Tapti JAV piliečiu kainuos brangiau

Čikaga, gegužės 30 d. (,,Draugo” info.) — Prezidento George’o W. Busho administracija paskelbė, kad nuo šių metų liepos mėnesio smarkiai išaugs prašymų žaliai kortai (tris kartus) bei JAV pilietybei (du kartus) gauti padavimo kaina. Apskriai visos su imigravimo procedūromis susijusios išlaidos vidutiniškai išaugs net 66 proc.

Citizenship and Immigration Services (CIS) vadovas Emilio T. Gonzalesas pareiškė: ,,Priežastis, dėl kurios nutarta pakelti mokesčius, yra labai aiški: agentūrai reikia pinigų. Suprantame, kad labai daug asmenų palies šie pokyčiai, tačiau nėra reikalo tai ‘vynioti į vatą’”.

Remiantis Kongreso sukurtu teisiniu pagrindu, 99 proc. CIS lėšų gaunamos tiesiogiai iš imigrantų įmokų. Toks CIS išlaikymo mechanizmas sukurtas laikantis minties, kad imigrantų reikalais besirūpinanti tarnyba neturėtų būti išlaikoma iš piliečių mokečių mokėtojų kišenės.

Paskutinį kartą imigracijos mokesčiai buvo peržiūrėti beveik prieš 10 metų. Nuo šios vasararos, įsivežti sužadėtinį/sužadėtinę su specialia viza kainuos ne 170 dolerių, kaip anksčiau, bet 455 dolerius. Mokestis už žalią kortą pakils nuo 325 iki 930 dolerių, o pilietybės prašymas kainuos 675 dol. (buvo 330).

E. T. Gonzaleso teigimu, pakėlus paslaugų kainas, turėtų pagerėti jų kokybė. Tai reiškia, kad supainiotų ar pamestų dokumentų atvejų, kuriais garsėja CIS, sumažės. Tuo tarpu imigracijos kainų didinimo kritikai tvirtina, kad pirmiausia reikėtų parodyti žmonėms paslaugų kokybę, o tik tada reikalauti didesnių mokesčių.