Jūroje taip pat gali būti pavojinga

Turbūt padidintos rizikos vieta bus paskelbti ne tik Lietuvos keliai, bet ir vietiniai bei tarptautiniai vandenys. Vokietijos spaudos agentūra pranešė, jog praėjusią savaitę Vokietijos vandens policija sulaikė krovininį laivą, ant kurio stiebo išdidžiai plevėsavo Lietuvos vėliava. Sulaikymo priežastis — laivas buvo vairuojamas girto kapitono ir dar girtesnio mechaniko. Šeštadienio ryte sulaikytų lietuvių kraujyje buvo rasta: kapitono kraujyje 2.03 promilės, mechaniko — 2.94 promilės alkoholio. Tai, pasak Vokietijos policijos, beveik keturis ir šešis kartus viršija leistinas normas. Į užsienio policijos rankas pakliuvę girti lietuviai 24 valandas išbuvo ant sausumos — išsiblaivyti. O kas po to? O po to ir vėl į plačiuosius vandenis…

A. Sabonis — ,,kietas" priešininkas

Arvydo Sabonio vardas vėl ir vėl nuskamba tai viename, tai kitame užsienio spaudos puslapyje. Šią savaitę jį paminėjo Australijos spauda, paskelbusi apie 38–erių metų Australijos NBL lygos krepšininko Mark Bradtke pasitraukimą iš sporto. Gerai žinomas krepšininkas tarp 1988 ir 2000 metų dalyvavo net keturiose olimpinėse varžybose, 1993 ir 1997 metais žaidė ,,Tigers“ komandoje, vieną sezoną praleido NBA Philadelphia komandoje, Amerikoje. Viename iš interviu M. Bradtke sako, jog vieni rimčiausių priešininkų per visą jo krepšininko karjerą buvo amerikietis Shaquille O’Neal ir legendinis Arvydas Sabonis. ,,Shaq ir Sabonis turbūt buvo ,kiečiausi‘ vyrukai, su kuriais man teko susidurti“ — dviem krepšinio žvaigždėms komplimentų negailėjo australietis.

Lietuviai gabūs norvegų kalbai

Norvegijos nacionalinis biuras nusikaltimams tirti išreiškė pageidavimą, kad Lenkijos ir Lietuvos pilietybę turintys nusikaltėliai savo bausmes atlikinėtų tėvynėse, o ne Norvegijoje. Tokiam pageidavimui minėtas biuras turi vieną rimtą priežastį — anot jo, toks sprendimas užkirstų kelią lenkams ir lietuviams išmokti norvegų kalbą ir užmegzti glaudesnius ryšius su Norvegijos kriminaliniu nusikaltėlių pasauliu. Rytinių Norvegijos kaimynų kalėjimas anaiptol neatbaido. Kur kas didesnę pamoką jie gautų, jei bausmę atliktų savo šalyse — įsitikinęs Norvegijos nacionalinis biuras nusikaltimams tirti. Statistika rodo, jog paskutiniais metais Lenkijos ir Lietuvos nuskaltėlių, atliekančių bausmę Norvegijos kalėjimuose, padaugėjo. Palyginti su 23 lietuviais prieš penkerius metus, šiuo metu Norvegijos kalėjimuose kali 71 lietuvis. Tad išvados peršasi kelios. Viena jų — jei motyvacija yra, išmokti užsienio kalbos visai nesunku. Jos gali mokytis bet kur, net ir kalėjime.

Eurovizija: pirmos prognozės

Šiuo metu jau aišku, kokie dainininkai ir grupės važiuos į Eurovizijos dainų konkursą, vyksiantį Suomijoje. O su žinojimu ateina ir prognozių metas. Štai vienas iš prisiekusių Eurovizijos fanų, nepatingėjęs išvardinti visus 42 šalių dainų atlikėjus, jau išrinko savo numylėtinius geriausio video klipo, geriausio rock atlikėjo ar grupės, dramatiškiausio, netikėčiausio ir kvailiausio atlikėjo kategorijoje. Deja, o gal kaip tik gerai, kad lietuvių grupės, lietuvių žiūrovų išrinktos atstovauti Lietuvą šiame konkurse, minėtame sąraše nėra. Lietuvių grupės ,,4 Fun“ daina ,,Love or Leave“ (,,Mylėk arba palik") daina Eurovizijos aistruolio apibūdinama taip: tai nuoširdi rafinuotos, gitara grojančios moters daina apie praradimų neišvengiamumą. Ar tai užgaus Eurovizijos dalyvių, komisijos ir visos Europos sielą — belieka spėlioti.

Parengė Dalia Cidzikaitė