Emigrantai namo per metus parsiunčia apie 1,2 mlrd. litų

Vilnius, kovo 15 d. (BNS) — Į užsienį dirbti išvažiavę Lietuvos gyventojai į tėvynę per metus parsiunčia apie 1,2 mlrd. litų legalių lėšų, teigia finansų ministras Zigmantas Balčytis.

,,Legalūs pinigai ateina į mūsų ekonomiką, juos galima numatyti, apskaityti, jie įeina į tam tikrus mūsų skaičiuojamus rodiklius. Jų per metus jau susidaro apie 1,2 mlrd. litų, o prieš dvejus metus buvo apie 150 mln. litų”, — Lietuvos televizijos laidoje ,,Spaudos klubas” trečiadienį teigė Z. Balčytis.

Finansų ministro nuomone, legalių lėšų padaugėjo, kai 2005 metais buvo nutarta Lietuvoje antrą kartą neapmokestinti pajamų, kai mokesčiai sumokėti kitoje šalyje.

Pasak Z. Balčyčio, Lietuvoje emigrantų uždirbti pinigai investuojami, už juos perkamas nekilnojamasis turtas.

,,Emigracijos klausimas yra laikinas, ypatingai nekvalifikuotos darbo jėgos, kuri užsienyje sunkiai dirba ir galbūt uždirba daugiau. Bet pas mus gyvenimas irgi keičiasi į gerąją pusę”, — sakė finansų ministras.

Statistikos departamentas pernai liepą skelbė, kad, įvertinant ir neoficialią migraciją, nuo 1990 metų per pastaruosius 16 metų, iš Lietuvos iš viso emigravo apie 404,000 žmonių.