Lietuva dėkinga „Mercy Lift’’ už paramą

ALGIS VAŠKEVIČIUS
Specialiai „Draugui’’ iš Lietuvos

Prieš du dešimtmečius įkurta „Mercy Lift” paramos organizacija per tą laiką atliko daug kilnių darbų Lietuvos labui. Įvairios šios organizacijos vykdomos programos leido padėti daugeliui žmonių ir organizacijų Lietuvoje. Ta parama tęsiasi ir toliau – visiškai neseniai „Mercy Lift” dovanas gavo Marijampolėje įsikūrę ,,Kartų namai”, per šią organizaciją Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius Dick Durbin parėmė Jurbarko ligoninę.

„Mercy Lift” stengiasi padėti diabetu, krūtų vėžiu ir AIDS sergantiems žmonėms, taip pat rūpinasi įvairių socialinių įstaigų Lietuvoje remontu ir atnaujinimu, įranga. 1990 metų balandį įsteigta organizacija savo 20 metų jubiliejų paminėjo praėjusių metų lapkričio pabaigoje.

„Kai 2010 metais vykau į Lietuvą, man ‘Mercy Lift’ buvo davusi kelias užduotis. Viena jų – nuvykti į Jurbarką ir pasikalbėti su ten esančios ligoninės direktoriumi apie vaikų palatų remontą ir atnaujinimą. Senatorius Dick Durbin, kurio motina Ona Kutkaitė gimė Jurbarke, čia su savo žmona Loretta Schaefer lankėsi 2009 metais ir per ‘Mercy Lift’ organizaciją paaukojo pinigų ligoninės remonto darbams atlikti. Buvo parengtos darbų sąmatos, parinkta organizacija, kuri atliko remontą, ir dabar visi šie darbai jau padaryti”, – sakė organizacijos „Mercy Lift” vicepirmininkė Aušrelė Sakalaitė.

Senatorius Durbin, kuris nuo 1997-ųjų kas dveji metai yra perrenkamas JAV senatoriumi ir atstovauja Illinois valstijai, jau ne kartą lankėsi Lietuvoje, kuriai jaučia daug sentimentų. Jis yra Jurbarko miesto garbės pilietis, o pernai Čikagos Balzeko muziejus jį išrinko savo Metų žmogumi. Senatorius Lietuvą aplankė ir šiemet Sausio 13-osios renginių metu.

Pernai Sakalaitė Marijampolėje apsilankė keliose vaikų globos organizacijose, domėdamasi, kam labiausiai būtų reikalinga „Mercy Lift” pagalba. 2010 metų balandį Philadelphia mirė ten gerai žinomas lietuvis Bronius Krokys (1917–2010), ir jo šeima nusprendė šio žmogaus atminimui ką nors padovanoti Marijampolei. Jie šiam tikslui paskyrė 2,5 tūkstančio JAV dolerių.

Krokys, daugeliui žinomas kaip puikus dainininkas, buvo gimęs netoli nuo Marijampolės esančioje Mockavoje. Antrojo pasaulinio karo metais jis pateko į vokiečių nelaisvę, jų darbo stovyklą, iš kur buvo išvaduotas amerikiečių ir trejiems metams išsiųstas į perkeltųjų asmenų stovyklą. Po karo Krokys atvyko į Ameriką, apsigyveno Rochester mieste, vėliau persikėlė ir daug metų gyveno Philadelphia mieste.

„Marijampolėje geriausią įspūdį man paliko Kartų namai, kur po vienu stogu gyvena ir seneliai, ir globojami vaikai. Jie vieni kitiems padeda, bendrauja. Jaučiau ten dirbusių žmonių šilumą, pasiaukojimą savo darbui. ,,Kartų namai” priklauso Marijampolės socialinės pagalbos centrui, ir šio centro direktorė Vilma Ratkevičienė labai maloniai mus priėmė, supažindino su problemomis. Nutarėme, kad tikrai reikėtų šį centrą paremti ir pradžiuginti”, – pasakojo Lemont miestelyje gyvenanti Sakalaitė.

,,Kartų namai” pateikė sąrašą daiktų, kurių jiems labiausiai reikia. Buvo paminėti įvairūs baldai – lovos vaikams, komodos, kėdės, kilimai, dviračiai, paspirtukai ir riedlentės, krepšinio kamuoliai, taip pat įvairūs žaislai – lėlės, „Lego” kaladėlės, mašinėlės ir kiti. Taip pat įstaiga prašė smulkios buitinės technikos – skrudintuvo, keptuvės sumuštiniams, plaktuvo.

Bendra visų daiktų sąmata siekė beveik 7 tūkstančius litų. Suderinus viską, numatyti daiktai buvo nupirkti ir prieš pat praėjusias Kalėdas pasiekė Kartų namus. Vaikai labai džiaugėsi puikiomis dovanomis, kurias gražaus renginio metu jiems įteikė Kalėdų senelis. Iš viso ,,Kartų namuose” yra globojama apie 20 vaikų.

„Mūsų ‘Kartų namai’ per 12 metų nuo jų įkūrimo pirmą kartą sulaukė tokių puikių dovanų. Nedidelės paramos iš rėmėjų kartais sulaukiame, dažniausiai tai būna nenauji daiktai, o tiek daug naujos įrangos ir žaislų dar niekada nebuvome gavę. Vaikams labai reikėjo naujų lovų, nes jie miegodavo senose, iš labdaros gautose nenaujose lovose. Nupirktos komodos į tris kambarius atnaujino jų vaizdą, čia dabar galima daug visko susidėti. Vaikai, aišku, labiausiai džiaugėsi žaislais, kaladėlėmis, mašinėlėmis, dviračiais”, – pasakojo Ratkevičienė.

„Mercy Lift” ir toliau tęsia savo labdaringą veiklą, ieško rėmėjų, vykdo įvairias programas. Jų paramą Lietuva nuolat jaučia ir už ją yra labai dėkinga visiems, kurie neabejingi šios organizacijos veiklai.