Draugas.org švenčia 1-erių metų jubiliejų

Šį pavasarį sueina vieneri metai, kai buvo iš esmės atnaujinta ,,Draugo” internetinė svetainė. Jei prieš metus skaitytojai, ieškodami ,,Draugo” virtualioje erdvėje rasdavo tik naujienų iš Lietuvos srautą bei mirties pranešimus, tai dabar mūsų pėdsakas internete daug ryškesnis.

Kasdien iš medžiagos, spausdinamos dienraštyje, stengiamės atrinkti bent vieną straipsnį. ,,Išrinktieji” internetiniame ,,Draugo” puslapyje skelbiami keliose tematinėse kategorijose: ,,Aktualijos”, ,,Kultūra”, ,,Migracija”, ,,Sveikata” . Tinklalapyje taip pat skelbiame tos dienos ,,popierinio” ,,Draugo” turinį. Tikimės, kad čia internetinis bei įprastinis ,,Draugas” papildys vienas kitą. Galbūt neatkreipėte dėmesio į vieną ar kitą straipsnį, vartydami laikraščio puslapius — eilutė internetinėje svetainėje apie tai primins. O gal ,,Draugo” turinyje radote kažką intriguojančio, kas paskatins nusipirkti ar užsiprenumeruoti laikraštį? Juk privilegiją skaityti visą dienraštį turi tik jo prenumeratoriai — skelbti visą laikraščio medžiagą internete kol kas neturime galimybių.

Maždaug kartą per savaitę keičiame pagrindinį svetainės straipsnį, kurio tematika — nuo šeštadieniniame priede ,,Menas, literatūra, mokslas” spausdinamų tekstų, politinių aktualijų iki dar palyginti naujo skyrelio ,,Kiti apie mus” esė.

,,Draugo” internetiniame puslapyje taip pat galite rasti Čikagoje ir jos apylinkėse vysktančių lietuviškų renginių kalendorių, Jūsų, gerbiami skaitytojai, nuomones, informaciją apie dienraščio prenumeratos kainas bei knygų, parduodamų ,,Draugo” knygynėlyje, sąrašą. Pastarasis nuolat atnaujinamas. Radę patinkantį leidinį, čia pat galite atsispausdinti užsakymo formą, ją išsiųsti dienraščio administracijai ir savo pašto dėžutėje laukti malonaus siuntinio.

Jau greitai šimtmetį sulauksiančio ,,Draugo” popieriniai archyvai, laikui bėgant, dūla. Kol kas nėra lėšų nei juos geriau apsaugoti nuo laiko ir aplinkos poveikio, nei tinkamai archyvuoti. Čia dienraščio internetinė svetainė atlieka bent mažą didelio darbo dalį — visi joje skelbiami straipsniai, išskyrus laikiną, greitai senstantį informacijos srautą, pakliūva į dešinėje ekrano pusėje esantį archyvą. Jei ,,Draugo” straipsnis buvo skelbtas internete, būtinai anksčiau ar vėliau jį surasite archyve. Pasinaudokite šia proga pavartyti kad ir kol kas nedidelį, bet vertingą elektroninį archyvą.

Nuo pat tinklalapio įsteigimo pradžios jo skaitytojų bei gerbėjų gretos auga. Iš pradžių ,,Draugą” inernete skaitė vos dvi dešimtys žmonių. Šiuo metu adresu www.draugas.org kasdien apsilanko gerokai  per 200 internautų iš viso pasaulio. Sekdami elektroninio ,,Draugo” geografiją, nustembame patys. Dienraštis skaitomas ne tik JAV — Čikagoje, Niujorke, Los Andžele ar Havajuose, bet ir Australijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose. 

Kaip žinia, visa, ką pateikiame tinklalapyje, yra nemokama, be to, prieinama bet kuriuo paros metu bet kurioje pasaulio šalyje. Internetui netrukdo pašto sistemos klaidos ar aplaidumas.

Dabar vyksta pavasarinis Draugo fondo aukų vajus. Tad jei esate patenkinti tuo, ką randate elektroniniame ,,Drauge”, nepatingėkite ir nepagailėkite išsiųsti čekį Draugo fondui. Nors internetinis dienraščio variantas yra tik maža dalis to, ką kasdien savo skaitytojams siūlo ,,Draugas”, aukodami Draugo fondui prisidėsite, kad elektroninis dienraščio langas į skaitytojus apskritai neužsivertų.                                            

Redakcija