Migrantai šturmuoja Lietuvos bankus

Vilnius, balandžio 19 d. (BNS) — Antrus metus iš eilės Lietuvos komerciniai bankai sulaukia vis daugiau užsienio šalyse dirbančių lietuvių prašymų išduoti paskolas būstui įsigyti.

Dažniausiai į bankų poskyrius migrantai užplūsta grįžę į Lietuvą atostogų — prieš Velykas, Kalėdas ar vasarą. Kai kurie išvykusieji apie galimybę gauti kreditą domisi elektroniniais kanalais arba rašo įgaliojimus Lietuvoje likusiems artimiesiems, rašo ,,Kauno diena”.

Bankininkai pastebėjo, kad migrantai dairosi į naujos statybos būstus, turi susitaupę didesnes sumas avansiniam įnašui ir stengiasi imti paskolas maksimaliai trumpesniam laikui.

,,Visiems bankams itin aktualus klausimas — pajamų pastovumas. Jeigu asmuo užsienyje dirba nekvalifikuotą darbą, kyla klausimas, kokį darbą jis dirbs ir kokį uždarbį gaus grįžęs į Lietuvą. Apie didesnę riziką galėtume kalbėti vertindami trumpam į užsienį išvykstančius žmones, nes neaišku, ar grįžę į Lietuvą jie sugebės bankui vykdyti prisiimtus įsipareigojimus, nes būsto paskola imama ne vieniems ar dvejiems metams. Tokiems asmenims patiems vertėtų įvertinti, kad grįžus į Lietuvą jų pajamos gali būti mažesnės”, — sakė ,,DnB Nord” banko Mažmeninės bankininkystės departamento direktorius Raimundas Kutra.