Ištvermingasis lietuvis tapo laidos ,,Išlikimas” nugalėtoju

  Monika Bončkutė

Sekmadienio vakare paprastai sunku pasirinkti, ką žiūrėti per televiziją: ,,Apprentice“, ,,Desperate Housewives“, ,,Grey‘s Anatomy“, ,,Sopranos“, ,,Survivor“... Jei čia  išvardintas laidas žiūri tikrai ne kiekvienas lietuvis, tai „Išlikimas“ („Survivor: Panama, Exile Island“) turėjo sudominti daugelį. Priežastis paprasta: vienas iš šešiolikos žaidimo dalyvių - lietuvis Aras Baškauskas. Gegužės 14-os dienos vakare, tiesioginės transliacijos iš Ed Sullivan Theater, New York metu, 24 metų jogos mokytojas Aras buvo paskelbtas „Išlikimo“ nugalėtoju ir laimėjo milijoną dolerių. Lietuvaičio pergalę televizorių ekranuose stebėjo beveik 17 milijonų žiūrovų.


Iš kairės:
Danielle, Terry ir Aras.
CBS televizijos nuotr.

Intriguojanti kilmė ir sunkiai įsimenama pavardė

Šou „Išlikimas“ gerbėjai karštai diskutavo apie Aro kilmę internetinių pokalbių svetainėse. Viena mergina rašė: ,,Jis tikras gražuoliukas. Bet jo įdomi lietuviška kilmė daro jį dar patrauklesniu. Tik žiūrovams gali būti sunku įsiminti jo pavardę“.

Besiruošdamas CBS rytinės laidos „The Early Show“ filmavimui, Aras žurnalistui Dalton Russ juokavo, kad jo pavardę lengviausia ištarti turint omeny, jog ją sudaro trys angliški žodžiai: „bush“, „cow“ and „kiss“. „Tos karvės, kurios ėda krūmus, vadinamos „bush cows“, ir kai jos įsimyli, bučiuojasi,“ – aiškino Aras.

Aro teta, antropologijos profesorė Liucija Baškauskaitė, žinoma beveik kiekvienam lietuviui – ji buvo pirmosios komercinės televizijos Lietuvoje TELE-3 įkūrėja bei direktorė, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto prorektorė, aktyvi nepriklausomos Lietuvos visuomenės veikėja.

Tačiau Aro amerikietiškoji kilmės pusė dar įspūdingesnė. Jo senelis, mamos tėvas, buvo Hollywood aktorius Macdonald Carey. Žinomiausias jo vaidmuo, daktaras Tom Horton, kurį muilo operoje ,,Mūsų gyvenimo dienos” (“The Days of Our Lives”) jis vaidino beveik 30 metų. Kiekvienos serijos pradžioje dar ir šiandien skamba jo įgarsinta epigrama: „Mūsų gyvenimo dienos lyg smiltys smėlio laikrodyje“. Macdonald Carey Hollywood garbės alėjoje iškalta žvaigždė.

Antradienio laidos ,,Live with Regis and Kelly” metu Aras pasakojo, jog kartą, būdamas mažas, senelio pakviestas filmavosi ,,Mūsų gyvenimo dienos” epizodiniame vaidmenyje. “Nieko neprisimenu, - juokėsi Aras, - tik pamenu, jog tą dieną nereikėjo eiti į mokyklą ir tuo labai džiaugiausi.” 

Studijavo filosofiją, verslą ir žaidė krepšinį

Aras, turintis JAV ir Lietuvos pilietybes, originalus ne tik savo šaknimis. Kaip rašoma CBS.com, jis įgijo filosofijos bakalauro laipsnį Kalifornijos universitete, Irvine. 2003 metais šio universiteto laikraštis jį išrinko ,,Geidžiamiausiu viengungiu”. Vėliau Aras nusprendė įgyti Verslo vadybos magistro laipsnį tame pačiame universitete, tuo pačiu žaisdamas krepšinį NCAA Men's Division One lygoje.

Pabaigęs studijas, aukštaūgis Aras žaidė krepšinį Lietuvoje, o vėliau išvyko gyventi į Capetown, Pietų Afrikoje, kur atidarė savo jogos studiją. Vėliau grįžo į Santa Monica, Kalifornijoje, kur iki  šiol dirba jogos mokytoju.

Žaidimo peripetijos

Daugelis tikėjosi, jog šiame šou laimės karo pilotas Terry Deitz, tačiau kaip gyvenime, taip ir žaidime, ne viską nulemia fizinė galia ar agresyvumas. Paskutinėje rungtį laimėjusi ir imunitetą įgijusi Danielle DiLorenzo, kurią šou vedėjas apibūdino kaip silpniausią žaidimo dalyvę, savo konkurentu pasirinko Arą, o ne Terry.

Tarybą, turėjusią nulemti, kuris iš judviejų vertas milijono, sudarė buvę jų bendražygiai. Danielle teko pripažinti, jog žaidimo metu ji manipuliavo draugais siekdama laimėti. Aras savo finalinėje kalboje sakė, jog net ir sunkių išbandymų akivaizdoje stengėsi išlikti sąžiningas, pažinti kiekvieną žaidimo narį.

Nors atrodė, jog dalis žiūrovų nesitikėjo tokios atomazgos, tačiau Aras labiausiai buvo vertas šio titulo. Terry buvo puikus lyderis ir stiprus fizinėse rungtyse, tačiau jo agresyvumas nuolat kėlė konfliktus ir įtampą. Apsukrioji Danielle tarsi gerai sutarė su visais, bet buvo fiziškai silpna, o jos gražus bendravimas, kaip vėliau paaiškėjo, buvo grįstas melu. Aras buvo stiprus tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Terry pirmadienį New Yorke sakė CBS televizijos žurnalistams:,, Aras – šaunus vaikis, bet prieš jį negali padaryti klaidos, nes tai tikrai tau atsirūgs...“

Susikėlus kojas už kaklo...

CBS šou „Išlikimas“ didžiausias vylius yra ne tik noras išbandyti save, ar būtum pajėgus išgyventi laukinėmis sąlygomis, bet ir milijono dolerių prizas.

Paklaustas žurnalo „People“, kur ruošiasi išleisti pinigus, Aras sakė, jog planuoja atidaryti savo jogos studiją, vykti į labdaringą kelionę Šri Lankon ir tiesiog gyventi paprastą gyvenimą. ,,Taip pat noriu išmokėti tėvo namą“, - sakė jis.

Panamoje, vienas iš bendražygių, nevaldomo charakterio Shane Powers, Arą išvadino „bankrutavusiu, benamiu ir veltėdžiaujančiu tėvo sąskaita“. Akivaizdu, jog Powers nesitikėjo tokios atomazgos...

Sekmadienio finalo metu laidos vedėjas Probst Arui tarė: ,,Rytoj tu gausi milijono dolerių čekį,  ir aš turiu tau patarti: mokėk mokesčius.“  Antradienį pirmasis šou „Išlikimas“ laimėtojas Richard Hatch buvo nuteistas 4 metams kalėjimo už vengimą mokėti mokesčius.

Tuo tarpu Kelly Ripa, antradienio laidoje „Live with Regis and Kelly“ juokėsi, jog Aras yra ne šiaip milijonierius, bet milijonierius, kuris moka, kaip sėdėti susidėjus kojas už kaklo.