paroda

Argentinoje – „Neregėtos Lietuvos” nuotraukų paroda

LAIMA APANAVIČIENĖ

Lietuvos vardo tūkstantmečio proga žinomas Lietuvos verslininkas ir fotografas Marius Jovaiša sausio 29 dieną Argentinoje, Mendozos provincijos Vyno muziejuje atidarė nuotraukų paroda „Neregėta Lietuva” ir pristatė to paties pavadinimo albumą.

Tai jau aštuntasis 2008 metais išleisto albumo „Neregėta Lietuva”, išversto į penkias kalbas ir verčiamo dar į keturias, pristatymas pasaulyje.

Parodos atidaryme kalbėjęs M. Jovaiša džiaugėsi, kad pavyko organizuoti unikalią parodą netradicinėje erdvėje – Vyno muziejuje, kurį kasdien aplanko keli šimtai žmonių iš viso pasaulio.

Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos ambasadorius Argentinoje Vaclovas Šalkauskas, lietuvių bendruomenės atstovai, Mendozos provincijos garbės konsulinis korpusas, užsienio svečiai, vietos institucijų pareigūnai, verslininkai ir kultūros veikėjai.

Parodą Lietuvos ambasada surengė bendradarbiaudama su kandidatu į Lietuvos garbės konsulus Mendozos provincijoje Juozu Lukšu.

Parodą galima aplankyti iki vasario 12 dienos. Nuo vasario 16 dienos M. Jovaišos darbų paroda bus eksponuojama Rosario mieste, vėliau Buenos Airėse ir kitose Argentinos provincijose.

 Reklamos agentūros „Euro RSCG MIA” savininkas Marius Jovaiša, išleidęs antrąjį savo fotografijų albumą „Neregėta Lietuva”, ne vienam iš naujo atvėrė akis – gyvename tikrai gražioje šalyje. ,,Lietuva savo kraštovaizdžiu nė kiek neatsilieka nuo viso pasaulio”, – teigia Marius albumo pratarmėje. – Žodyje „Neregėta...” telpa kur kas daugiau – tai ir intriga, ir visuma kitų unikalių savybių. Manau, kad mes turime daug neregėtų dalykų – papročius, įvairius istorinius faktus, mūsų kalba – viena iš seniausių indoeuropiečių kalbų.

Nuotraukų paroda keliauja po pasaulį. Kelionė prasidėjo 2008 m. kovo 11 d. parodos Australijoje atidarymu.

,,Užsieniečiai, priešingai nei lietuviai, į albumą žiūri objektyviau – ar jis, kaip meno kūrinys, jiems yra įdomus, ar patraukia dėmesį. „Neregėta Lietuva” tarnauja ir kaip Lietuvos reklama, daug kas sako, kad jiems norisi atvažiuoti ir mūsų šalį pamatyti savo akimis.

Kai susideda tokie motyvuojantys faktai, kaip menininkas jautiesi įvertintas platesnėje auditorijoje ir, kaip Lietuvos patriotas, žinai, kad padarai kažką naudingo platesne prasme” , – apie šios parodos rodymą įvairiuose kraštuose pasakoja M. Jovaiša.

Kovo 11 d. M. Jovaišos parodą galės pamatyti ir čikagiečiai. Autorius ,,Draugo” redakcijai atsiuntė nuotraukų iš parodos atidarymo Argentinoje ir maloniai sutiko papasakoti ,,Draugo” skaitytojams apie būsimą parodą Čikagoje. Tad artimiausiu metu dienraščio skaitytojai galės skaityti pasikalbėjimą su šiuo menininku, o atvykę į jo parodą, apie kurią paskelbsime vėliau, galės susitikti ir su pačiu parodos ,,Neregėta Lietuva” autoriumi.

paroda

paroda

paroda