Pas stomatologą — pasitikrinti... širdies

Čikaga (,,Draugo" info.) — Šiais laikais stomatologai daro daug daugiau nei gręžia ar rauna dantis. Vis dažniau norintys įgyti daugiau ištikimų klientų dantistai imasi naujų, anksčiau jiems nebūdingų funkcijų. Ir kai kuriems iš jų tai neblogai sekasi, mat mokslininkai nustatė, kad burnos higiena ir sveikata turi daug daugiau įtakos žmogaus sveikatai nei manyta ankčiau.

Jau nebėra neįprasta, kad dantų gydytojas, patikrinęs dantenų būklę, tuo pat metu paima ir kraujo mėginį. Vėliau, atlikus įprastinį kraujo tyrimą, sėdėdami stomatologo kėdėje pacientai sužino nemalonių, bet neišvengiamų, naujienų. Stomatologai vis dažniau nustato diabetą ar net vėžį, be to, jie imasi gydyto tokius negalavimus kaip galvos skausmai ir knarkimas.

,,Žmogaus dantų ir dantenų sveikata — daug svarbesnė, nei manoma, — sakė Elmhurst dirbantis dantų gydytojas Ivan Valcarenghi. — Dantenų ligos gali turėti įtakos diabeto, širdies ligų išsivystymui ar net persileidimams ir priešlaikiniams gimdymams.”

Anot I. Valcarenghi, kiekvienas žmogus turėtų kreipti daugiau dėmesio į dantenų sveikatą. Mat bakterijų sukeltos dantenų ligos, kurios pirmiausia pasireiškia tarp dantenų ir dantų susidariusiomis ,,kišenėmis”, išskiria toksinus, kurie anksčiau ar vėliau patenka į žmogaus kraują ir nuodija organizmą.