Nuotolinis mokymas(is) – pasirinkimo galimybė grįžtantiems?

Tęsinys

Apie šį mokymą(si) sužinojau iš savo buvusio klasės draugo, kuris taip pat mokosi tokiu būdu. Jis išėjo iš mokyklos, nes jam sunkiai sekėsi bendrauti su mokytojais. Aš manau, kad nuotolinis mokymas(is) yra labai įdomus projektas, suteikiantis galimybę ugdyti savarankiškumą. Mokymosi tempas priklauso nuo tavęs ir tai vilioja.

Toks mokymas(is) turi nemažai pliusų: ,,laisvas” tvarkaraštis, galimybė patausoti sveikatą ir pinigus (nereikia važiuoti viešuoju transportu, nėra galimybės užsikrėsti gripu mokykloje, taip pat nereikia mokėti už sąsiuvinius, rašiklius, kopijavimą). Taip pat paminėsiu tai, kad šis mokymas(is) išsprendžia dvi opias problemas – rūkymo ir smurto. Būtent mokyklose yra smurto židinys, o pradėti rūkyti nesavarankiškus žmones įkalba klasiokai. Mokantis namie to galima išvengti. Man patinka ir tai, kad mokytis galima būnant bet kur: sanatorijoje, ligoninėje, kelionėje, užsienyje. Visur galima bet kada prisijungti prie interneto ir atlikti užduotis. Taip pat nėra spaudimo iš mokytojų pusės – mokausi tuos dalykus, kurie yra reikalingi ir įdomūs.

Minusus aš įžvelgiu tik kelis: ne visi mokiniai sugeba mokytis be suaugusiojo pagalbos, kai kuriems reikia, kad kas nors paaiškintų nesuprantamus dalykus. Taip pat gali atsitikti taip, kad pasirinkęs nuotolinį mokymą(si) žmogus mažiau bendraus su aplinkiniais, taps uždaresnis. Ir trečiasis minusas – sėdėjimas prie kompiuterio kenkia akims. Tačiau vis tiek pritariu nuotoliniam mokymui(si).

Gyvenu Vilniuje ir bet kada galiu atvykti į mokyklą pasikonsultuoti. Tačiau gyvenantiems užsienyje turėtų būti sunkiau, nes jie tokios galimybės neturi. O per ,,Skype” nėra taip veiksminga bendrauti kaip gyvai. Atsiskaityti mokytojams tai, ką išmokau, tenka kas trimestrą. Vieni atsiskaito atvykdami į mokyklą, kiti – per ,,Skype” programą. Kiekvieną dieną mokymuisi skiriu apie 2–3 valandas, užduotis suspėju atlikti laiku ir mokymosi rezultatai geri. Baigusi vidurinę mokyklą galvoju studijuoti užsienyje.

Manau, kad nuotolinis mokymas(is) turi ateitį, ir ne tik Lietuvoje. Mano nuomone, toks mokymas(is) yra viso pasaulio ateitis ir po daugelio metų tradicinių mokyklų bus labai mažai. Vis dėlto prasidėjo technologijų era.

Arvydas

Esu dirbantis ir vis dar besimokantis 28 metų vyras. Mano nuomone, mokytis nuotoliniu būdu tikrai verta, nes toks mokymas(is) yra tikrai geras ir vertas dėmesio iššūkis. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu progą mokytis būtent tokiu būdu. Apie tai svajoja daugelis. Rinktis nuotolinį mokymą(si) paskatino noras susirasti geresnį darbą, o tai padaryti be aukštojo mokslo diplomo nėra lengva.

Esu baigęs žemės ūkio mokyklą, bet vidurinio išsilavinimo ten neįgijau, tad ieškojau vakarinių mokyklų, kuriose būtų galima įgyti vidurinį išsilavinimą. Atsitiktinai laikraštyje pamačiau skelbimą apie nuotolinį mokymą(si) Ozo vidurinėje mokykloje.

Čia mokausi jau dvejus metus. Patinka tai, kad galima mokytis pasirinktu laiku, yra galimybė suderinti darbą ir mokslą. Tenka dažnai išvykti iš Lietuvos ilgesniam laikui, todėl toks mokymas(is) labai patogus. Aišku, dirbant dažnokai pritrūksta laiko užduotims atlikti ir laiku atsiskaityti. Kartais tenka pasėdėti ir iki išnaktų. Jeigu sėkmingai baigsiu šiuos mokslus, galvoju toliau studijuoti vakarais kažkurioje aukštesniojoje mokykloje.

 Esu įsitikinęs, jog nuotolinis mokymas(is) turi ateitį, tik gaila, kad dar kol kas mažai kas apie jį žino.

* Mokinių vardai jų prašymu pakeisti.

07-15-2007