Estai galės be vizų vykti į JAV jau 2009 metais

Talinas, liepos 27 d. (BNS) — Estijos piliečiai galės be vizų vykti į JAV jau 2009 metais, nes JAV Kongresas baigia rengti atitinkamą įstatymų projektą, rašo penktadienį laikraštis ,,Postimees”.

Čekų spaudos duomenimis, abeji JAV Kongreso rūmai jau susitarė dėl naujų sąlygų, kuriomis remiantis pagrindas įvesti bevizius santykius su viena ar kita šalimi, atsisakymų išduoti vizą lygis turi būti pakeltas nuo trijų iki dešimties procentų.

Kadangi Estijoje atitinkamas rodiklis, JAV ambasados Taline duomenimis, pastaraisiais metais priartėjo prie septynių procentų, Estija įvykdė šią sąlygą ir gali tikėtis bevizių santykių viena pirmųjų.

Drauge su Estija naujus reikalavimus atitinka taip pat Graikija, Pietų Korėja ir Čekija.

Dar vienas reikalavimas skelbia, kad dalis žmonių, pasiliekančių Jungtinėse Valstijose ilgiau nustatyto termino, neturi būti didesnė nei 2 procentai. Priešingu atveju JAV valdžia gali atšaukti anksčiau įvestą bevizį režimą su ,,problemiška” šalimi.

Kaip pažymi laikraštis, naujasis įstatymas vis dėlto taikys vizų laisvę ne šalims, o konkretiems žmonėms. Vadinasi, bus griežtinamos saugumo priemonės ir įvažiuojančių žmonių asmeninių duomenų kontrolė.

JAV valdžia kiekvienu atskiru atveju spręs, ar leis asmeniui įvažiuoti į šalį be vizos, ar pareikalaus, kad jis įformintų įvažiavimo dokumentą.

Kongrese vyksta abejų rūmų konferencija, kurios dalyviai svarsto naujo saugumo įstatymo projektą, tapsiantį vienu bevizio režimo Jungtinėse Valstijose pagrindų.