nytt

,,New York Times Travel Show”
vėl džiugino kelionių mėgėjus


JURGITA RAŠKEVIČIŪTĖ
   
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, vasario 6-8 dienomis Jacob K. Javits Convention centre įvyko tarptautinė turizmo paroda ,,New York Times Travel Show”. Šios net tris dienas trukusios parodos pagrindinis tikslas buvo supažindinti lankytojus su įvairiomis pasaulio šalimis, su tų šalių privalumais, kuo kiekviena šalis yra ypatinga ir kodėl keliautojas savo atostogas turėtų pasirinkti būtent tą, o ne kitą šalį.

Šiomis dienomis galėjai susipažinti su įvairiausiomis pasaulio šalimis, išsidėsčiusiomis visuose penkiuose žemynuose. Ypač žavėjo kiekvienos šalies atstovų išradingumas ir entuziazmas. Negailėdami šypsenų jie su malonumu atsakinėjo į lankytojų klausimus, dalino žurnaliukus, žemėlapius ir lankstinukus, vaišino savo šalies tradiciniais patiekalais bei gėrimais. Kiekvienam žemynui buvo skirta scena, ant kurios savo gabumus rodė kiekvienos šalies atstovai. Buvo galima pasigrožėti Graikijos ir Turkijos šokiais, pasiklausyti nuostabių dainų iš viso pasaulio ir, žinoma, kiek galima daugiau susipažinti su šalimi, kurioje galbūt norėtum praleisti ateinančias savo atostogas ar medaus mėnesį.

Bendrą stendą pristatė ir trys Baltijos šalys: Lietuva, Latvija ir Estija. Kaip žinome, Vilnius šiais metais tapo Europos kultūros sostine, todėl šių trijų šalių kontekste jai buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Mūsų šaliai skirtame kampelyje lankytojai galėjo išvysti nemažai patrauklių foto peizažų su nepakartojama šalies gamta, susipažinti su Lietuvos architektūra, istorija, kultūra, turizmo ir poilsio galimybėmis, paragauti gardžios lietuviškos duonos bei pasigrožėti lietuviškomis dainomis bei šokiais.

Šeštadienį, vasario 7 d. parodos lankytojai ir  kelionių organizatoriai dalyvavo organizacijos GoBalticEurope.com/Baltic Sea Tourism Commission (BTC) ir žurnalistės Ann Charles organizuotame seminare ,,Kelionės į Estiją, Latviją ir Lietuvą”. Seminaro metu lankytojus ir kelionių organizatorius pasveikino trijų Baltijos šalių diplomatiniai atstovai, kurie pristatė bendrą Lietuvos, Estijos ir Latvijos šalių vaizdą. Generalinis konsulas New York, ambasadorius Jonas Paslauskas teigė, jog nepaisant ekonominių sunkumų, kurie yra palietę ir Lietuvą, keliautojai čia visuomet kviečiami ir laukiami. Jie gali mėgautis kultūriniais renginiais, gardžiu lietuvišku maistu, nepakartojama gamta, įvairiomis poilsio ir laisvalaikio praleidimo galimybėmis ir apskritai lietuviškai tauria dvasia.

Seminaro pabaigoje į dalyvių klausimus atsakė Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai. Paklaustas, kodėl žmogus turėtų vykti būtent į tą, o ne į kitą šalį, kuo ji ypatinga ir skirtinga, Estijos atstovas atsakė: „Lankydamiesi trijose Baltijos šalyse, galite pamatyti tiek panašumų, tiek ir skirtumų. O šiuos panašumus ir skirtumus labiausiai galima įžvelgti istorijoje, architektūroje ir kultūroje.” Žmonių susidomėjimas šiomis trimis Baltijos valstybėmis buvo akivaizdus. Jie entuziastingai klausinėjo apie aktyvaus laisvalaikio praleidimo pasiūlas, transportą ir susisiekimo galimybes bei orą.

Sekmadienį, vasario 8 d., ,,New York Times Travel Show”  Europos scenoje pristatydamas Vilnių – Europos kultūros sostinę  koncertavo saksofonistas Liutauras Janušauskas.

Tokios turizmo parodos kaip ši yra ne tik labai naudingos, bet ir skatintinos. Jų metu žmonės daugiau sužino apie vieną ar kitą šalį, lengviau apsisprendžia, kur norėtų nukeliauti, pasididžiuoja savo šalimi kitų šalių kontekste, kadangi kiekviena pasaulio šalis yra nuostabi ir unikali visais atžvilgiais.

2007 m. šią parodą aplankė daugiau nei 21,000, 2008 – apie 18,000 lankytojų. 


nytt

LR gen. konsulas New York, ambasadorius J. Paslauskas prie Lietuvai skirtų stendų.

nytt

Lietuvą pristatė ir lietuvių tautiniai šokiai.