art

Čiurlionio galerijoje svečiuosis dailininkai iš Atlanta, GA


LAIMA APANAVIČIENĖ

Penktadienį, kovo 16 d., 7:30 val. v. Čiurlionio galerijoje, Jaunimo centre (5620 S. Claremont Ave., Chicago, IL 60636) atidaroma 6 dailininkų iš Atlanta, GA, paroda ,,Susipažinkime”. Čiurlionio galerija nebepamena, kada tokia didelė grupė dailininkų ne iš Čikagos apylinkių būtų rodžiusi savo darbus galerijoje. Seniai galerijoje nebuvo ir jungtinės parodos, kurioje žiūrovas gali pamatyti skirtingus stilius, koloritą, atlikimo techniką. Pirmą kartą galerijos istorijoje ruošiama ir dailininkų iš Atlanta paroda.

Atlantiečiai atveža fotografijos, tapybos, taikomosios dailės darbus. Žinia, parodos ruošėjų laukia sunkus darbas skirtingų autorių darbus sujungti į vieną visumą, tačiau žiūrovams tokia paroda yra įdomesnė – kiekvienas gali pasirinkti pagal savo skonį. Kviečiame meno mėgėjus ir laikraščio skaitytojus susipažinti su parodos dalyviais ir maloniai visų laukiame parodos atidaryme.

Silvija Aniulienė
art

artSilvija piešė ir tapė visą savo gyvenimą. Ji gimė Lietuvoje, 1995 m. persikėlė į Aziją, kurį laiką gyveno Tailande ir Hong Konge, apkeliavo daugelį rytinės Azijos šalių. Ryškios kūrinių spalvos byloja apie dinamiškos Rytų kultūros įtaką Silvijos pasaulėžiūrai. Jos tapyba trykšta šiluma ir pasižymi ryškiu išsiskiriančiu koloritu. Silvijos paveikslai spinduliuoja teigiamą energiją ir patraukia emociniu pakylėjimu bei poetiškumu.

,,Žmonės, tviskantys saulėlydyje”, ,,Emocinio nušvitimo medis”, ,,Deganti troškimo aistra” – tai tik keletas jos darbų pavadinimų, kurie ne mažiau spalvingi nei patys darbai. Meilė spalvai, gili tekstūra ir savita atlikimo technika – tai bruožai, apibūdinantys Silvijos darbus.

Aiva Gabriela (Gabrielaitytė)

pix Dviejų mažamečių mama Aiva Šiauliuose baigė dailės mokyklą. Visas jospix gyvenimas susijęs su menu – ji piešia, lipdo, kuria drabužius, fotografuoja. ,,Saulės” lituanistinėje mokykloje (Atlanta, GA) ji dėstė tautodailę mažiesiems Amerikos lietuviukams. Jos mokinukų darbai ne kartą yra lamėję aukštas vietas įvairiuose piešimo konkursuose.

Pasak Aivos, kurti meną ji gali tik tada, kai užplūsta geri jausmai. Gera nuotaika skatina įkvėpimą ir suteikia naujų idėjų kūrybai. Gal todėl jos darbai alsuoja neabejotinu kūrybiniu polėkiu, harmonija ir gražiais jausmais.


Vykintas Genys
art

art,,Kai buvau vaikas, kopijuodavau tėčio pieštus kareivius ir kariškas mašinas. Tai buvo mano kelio pradžia į didelį meno pasaulį”, – sako Vykintas apie savo menininko kelią. Kiek save pamena, visada piešė. Dar vaikų darželyje auklėtoja pastebėjo jo polinkį piešimui ir visaip jį skatino. Tėvai sūnų nuvedė į dailės mokyklą, vėliau jis mokėsi dailės gimnazijoje. ,,Įkvėpimas – bene sunkiausiai pasiekiama proto būsena. Mane įkvepia kitų menininkų darbai, muzikos klausymas”, – sako Vykintas.

Dar prieš pradėdamas darbą, Vykintas įsivaizduoja, kaip jis atrodys baigtas. Tai tapo jo auksine kūrybos taisykle. ,,Nuo mažens buvau kruopštus, todėl daugumas mano darbų yra atliekami pieštuku arba tušu. Kūrimo aistra mane lydi visur ir visada – kur bebūčiau, kurioje šalyje begyvenčiau. Tikuosi, kad mano darbai sukels Jums minčių ir emocijų, suteiks galimybę pasaulį pamatyti mano akimis”, – kreipdamasis į būsimus parodos lankytojus viliasi Vykintas.


