Elektroninė biblioteka kurs išeivijos duomenų bazę

Norinčių bendradarbiauti su Moksline elektronine biblioteka eLIBRARY.LT kasdien vis daugėja. Vis daugiau įmonių ir organizacijų išreiškia norą čia publikuoti turimus išteklius. Bibliotekos duomenimis nuolat naudojasi žvejai, plaukiojantys prie Afrikos krantų, todėl nenuostabu, kai skaitytojai bibliotekoje lankosi iš Mauritanijos, Trinidado ir Tobago, Ugandos ir kitų šalių. Į biblioteką skaitytojai kreipiasi įvairiomis kalbomis, net tokiomis kaip faroese, Indijos kalbomis oriya ir telugu, laosiečių kalba.

Šiuo metu bibliotekoje reguliariai lankosi per 11,000 skaitytojų. Čia yra apie 74,000 įvairaus formato ir dydžio rinkmenų, skaitytojai jose lankėsi daugiau kaip 288,000 kartų.

Atkreipiame dėmesį, kad Mokslinė elektroninė biblioteka (eLIBRARY.LT) pradeda kurti lietuvių išeivijos elektroninių išteklių duomenų bazę, kurios pagrindu planuojama sukurti unikalią biblioteką. Kviečiame visas užsienio lietuvių bendruomenes aktyviau dalyvauti kuriant šį bibliotekos pogrupį.

Biblioteka tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos liaudies kultūros centru. Joje nuolat publikuojami „Mokslotyros instituto“ leidiniai. Akademinė visuomenė elektroninėje bibliotekoje ras išleistą knygą „Akademikas Adolfas Jucys”.

Kviečiame įvairias Lietuvos organizacijas, privataus kapitalo bendroves, įmones ir įstaigas, galinčias paremti nacionalinių išteklių kaupimą ir populiarinimą, aktyviau bendradarbiauti su šiuo unikaliu, visuomeniniais pagrindais kuriamu portalu. Tai puiki galimybė paremti Lietuvos nacionalinių mokslo, kultūros, švietimo bei žinių visuomenės išteklių gausinimą ir populiarinimą.

Susidomėję, gali kreiptis į Algirdą Aušrą, VšĮ Baltijos visuomeninių informacinių technologijų ir švietimo centro direktorių, adresu: Laisvės pr. 125, LT-06118 Vilnius.

Tel. (85) 248-1536, faks. (85) 248-1629, mob. tel. 869-916-184; el. paštas: info@elibrary.lt.