muzPianistas Edvinas Minkštimas ir solistas Edmundas Seilius koncertuoja Lietuvių dailės muziejuje ,,Saulutės” surengtame koncerte. Laimos Apanavičienės nuotr.

Lietuva garsi jaunais muzikais

,,Draugas” šimtmečio proga rengia jubiliejinį koncertą, kuris įvyks 2009 m. kovo 22 d. Maria mokyklos auditorijoje. Koncerto programą atliks solistai Edmundas Seilius (tenoras) ir Kristina Zmailaitė (sopranas). Akompanuos Edvinas Minkštimas.

Tai jau ne pirmas E. Minkštimo ir E. Seiliaus koncertas Čikagos lietuviams. Prieš porą metų jų koncertą Lietuvių dailės muziejuje buvo suruošęs vaikų globos būrelis ,,Saulutė”. Smagu spaudoje skaityti, kad tiek tenoras E. Seilius, tiek pianistas E.  Minkštimas daug koncertuoja, yra mėgiami publikos. Koncertuodami jie pasikviečia ir kitus jaunus menininkus, kurie garsina mūsų šalį visame pasaulyje.

 Štai ir šį penktadienį, sausio 23 dieną, 6 val. v. Klaipėdos koncertų salėje, o sausio 28 d. 7 val. v. Lietuvos nacionalinės filharmonijos didžiojoje salėje trisdešimtmečių kartos instrumentininkai, tarptautinių konkursų laureatai, talentingi jauni muzikai Edvardas Armonas (violončelė) ir E. Minkštimas (fortepijonas) atliks ,,Šimtmečių sandūroje gimusią muziką” – Gabrieliaus Fauré, Samuel Barber, Sergej Rachmaninov kūrinius.

Atlikėjų kūrybinės biografijos daug kuo panašios. Abu jie trisdešimtmečiai, abu baigė Lietuvos Muzikos ir teatro akademiją ir prieš keletą metų išvyko į užsienį, kur šiuo metu gyvena bei siekia profesinio meistriškumo ir karjeros. Edvardą paviliojo Vokietija; Keln aukštesniojoje muzikos mokykloje jis baigė violončelės klasę, o dabar tęsia mokslus kamerinės muzikos aspirantūroje. Edvinas iš pradžių pasirinko studijas Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje, o vėliau jo antraisiais namais tapo New York. Jis mokėsi Juilliard muzikos ir dramos mokykloje, kurioje dabar tęsia Doktorantūros studijas.

Abu atlikėjai yra ne kartą dalyvavę įvairiausiuose konkursuose. Violončelininkas yra keturių nacionalinių ir penkių tarptautinių konkursų laureatas, o pastarųjų konkursų sėkmė pianistą aplankė net devynis kartus.

,,Edvardo Armono muzikinis brandumas yra gerokai pranokęs jo amžių”, – teigė žinoma dirigentė Margarita Dvarionaitė. – Atlikėjas mąsto savarankiškai, laisvai ir originaliai manipuliuoja muzikinėmis sąvokomis, lanksčiai, valingai, įtaigiai interpretuoja ir beprasmiškai nesišvaisto savo temperamento bei virtuoziškumo ištekliais.”

Tv laidų vedėjos Daivos Tamošaitytės nuomone, E. Minkštimo skambinimui būdinga darni būtinų sudedamųjų sandų vienovė, kuri dera su aukšta dvasine kultūra. Rusų, prancūzų ir nevienalytę amerikiečių muzikinę tradiciją apjungiantis virtuozas iš aplinkos ger­te sugeria svarbias pamokas. Jis fortepijono pasaulyje įkūnija savitą poziciją, kuri sulig kiekviena pergale tarptautiniuose vandenyse tvirtėja ir – niekada nenuvilia.

Įdomu, kad šis menininkas dar bando jėgas kompozicijoje: yra parašęs fortepijoninių, kamerinių bei simfoninių kūrinių.

muzikTiek Edvardas, tiek Edvinas daug keliauja po pasaulį, pasirodo su orkestrais, rengia solo rečitalius bei groja kamerinę muziką. Abu neužmiršta savo gimtinės ir pastoviai čia sugrįžta, aplanko artimuosius, draugus ir nuolat koncertuoja.

„Meistrams paklūsta ir paprasta, ir sudėtinga muzika: pirmuoju atveju ji skamba nebanaliai, antruoju – perteikiama suprantamai ir tampa artima”, – rašė D. Tamošaitytė po pernykščio E. Minkštimo pasirodymo Lietuvos nacionalinėjė filharmonijoje, įvertindama puikias jo ir dirigento Modesto Pitrėno interpretacijas.

Klaipėdos koncertų salėje Edvino klausėmės jau porą kartų, o štai Edvardas čia grieš pirmąsyk.

Tad palinkėkime jauniesiems muzikams sėkmingų koncertų Lietuvoje ir lauksime Edvino Minkštimo atvykstant į Čikagą.

Paruošė Laima Apanavičienė


Violončelininkas Edvardas Armonas