Asta Phillips
art

artJi gimė ir augo Alytuje, vėliau Vilniuje ,,krimto” ekonomikos mokslus. Jau 16 metų su šeima gyvena JAV – pirmuosius 9erius Čikagoje, mieste, kurį pamilo iš visos širdies. Šiuo metu Asta su šeima gyvena Atlanta, GA ir džiaugiasi puikiai ten dirbančia lietuvių bendruomene.

 Kiek save atsimena, visada mėgo kurti grožį. Namai, gėlės, eilės, tapyba, dailės ar tekstilės darbai – ją visada viliojo. Jai svarbi buvo kūrybinė raida.

,,Niekada į savo pomėgį tapyti nežiūrėjau labai rimtai, nes gyvenimas, šeimos kūrimas ir galimybės Lietuvoje diktavo savas sąlygas. Pagyvenusi JAV, 2000 m. pradėjau studijuoti interjero dizainą. Studijos vėl prikėlė manyje džiaugsmą kurti, leido sielai išsilieti ant drobės, matyti, kaip pamažu kuriamas darbas įgauna kūną ir spalvą. Šiandien tapyba man yra atsipalaidavimas, pomėgis, galimybė parodyti kitiems, ką jaučiu tapydama, kokį pasaulį matau aplink save. Mano paveikslai – tai tekstūros ir atspalvių žaismas”, – sako Asta.

Šarūnė Stankevičienėart

Šarūnė Stankevičienė – profesionali tekstilininkė, baigusi Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institutą. Įsikūrimas naujoje šalyje nebuvo lengvas, tad kuriam laikui teko pažaboti aistrą menui. Tačiau tarptautinė tekstilininkų konferencija ,,Susiliejimas: Albuquerque 2010” paskatino ją įgyvendintį daugelį metų puoselėtas mintis – Šarūnės gobelenas „Prasidėjimas” buvo atrinktas į Santa Fe vykstančią parodą „Užburti takai” („Enchanted Pathways”).

,,Manau, kad savo vieno ir aiškaus kūrybinio kelio dar nesu suradusi, esu pačiam įdomiausiam –  ieškojimų – kelyje”, – sako Šarūnė. Ji įsitikinusi, kad didžiausią įtaką jos kūrybai padarė dvi Motinos – jos mama Ona Staskevičienė ir Motina gamta.

Dailininkės darbuose harmoningai persipina tautiniai motyvai ir moderni atlikimo technika, spalva ir faktūra, tėviškė ir pasaulis, Lietuva ir Amerika.

art

Sandra Verbliugevičiūtėart

Menininkė gimė ir augo Kaune. Nuo vaikystės gyveno labai aktyvų gyvenimą –art septyniolika metu šoko. Pradžioje – ,,Sūkurėlyje”, vėliau Jūratės ir Česlovo Norvaišų garsiajame ,,Sūkuryje”. Tad nenuostabu, kad įsigijo sportinių šokių trenerio-pedagogo specialybę.

Staigus gyvenimo pokytis atvedė ją į JAV. Ištrūkusi iš šurmulio, jautėsi lyg paukštis narve; kol vieną dieną kažkas joje sprogo – nusipirko dažų, teptukus, drobės.

,,Mano paveikslai – tai mano gyvenimas, mano dienoraščiai, kuriuose mano jausmas, kurį išgyvenu kiekviena savo kūno ląstele, protu, siela.

Gamta neatsiejama mano gyvenimo dalis, myliu jos natūralų grožį. Man kūryba – tarsi nesibaigianti svajonė, pasivaikščiojimas po spalvų pasaulį atvira širdimi”, – tikina Sandra.


Simona Pakalkaitėpix

pixAtlanta, GA menininkų parodoje dalyvaus ir Simona Pakalkaitė. Užaugusi Lietuvoje, Simona nuo pat mažens piešė. Ji baigė Utenos meno mokyklą. Gyvenimo kelias atvedė ją į Ameriką. Čia nuo meno ji taip pat nepabėgo – tęsė savo meno studijas University of Georgia. Simona – diplomuota interjero dizainerė, šalia savo pagrindinio darbo – interjero kūrimo – daug laiko skirianti kūrybai. Jos įkvėpimo šaltiniai – gera knyga, filmas, šokis.