Lietuviai bėgo „Už blaivią Lietuvą”


Bėgimą „Už blaivią Lietuvą” New York mieste šių metų sausio 6 d. organizavo Vilniaus Pilaitės sveikuolių klubo „Gilužis” vadovė Genovaitė Meškėlienė. Ji sakė, jog šio bėgimo mintį pasiskolino iš Londono lietuvių, kurie tokį bėgimą surengė 2012 m. liepos 6 d. Greitai bėgimu susidomėjo ir Lietuva, prisijungė taip pat Paryžiuje gyvenantys lietuviai. Dabar tokie renginiai organizuojami jau trylikoje pasaulio miestų. Aktyviausi yra Vilniuje, Kaune, Alytuje, Kėdainiuose. Lietuvoje bėgimus organizuoja Arminas Mockevičius.
Visi New York bėgimo dalyviai iš pradžių atliko mankštą ir bėgo tris kilometrus. Kodėl tris? Todėl, kad Lietuvoje yra 3 mln. gyventojų. Bėgimas rengiamas pirmąjį kiekvieno mėnesio penktadienį arba šeštadienį. Dalyviai dėvi žalią arba geltoną uniformą. Sveikuoliai turi savo uniformą ,,Už sveiką Lietuvą”. New York bėgimo dalyviams G. Meškėlienė numezgė trispalvių juostelių ant galvos. 2012 m. lapkričio 3 d. vykusio bėgimo take Brighton po viesulo buvo kalnai smėlio, tad dalyviai, kartu su kitais, su kastuvais ir šluotomis padėjo tvarkyti aplinką. Po bėgimo dalyviai vaišinosi šviežiais vaisiais ir kitais skanėstais.

Lietuvos sveikuolių sąjunga – organizacija, burianti žmones, besirūpinančius savo sveikata ir skleidžiančius sveikos gyvensenos žinias. Jie moko žmones sveikai gyventi, įveikti negalias ir stiprinti savo sveikatą, taikydami sveikatos puoselėjimo būdus ir priemones. Tai daro rengdami sveikatos mokyklas, seminarus ir konferencijas, skaitydami paskaitas. Sveikuoliai patys rodo sveiko gyvenimo pavyzdžius ir dalijasi įgyta patirtimi bei pasiekimais su kitais (daugiau galima sužinoti adresu www.sveikuoliai.lt). ,,Draugo” info