van

Vancouver miestas


Žiemos olimpines žaidynes pasitinkant

EDVARDAS ŠULAITIS
logo

Greitai bėgantis laikas sporto mėgėjams atneša didžiulį įvykį, kuris įvyks visai prie pat JAV sienos – Kanadoje esančiame Vancouver mieste. Čia vasario 13–27 dienomis varžysis geriausi pasaulio žiemos sporto šakų atstovai. Vasario 12 d. bus šių olimpinių žaidynių atidarymas, o vasario 28 d. – uždarymo iškilmės.

Lietuvos delegacijoje – 17 žmonių, iš jų tik 6 sportininkai

Nors Lietuvos delegacija bus ne tokia maža – 17 asmenų, pagal sportininkų skaičių (jų – 6) bus mažiausia iš visų ankstesniųjų, kai Lietuvai atstovaudavo 7–8 sportininkai. Šiemet jų dalyvautų irgi šiek tiek daugiau, jeigu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė būtų suteikusi Lietuvos pilietybę amerikietei Katherin Copely, čiuožiančiai kartu su lietuviu Deividu Stagniūnu. Nors ši pora jau buvo iškovojusi kelialapį į olimpiadą, sportininkei negavus pilietybės, vilčių dalyvauti varžybose teko atsisakyti.

Tarp sportininkų matysime biatlono atstovę Dianą Rasimavičiūtę iš Ignalinos, jau dalyvavusią 2002 m. Salt Lake City ir 2006 m. Turino olimpiadose. Jos geriausias rezultatas – 18 vieta, pasiekta 7,5 km sprinto kelyje Turine. Ją šioje rungtyje Vancouver matysime vasario 13 d.

Lietuviai dalyvaus ir slidinėjimo varžybose

Daugiausia Lietuvos atstovų pasirodys slidinėjime. Čia dalyvaus Irina Terentjeva iš Visagino, irgi dviejų olimpinių žaidynių dalyvė. Jos geriausias rezultatas – 37oji vieta sprinto lenktynėse Turine. Ji pasirodys 10 km rungtyje vasario 15 d.

Mantui Stroliai iš Ignalinos (gimęs 1986 m. vasario 8 d.) šios olimpinės žaidynės bus pirmosios. Mantą matysime sprinto rungtyje (apie 1,8 km).

Slidinėjimo varžybose pasirodys ir Aleksejus Novoselskis iš Visagino, jau dalyvavęs Turino žiemos olimpiadoje. Jo geriausias rezultatas – 59-oji vieta sprinto lenktynėse.

skiKitas žaidynių naujokas – Modestas Vaičiulis iš Ignalinos (gimęs 1989 m. balandžio 11 d.). Jis panašiai kaip ir A. Novoselskis, pasirodys sprinto rungtyje (apie 1,8 km) vasario 17 d.

Vienas Lietuvos sportininkų – Vitalijus Rumiancevas iš Vilniaus, Turino žiemos olimpiados dalyvis, bandys laimę kalnų slidinėjime. Jo geriausias rezultatas – 44-oji vieta olimpinėje slalomo rungtyje. Slidininką bus galima matyti slalome vasario 27 d.

Šalia šių 6 sportininkų važiuoja 11 palydovų: treneriai, prezidentai bei rinktinės vadovai. Lietuvos delegaciją sudarantys pareigūnai: Artūras Poviliūnas (Lietuvos delegacijos vadovas, LTOK prezidentas), Vytautas Zubernis (olimpinės delegacijos vadovo pavaduotojas, LTOK gen. sekretorius), Vida Vencienė (misijos vadovė), Lina Vaisetaitė (atstovė ryšiams su LTOK ir organizaciniu komitetu), Jonas Domanskis (olimpinis atašė) ir Dalius Barkauskas (gydytojas).

Iš lietuvių tikimasi ne pasitraukimo, o rungties pabaigimo

Spaudoje pasirodžiusiuose pasisakymuose biatlono varžybų aukso medalininkė, LTOK žiemos sporto šakų referentė Vida Vencienė į klausimą, ko tikisi iš kitų Lietuvos olimpiečių atsakė: „Mano didžiausias noras, kad mūsų olimpiečiai Vankuveryje parodytų tai, kam jie pasirengę. Sportininkai pirmiausia turi baigti nuotolius, o ne pasitraukti iš kovos viduryje rungties. Kartais skaudu girdėti sportininko pasiaiškinimą, esą jam buvo sunku, prie slidžių lipo sniegas.’’ Ji tęsė: „Man patinka šių olimpinių žaidynių debiutantas Mantas Strolia, kuris per atsakingas varžybas niekada nepasitraukia iš rungties, garbingai kovoja iki paskutinio metro ir, nors neužima aukštų vietų, sako, kad privalo baigti rungtynes. Pasitraukti iš rungties lengviausia...’’

V. Vencienė nelabai patenkinta I. Terentjevos pasirodymais, sakė, kad „norėtų iš jos svaresnių rezultatų, nes kai ji buvo jaunutė, teikė gražių vilčių, o dabar jau trečias olimpinis ciklas, o progreso nematyti’’. Prašyte prašosi bent trumpas komentaras – kam iš viso tokio lygio sportininkė važiuoja į olimpiadą?

Jei ne rezultatais, tai apranga grožėsimės

Lietuvos olimpiečiai į olimpinį kaimelį Vancouver atvyks vasario 7 d., tad dar turės laiko apsiprasti iki žaidynių pradžios. 

Jeigu Lietuvos atstovų rezultatai ir nebus geri, tai bent jau apranga turėtų būti gražesnė nei kai kurių kitų kraštų atstovų. Aprangą siuva AB „Audimas’’, o bendrovės direktorius Arvydas Povilaitis apie aprangos kūrimą taip sakė: „Olimpiečiams skirtai aprangai sukurti naudojamos naujausios technologijos. Unikaliai interpretuotas lietuviškos saulės ženklas. Dominuojanti spalva – žalia. Tai, galima sakyti, yra tautinė spalva, aktyvi ir dinamiška. Ji puikiai dera su balta ir auksine. Tikiu, kad mūsų apranga suteiks sportininkams papildomų jėgų.’’

Ir mes tikimės ją pamatyti televizorių ekranuose bent retais atvejais, nors vargu ar Lietuvos sportininkai mus pradžiugins geresniais rezultatais. Tačiau kiekvienu atveju sporto mėgėjams ši olimpiada bus pats didžiausias sportinis įvykis, nepaisant, kad mūsų tautiečiai sportininkai jose ir nevyraus.

cloth