Emigrantai rašo laiškus

Vilnius, liepos 30 d. (BNS) — Emigrantai palaiko glaudžius ryšius su Lietuva, rodo sparčiai augantys į užsienį išsiunčiamos ir į Lietuvą atsiunčiamos pašto korespondencijos srautai.

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, daugiausiai siuntų — laiškų, atvirukų, spaudinių ir smulkiųjų paketų — siunčiama į ir gaunama iš Didžiosios Britanijos, Airijos bei Ispanijos, kuriose šiuo metu gyvena daugiausiai emigravusių lietuvių.

Lietuvos pašto duomenimis, 2006 metais į Didžiąją Britaniją siunčiamos pašto korespondencijos apimtys per dvejus metus išaugo daugiau kaip 2,2 karto ir pasiekė 96,13 tonos per metus — daugiau kaip ketvirtadalį visos į užsienį siųstos korespondencijos, gaunamos korespondencijos kiekis išaugo ketvirtadaliu — iki 60,1 tonos per metus.

Pernai Lietuvos gyventojai į Airiją siuntė 39 proc. daugiau pašto siuntų (23,9 tonos), o iš Airijos į Lietuvą — 18 proc. daugiau (12,9 tonos) nei 2004 metais. Su Ispanijoje gyvenančiais asmenimis paštu bendraujama taip pat dažniau. Iš Ispanijos į Lietuvą 2006 metais siųsta net 23 kartus daugiau pašto korespondencijos (6,6 tonos) nei 2004 metais, o į šią šalį išsiunčiamos pašto korespondencijos apimtys padidėjo 26,1 proc. (5,86 tonos).

2006 metais Lietuvos paštas Lietuvoje pristatė 5,9 mln. vienetų, arba 457,25 tonos iš užsienio gautos pašto korespondencijos, o iš Lietuvos į kitas šalis buvo išsiųsta 4,73 mln. vienetų, arba 369,1 tonos.

Lietuvos pašto filialo Pašto pervežimo centro direktoriaus pavaduotojos Janinos Semėnaitės teigimu, pašto korespondencijos siuntų srautai didėja periodiškai. Daugiausia siuntinių, laiškų, smulkiųjų paketų paštu keliauja prieš populiariąsias šventes — Šv. Kalėdas, Naujuosius metus, Šv. Velykas, Šv. Valentino dieną. Prieš Šv. Kalėdas, anot jos, paskirstoma 5—6 kartus daugiau pašto siuntų nei įprastai.

Lietuvos pašto Eksploatacijos skyriaus viršininko pavaduotoja Rita Žičiuvienė, primena, kad vien tik pašto darbuotojų pastangų reikia tam, kad pašto siuntos būtų laiku pristatytos adresatui neužtenka — gyventojai ir įmonės, siųsdami pašto siuntas į užsienį ar į Lietuvos miestus, turėtų daugiau dėmesio atkreipti į teisingo adresavimo taisykles.