnesiui į fotografo ir kompanijos šeimininko Patrick Drickey verslo namus atkeliavo pirmoji autorinė Dalios Sudavičiūtės dailės paroda. Jau ir taip nepaprastai įdomias savo struktūra patalpas Dalios meno kūriniai tik pagyvino ir sukūrė dar jaukesnę nuotaiką. Tačiau šiandien lankytojams rūpėjo ne pastato, o kūrinių meninė vertė.

Tik pravėrus duris, ant sienų sukabinti paveikslai atspindėjo Dalios asmenybę, kurioje gausu meilės ir rūpesčio gyvūnams. Parodoje buvo apie 60 darbų iš dailininkės kolekcijos, kurią sudarė akvarelė, tapyba ir aliejiniai paveikslai. Dalios kūryba atspindėjo paskutinįjį jos veiklos dvidešimtpenkmetį. Kadangi modernusis menas yra populiarus, paroda sulaukė didelio žiūrovų dėmesio.

Apie parodą Dalia galvojo ir anksčiau, tačiau tik savo gero draugo Patrick ir jo žmonos Karen padrąsinta Dalia pradėjo rimčiau galvoti apie parodą liepos mėnesį. Turint omenyje, kad ,,Stonehouse Publishing Company” šeimininko pasiūlyta vieta ir patalpos labai tinkamos, Dalios vyras dr. Gediminas Murauskas bei sesuo Nellie MacCallum pritarė parodai ir pažadėjo padėti.

Parodos pavadinimui buvo pasirinktas ,,Sitting in Limbo” pavadinimas, siejamas su Jimmy Cliff daina, kurioje dainuojama apie nežinią ir laukimą.

Dar bedirbdama ,,galen & nellie” reklaminėje bendrovėje Dalia pradėjo kurti ir sulaukė apie 50 apdovanojimų už savo darbus ir ,,logo” sukūrimą. Paskutinius 10 metų Dalia kuria plakatus, programas ir lankstinukus Omaha ,,Shakespeare On The Green” festivaliams.

Parodos atidarymo metu negalėjai nepastebėti gausaus meno mėgėjų būrio iš lietuvių bendruomenės, linksmai besišnekučiuojančios su Omaha miesto meru Jim Suttle. Jis mielai prisistatė ir man, kalbino kitus parodos svečius, gyrė Dalios darbus.

Dabar, jau pasibaigus parodai, galima pasakyti, kad paroda sulaukė didžiulio susidomėjimo ir labai pasisekė. Šiandien didžioji dalis parodos darbų priklauso privatiems asmenims. Daugiau kaip pusė parodoje rodytų paveikslų buvo parduoti. Vieni jų pasiliko Omaha, kiti iškeliavo į kitas Amerikos valstijas. Dalia džiaugiasi, kad paveikslai buvo tinkamai įvertinti. Jos planuose yra daug naujų sumanymų, tad naujas kūrybos etapas dar priešakyje.

Tikėkimės, kad parodos surengimas nebus vienkartinė užgaida ir po Omaha ji keliaus ir į kitus Amerikos miestus. Reikia viltis, kad ateityje bus dar daug puikių galimybių visiems norintiems pamatyti ir tinkamai įvertinti Dalios kūrybą. Sėkmės Tau, Dalia!