„Lituanicos” komanda (stovi iš k.): Vaidas Žievys, Tadas Kubilius, Benas Klastaitis, Mindaugas Paulikas, Vilmantas Babarskas, Martin Tali, Virgilija Tali, Giedrius Zmiejevas. Pirmoje eilėje iš k. Rytis Umbrasas, Inga Kozhevnikov, Giedrė Babarskienė.
„Lituanicos” komanda (stovi iš k.): Vaidas Žievys, Tadas Kubilius, Benas Klastaitis, Mindaugas Paulikas, Vilmantas Babarskas, Martin Tali, Virgilija Tali, Giedrius Zmiejevas. Pirmoje eilėje iš k. Rytis Umbrasas, Inga Kozhevnikov, Giedrė Babarskienė.

Tarp 12 tūkstančių pasaulio bėgikų – ir 12 lietuvių

Virginija Petrauskienė.

„Lituanicos” komanda pasiruošus!
„Lituanicos” komanda pasiruošus!

Lietuviai nuolat, kaip tik galėdami, garsina savo šalies vardą. Lietuvos simbolika pasipuošusių dvylikos bėgikų komanda ir sportininkus lydintys Lietuvos atkūrimo 100-metį reklamuojantys bei mūsų šalies trispalve papuošti autobusiukai rugpjūčio 24-25 dienomis nuolat šmėžavo visame pasaulyje garsiose Oregono valstijoje vykstančiose bėgimo varžybose  „Hood to Coast”. Šiais metais bėgime nuo Mt. Hood viršukalnės iki Ramiojo vandenyno pakrantėje esančio Seaside kurortinio miestelio  dalyvavo daugiau nei 12 tūkstančių bėgikų iš viso pasaulio.   

„Lituanica” – viena iš stipriausių

JAV Lietuvių Bendruomenės Portlendo apylinkės bėgimo entuziastų suburta „Lituanicos” komanda puikiai pasirodė šiose varžybose. Estafetiniame bėgime, kuris tęsėsi pusantros paros ir nenutrūko nei dieną, nei naktį, lietuviai bėgikai įveikė 199 mylių (beveik 320 kilometrų) distanciją. Mūsų tautiečiai šį atstumą nubėgo per 27 valandas 47 minutes bei 19 sekundžių ir užėmė 169 vietą iš varžybose dalyvavusių 1148 komandų. Tai puikus rezultatas. Palyginimui: nuo pirmosios vietos laimėtojų lietuviai atsiliko beveik 10-čia, o paskutiniąją vietą užėmusią komandą aplenkė maždaug 12-ka valandų.

Lietuvių bėgikų komanda, pasivadinusi „Lituanica” šių metų startą dedikavo atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejui paminėti, taip siekdama dar labiau garsinti Lietuvos vardą Jungtinių Valstijų Šiaurės Vakarų pakrantėje. Savo pasiektu rezultatu lietuviai džiaugiasi ir didžiuojasi.

Bėgo ir dieną, ir naktį

Lietuvių komandos autobusiuko dizainas – įkvėptas lietuviško entuziazmo ir patriotizmo.
Lietuvių komandos autobusiuko dizainas – įkvėptas lietuviško entuziazmo ir patriotizmo. (LR ambasados Washingtone nuotr.)

„Lituanicos” komandoje bėgo ir Lietuvos ambasados Vašingtone diplomatas Tadas Kubilius. Jis „Draugui” pasakojo, kad kiekvienas komandos narys turėjo įveikti tris skirtingo lygio etapus – nuo lengvesnio iki sunkiausio, kurio metu teko bėgti į kalną. Lietuvių komanda pasiskirstė į dvi grupes. Kol vienas grupės narys bėgo, kiti tuo metu ilsėjosi ir savo eilės laukė važiuojančiame autobusiuke. Taip kiekvienas bėgikas, įveikęs tris skirtingas distancijas, iš viso nubėgo po maždaug 15,5 mylios.

„Pirmąjį savo etapą pradėjau prietemoje ir baigiau jau tamsoje. Dar vieną iš trijų etapų užbaigiau švintant. Tai nebuvo pačios sunkiausios ar sudėtingiausios varžybos, kuriose man yra tekę dalyvauti. Tačiau joms rengiausi, treniravausi visą vasarą. Viską kiek apsunkino tai, kad prieš pat varžybas buvau grįžęs iš Lietuvos, todėl organizmas nebuvo apsipratęs su laiko juostų skirtumų sukeltais nepatogumais”, – dalijosi varžybų įspūdžiais T. Kubilius.

Asmenukė prisiminimui iš 2018-ųjų „Hood to Coast”.
Asmenukė prisiminimui iš 2018-ųjų „Hood to Coast”.

Jis pridūrė, kad komandos branduolį sudarė Vakarų pakrantėje gyvenantys tautiečiai. Lietuvių komanda „Lituanica” šiose varžybose dalyvavo jau penktą kartą.

37 kartą vykęs „Hood to Coast” estafetinis bėgimas yra ilgiausias pagal distanciją  tokio pobūdžio bėgimas pasaulyje Praėjusiais metais „Lituanicos” sudėtyje bėgo Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Darius Gaidys, šiose varžybose yra dalyvavęs ilgų distancijų bėgikas Aidas Ardzijauskas, šiais metais Lietuvos šimtmečio proga įveikęs distancija nuo Dakaro iki Vilniaus. „Lituanicos” bėgikų komandos dalyvavimą varžybose parėmė lietuviškus maisto produktus į JAV importuojanti įmonė BANDI ir Lietuvių Fondas.

Oregone – lietuviškų aktualijų gausa

Mes mylime Lietuvą ir jaučiamės šaunūs.
Mes mylime Lietuvą ir jaučiamės šaunūs.

LR ambasada Washingtone pranešė, kad, ankydamasis Oregono valstijoje, T. Kubilius rugpjūčio 23 dieną susitiko su  JAV Lietuvių Bendruomenės Portlando apylinkės diasporos atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos JAV Šiaurės Vakarų pakrantėje gyvenančių  lietuvių aktualijos ir pasiruošimas už mėnesio Portlande organizuojamai pirmajai XXII-os Jungtinių Valstijų Lietuvių Bendruomenės Tarybos sesijai. Šio miesto lietuviai susitikime paminėjo Juodojo kaspino dieną ir prisiminė prieš 29 metus vykusį Baltijos kelią.

T. Kubilius Portlande įkurtos lituanistinės mokyklos „Atžalynas” vadovei Ingai Sadaunykaitei-Koževnikov perdavė lietuviškų knygų ir tautinės atributikos. Lietuvos ambasados atstovas Portlande taip pat susitiko su ŠALFASS Centro valdybos pirmininku ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Valdybos atstovu sporto reikalams Laurynu R. Misevičiumi, su kuriuo aptarė bendradarbiavimą su Lietuvos ambasada Vašingtone ir rudenį rengiamo Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyro organizavimo klausimus. 

Iš susitikimų su JAV Lietuvių Bendruomenės atstovais.
Iš susitikimų su JAV Lietuvių Bendruomenės atstovais.