Drabužių kūrėjai pasaulio madų sceną sieks ,,paimti  šturmu”

Monika Bončkutė

Iki šiol Čikaga ir mada buvo du nesuderinami dalykai. Reikia pripažinti, kad Pryžiaus, Milano, New York bei Los Angeles dominuojamame madų pasaulyje, miestui, nelabai mandagiai kaimynų pramintam ,,City of Big Shoulders”, vietos madų pasaulyje parasčiausiai neliko. Architektūra, teatras, muzika – prašom, bet mada – kur jau ten…

Gali būti, kad nuo 2004 m. šios Čikagą žeminančios tendencijos ima keistis. Bent jau pastebima nemažai rimtų pastangų ir gerų norų, kad taip anksčiau ar vėliau atsitiktų.  Viskas prasidėjo prieš dvejus metus, kai ,,Marshall Fields” surengė pirmąją Čikagos istorijoje oficialią rudens mados svaitę (,,Marshall Field’s Chicago Fall Fashion Week”). Po sėkimgo vietinių mados kūrėjų pasirodymo meras Richard Daley savo Mayor’s Office of Special Events padalinį papildė nauja darbuotoja – miesto mados menų direktore, buvusia advokate Melissa Turner.

Mayor’s Office of Special Events visuomet garsėjo vertingais, dažniausiai nemokamais čikagiečiams organizuojamais renginiais. Pasamdžius naująją ,,madų direktorę”, kaip kad ji netrukus buvo praminta spaudos, susirūpinta ir šlubuojančia miesto mados padėtimi. Šiaip ar taip, Čikaga turi nekokią reputaciją, kai kalbama apie madą bei miesto gyentojų gyvenimo būdo bei mitybos įpročius.

Taigi šiemet Čikagos miesto savivaldybė pristato pirmąjį didelio masto mados renginį, kuriame dalyvauja vietiniai mados kūrėjai. Rugsėjo 20 – spalio 1 d. vyksiantis ,,Fashion Focus” visų pirma skirtas mieste kuriančių dizianerių populiarinimui. Šiuo renginiu siekiama ne tik skatinti žmones labiau kreipti dėmesį į savo išvaizdą, bet ir supažinti JAV bei pasaulį su Čikagoje dirbanbčiais madų kūrėjais, kurie pamažu skinasi kelią į tarptautinės mados podiumus.

,,Fashion Focus” dalyvauja Michelle Tan, Scarlet Designs, Lee Allison bei kiti su Čikaga siejami madų kūrėjai. Buvo planuota, kad renginyje dalyvaus ir žymi aktorė bei viena skoningiausių bei madingiausių Amerikos asmenybių Sarah Jessica Parker. Deja, naujausiais pranešimais, aktorė atšaukė palnuotą pasirodymą, teisindamasi ,,šeimyninėmis aplinkybėmis”.

Savivaldybės organizuojamas Čikagos madų pristatymas nėra vienintelis šį rudenį. Spalio 15-21 d. vyks ,,Chicago Fashion Week” – pirmoji Čikagos istorijoje aukšto lygio rudens madų savaitė. Vienas pagrindinių pastarojo renginio rėmėjų – kontroversiškasis prekybos centas ,,Macy’s”, neseniai tarp čikagiečių sukėlęs daug aistringų diskusijų ir net išprovokavęs protesto mitingą. Kaip žinia, ,,Macy’s” valdanti kompanija nupirko daugiau nei šimtmetį Čikagoje veikusią ,,Marshall Fields” parduotuvę, kuri po ilgų svarstymų praėjusią savaitę buvo pervadina į ,,Macy’s”. Gali būti, kad finansuodama ,,Chicago Fashion Week” renginį bei būdama viena pagrindinių madų šou scenų ,,Macy’s” užsidirbs vieną kitą ,,pliusą” tarp vietinių pirkėjų ir pagerins savo, kaip ,,okupantės”, įvaizdį. Tuo tarpu mados mėgėjai gali tikėtis puikių mados demonstravimų bei kitų renginių, tarp jų nemokamų loterijų bei parduotuvės finansuojamų atrakcionų.

Plačiau apie konkrečius ,,Chicago Fashion Week” renginius galima sužinoti apsilankius oficialioje organizatorių interneto svetainėje http://www.chicagofashionweek.com. Ten pat galima sužinoti ir kaip įsigyti bilietus į konkrečius madų pristatymus. Priešingai nei savivaldybės organizuojamoje madų savaitėje, į šį specialiai pasamdytos renginių organizavimo firmos ,,MW Productions” koordinuojamą madų ,,šou” galima patekti tik su bilietais. Jų kainos svyruoja nuo 60 iki 85 dolerių.

,,Chicago Fashion Week” žada dalyvauti šie madų kūrėjai: Calvin Tran, Glamorous Gowns, James De Colon, Beash Designs, Mide Apparel, NASSANI ir kt.

Taigi nors Čikaga istoriškai niekuomet negarsėjo savo mada, šių renginių šūkis yra ,,paimti pasaulio madų sceną šturmu”. Jei šiedu festivaliai iškart ir neįgyvendins siekiamo tikslo, galbūt bus gera naujų miesto tradicijų pradžia.