,,Chicago Neighborhood Tours" kviečia ragauti itališkų ledų
 ir pirkti sarių

 Monika Bončkutė

Atšilus orams, Čikagoje jau galima nesunkiai įsitikinti turistų pagausėjimu: gatvėse daugėja ir atvykėlių iš kitų šalių, ir iš kitų vietovių JAV. Čikaga, savo ruožtu, kaip ir kasmet siūlo begales įvairiausių būdų turistams įdomiai praleisti laisvalaikį. Tačiau nepamiršti lieka ir vietiniai čikagiečiai, taip pat ir neseniai šio miesto gyventojais tapę atvykėliai.

Visų pirma jiems skirti ,,Čikagos apylinkių turai“ (,,Chicago Neighborhood Tours“), kurių metu skirtingomis dienomis supažindinama su skirtingomis apylinkėmis. Juk niekam nepaslaptis, kad Čikaga visų pirma yra etniniu pagrindu susidariusių apylinkių miestas. Ne kiekvienas, net ir šiame mieste gimęs bei augęs turėjo progą susipažinti su visomis jo dalimis, tad ką jau kalbėti apie tuo, kurie Čikagoje ar jos priemiesčiuose gyvena vos keletą metų.

Žinoma, visuomet galima apsišarvavus žemėlapiais bei knygomis keliauti patiems, tačiau, prisipažinkime, taip išsirengti žvalgytis po istoriškai ar kultūriškai svarbias miesto vietas reikia nemažai entuziazmo ir tokius planus visuomet nesunku atidėti radus ,,rimtų ir neatidėliotinų darbų“.

,,Čikagos apylinkių turai“ – tai atskira organizacija. Jos nariai šiltuoju metų laiku iš anksto užsiregistravusiems veda keturių valandų trukmės ekskursijas. Kompetentingi gidai papasakoja vienos ar kitos miesto dalies istoriją, supažindina su svarbiausiais apylinnkės architektūros paminklais, aprodo įvairiausius paslėptus vietos lobius. Turo dalyviai keliauja autobusu, tačiau didžioji dalis įdomybių pamatoma keliaujant pėsčiomis. Vadovai paprastai neaplenkia ne tik bažnyčių ir muziejų, bet taip pat ir etninių restoranų bei kavinaičių, kurių, jei ne ši ekskursija, galbūt niekuomet nebūtumėte suradę.

Artimiausia šio pavasario ekskursija – po Čikagos Mažąją Italiją (Little Italy). Šis turas vyks gegužės 13 d., šeštadienį. Į jį galima registruotis iki pat paskutinės dienos telefonu 312-742-1190 arba apsilankius interneto svetainėje adresu www.chgocitytours.com. Šios ekskursijos metu jos dalyviai aplankys Čikagos mažąją Italiją, įsikūrusią vakarinėje Čikagos dalyje, netoli University of Illinois. Oficialios Mažosios Italijos ribos – Morgan, Taylor, Ashland bei Harrison gatvių keturkampis.

Šioje Čikagos dalyje italai gyveno jau nuo 1850 metų, tačiau tuo metu jų tebuvo vos 150. Po University of Illinois pastatymo, bendruomenė kurį laiką buvo šiek tiek apmirusi, tačiau šiuo metu Mažojoje Italijoje tebeklesti vietinė parapija, kurios centre -- ,,The Shrine of Our Lady of Pompeii“ bažnyčia, pastatyta ir dekoruota itališku stiliumi. Čia taip pat gausu kavinių, kuriose – geriausias mieste itališkas maista ir puikūs namie pagaminti be jokių priedų ar konservantų Sicilietiški ledai.

Nors etninė gyventojų sudėtis Mažojoje Italijoje kinta, tačiau čia dar tebesama šeimų, kurios ne tik kalba itališkai, bet ir kurių protėviai šiose vietovėse įsikūrė dar XIX a. Pagal galimybes, ekskursijos vadovai žada jos dalyvius supažindinti su keleto šių šeimų atstovais, o pastarieji turėtų supažindinti su itališkais papročiais bei italų gyvenimo būdu Amerikoje.

Birželio 3 d. Čikagos turų organizatoriai siūlo apsilankyti Mažojoje Indijoje – taip drąsiai galima vadinti ilgai besidriekiančią Devon gatvę. Ekskursija prasidės Indų kultūros centre trumpa paskaita apie indus Jungtinėse Valstijose. Po to laukia ilgas pasivaikščiojimas po Devon gatvės indiško maisto, papuošalų, suvenyrų bei egzotiškų sarių parduotuves. Ekskursija baigsis tame pačiame Indų kultūros centre, kur bus surengta diskusija apie indų papročius bei tradicijas, o indų liaudies šokių kolektyvas pademonstruos tradicinius šokius.

Birželio 24 d. – išvyka į ,,Ukrainian Village”. Šios ekskursijos metu didžiausias dėmesys bus skiriamas architektūrai – gausioms apylinkės bažnyčioms (vienos iš jų autorius – žymusis Louis Sullivan), šiai Čikagos vietai būdingiems pastatams. Kaip pabrėžia šio turo organizatoriai, pastaruoju metu ,,Ukrainian Village” yra peržengęs etninės apylinkės statusą: ši apylinkė tampa įvairių tautybių, visų pirma amerikiečių, jaunimo mėgstama vieta. Tad ekskursijos metu bus pasakojama visa istorija, kaip iš etninės apylinkės ,,Ukrainian Village” tapo madinga vieta jaunimui nuomotis butus. Turo dalyviai bus supažindinti su ,,karščiausiomis” apylinkės vietomis bei… kylančiomis butų nuomos kainomis.

Šie ir kiti turai, kuriuos galite rasti apsilankę interneto adresu www.chgocitytours.com prasideda 10 val. ryto nurodytomis dienomis. Rinktis reikia pusvalandį prieš ekskursijos pradžią prie Kultūros centro (Chicago Cultural Center, 77 E. Randolph St.). Kaina: suaugusiems – 25 doleriai, pensininkam bei studentams – 20. Registruotis bei sumokėti būtina iš anksto – iki turo pradžios.