Dešimtadalis į Didžiąją Britaniją atvykusių imigrantų — lietuviai

Londonas, vasario 28 d. (BNS) — Praėjus beveik dvejiems metams po priešpaskutinės Europos Sąjungos (ES) plėtros bangos, dirbti į Didžiąją Britaniją plūstančių imigrantų srautas nemažėja. Pernai šalyje buvo užregistruota 232,000 imigrantų darbininkų, o 11 proc. pateikusiųjų paraiškas darbo leidimui gauti buvo Lietuvos piliečiai.

Dirbti į Didžiąją Britaniją iš naujų ES valstybių narių kiekvieną mėnesį atvyksta apie 20,000 darbininkų, rodo naujausi Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos duomenys.

Imigrantų srautas keičiasi priklausomai nuo metų laiko — vasarą atvykstančiųjų daugiau, o žiemą — mažiau.

Nuo 2004 metų ES plėtros į Didžiąją Britaniją iš naujų ES narių atvyko iš viso 579,000 darbininkų, rašo Briuselio leidinys ,,The EU Observer”.

2006 metais 11 proc. visų paraiškų darbo leidimui gauti pateikė lietuviai, nuo kurių kiek atsiliko slovakai, kuriems teko 10 proc. paraiškų. Daugiausia paraiškų — net 65 proc. — teko lenkams.

Paskutiniais 2006 metų mėnesiais imigrantų iš kitų šalių skaičius sumažėjo ketvirtadaliu.

Dauguma imigrantų iš naujų ES narių susiranda darbą administravimo sektoriuje, restoranuose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose arba žemės ūkyje. Kai kurie taip pat įsidarbina sunkvežimių vairuotojais, dalis — viešųjų paslaugų sektoriuje, kaip gydytojai ar mokytojai.

Tačiau į vyriausybės duomenis nėra įtraukti savarankiškai dirbantys migrantai — dienraščio ,,The Guardian” duomenimis, į Jungtinę Karalystę atvyko tūkstančiai migrantų, dirbančių santechnikais ar statybose.