Buvęs JAV diplomatas už prekybą vizomis kalės dvejus metus

Čikaga, kovo 8 d. (BNS/,,Draugo” info.) — Antradienį JAV Valstybės departamentas paskelbė, kad buvęs amerikiečių diplomatas Matthew Christ, dirbęs ambasadoje Vilniuje, nuteistas kalėti 2 metus ir turės sumokėti 5,000 dolerių baudą už prekybą vizomis.

Northern Illinois apygardos teisėjas John W. Darrah taip pat M. Christ nuteisė trims metams lygtinai. Nuteistasis turės prisistatyti į kalėjimą balandžio 23 d.

Praėjusių metų lapkritį federalinė žiuri jau buvo pripažinusi jį kaltu nelegaliai ėmus dešimtis tūkstančių dolerių kyšius už neimigracines JAV vizas.

Amerikos pareigūnai buvo apkaltinę 41—erių Matthew Christ, kad jis už neteisėtai išduotas vizas į JAV paėmė 42,500 dolerių ir prabangų antikvarinį BMW motociklą. Konsuliniame bei Politikos ir ekonomikos skyriuose dirbusiam diplomatui už vieną vizą buvo mokama 3,000—14,000 dolerių, skelbė agentūra AP.

Kartu buvo nuteisti ir devyni nelegaliu vizų įsigijimu kaltinti lietuviai. Dauguma jų — vizų gavėjai. Jie, neatvykę į JAV konsulatą ir nesumokėję oficialaus mokesčio, nelegaliai gautas vizas panaudojo tam, kad būtų įleisti į JAV teritoriją.

Buvęs diplomatas buvo suimtas Vašingtone 2005 m.pavasarį, praėjus nemažai laiko po neteisėtos veiklos vykdymo.

Prekyba vizomis vyko nuo 1999 metų rugpjūčio iki 2001 metų liepos, kai M. Christ dirbo ambasadoje.