CENTRAS - Geografija-Rajonai - Lietuvos gimtadienį paminėjo ir Afrikos kaimo vaikai
Ilgųjų nuotolių bėgikė Monika Juodeškaitė moko Afrikos vaikus anglų kalbos ir pasakoja apie Lietuvą.
Ilgųjų nuotolių bėgikė Monika Juodeškaitė moko Afrikos vaikus anglų kalbos ir pasakoja apie Lietuvą. (Asmeninio albumo nuotraukos)

Lietuvos gimtadienį paminėjo ir Afrikos kaimo vaikai

Monika Juodeškaitė.

Monika Juodeškaitė.
Monika Juodeškaitė nuvyko į Tanzaniją padirbėti – Meru kaime netoli Arushos ji mokina vaikus anglų kalbos pradinėje mokykloje.

Specialiai „Draugui” – iš Tanzanijos.

Vos Tanzanijoje, Afrikoje, vietiniai gyventojai sutinka „Mzungu”, baltąjį žmogų, jį šiltai pasveikina atvykus ir pasiteirauja iš kurio pasaulio krašto atkeliavo. Išgirdę žodį „Lietuva”, visi mano sutiktieji praeiviai minutėlei susimąsto tyloje ir paklausia – o kur ji yra?  Išties turbūt nei vienas Tanzanijos gyventojas neįsivaizduoja, kas yra Lietuva ar kur ji yra, todėl vos išgirdę „Europa”, nudžiunga. Dauguma gyventojų čia turi tik pradinės mokyklos išsilavinimą ir su kitų tautybių žmonėmis yra susipažinę tik per turizmą ar savanorystę. Todėl nenuostabu, jog tokia maža valstybė kaip Lietuva čia nėra pažįstama. 

Tačiau būtent tai man suteikia dar didesnį paskatinimą ir įkvėpimą išdidžiai ir garbingai pristatyti mūsų „geltoną-žalią-raudoną”. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Afrikos žemyno kaimelyje paminėjome spalvingai ir tautiškai.  

Jaunieji Meru kaimo mokinukai po vasario 16-tosios jau žino mūsų trispalvę ir atpažįsta Lietuvą žemėlapyje. Mokykloje su vaikais skaitėme Lietuvos vaikų parašytus laiškus, susipažinome su šalies geografija ir tautiniais drabužiais bei kūrėme šiltus linkėjimus Lietuvos vaikams. O svarbiausia – visa tai darėme su plačiomis šypsenomis ir dideliu susidomėjimu. Keletas vaikų netgi svajojo Lietuvą kada nors aplankyti! 

Plaukia laivelis, kurio vardas „Lietuva”…
Plaukia laivelis, kurio vardas „Lietuva”…

Pačios Tanzanijos (buvusios Didžiosios Britanijos kolonijos) nepriklausomybė buvo paskelbta 1961 m., gruodžio 9 dieną. Pirmuoju šalies premjeru ir viso nepriklausomybės sukilimo vadovu buvo Julius Nyerere. Tanzanija šią tautinę šventę mini panašiai kaip ir Lietuva: su eisenomis,  Prezidento kalba bei koncertai. Gruodžio 9-toji šioje šalyje yra nedarbo diena, o televizija iškilmingą šventinį paradą transliuoja tiesiogiai. 

Šilčiausi linkėjimai iš Tanzanijos visiems „Draugo” skaitytojams! Kila la heri!

Vasario 14-ąją Meru kaimo pradinukai pažymėjo šv. Valentino dieną.
Vasario 14-ąją Meru kaimo pradinukai pažymėjo šv. Valentino dieną.
Buvimas toli nuo Lietuvos – ne kliūtis švęsti Vasario 16-ąją!
Buvimas toli nuo Lietuvos – ne kliūtis švęsti Vasario 16-ąją!