bball

Greta Lukšytė. Rimo Gedeikos nuotr.

Pakeliui į ,,Kovo beprotystę”

RIMAS GEDEIKA


Krepšinio entuziastams kovo mėnuo yra pats laukiamiausias ir įdomiausias krepšinio sezono laikas. Mat tą mėnesį vyksta NCAA krepšinio pirmenybių turnyras, geriau žinomas kaip ,,Kovo beprotystė” (March Madness) arba Didelis šokis (Big Dance). Šiame turnyre dalyvauja pačios geriausios vyrų ir moterų kolegijų komandos.

Kelionę į šių metų ,,Kovo beprotystės” turnyrą prasidėjo pereitą savaitę, prasidėjus įvairių kolegijų konferencijų turnyrui. Kolegijos, kurios laimi savo konferencijos turnyrą, automatiškai patenka į ,,Kovo beprotystės turnyrą”. Norėdami papildyti turnyro sudėtį, organizatoriai kviečia kitas nusipelniusias komandas, iki sudaromos 64 pačios geriausios vyrų ir moterų komandos. Pats turnyras prasideda kovo 16 dieną, baigiasi balandžio 5 dieną.

Colonial Athletic Association (CAA) konferencijos vyrų varžybos prasidėjo pereitą savaitę, o moterų grupės varžybos prasidės kovo 11 d. Kas yra labai įdomu apie šios konferencijos moterų varžybas, kad trijose komandose žaidžia keturios krepšininkės iš Lietuvos: Kamilė Nacickaitė – Drexel University (Pennsylvania), Dovilė Miliauskaitė ir Simona Petronytė – Towson University (Maryland) ir Greta Lukšytė – University of North Carolina at Wilmington (North Carolina).
• • •
Vilnietė Greta Lukšytė po šio sezono baigs savo karjerą universiteto krepšinio komandoje. Visus ketverius metus ji žaidė pirmajame komandos penketuke kaip puolanti gynėja. Sužaidė 117 rungtynių (didžiausias pasiekimas komandoje), įmetė 1,145 taškus (10 vietą komandos istorijoje). Šį sezoną Greta baigė būdama komandos antra rezultyviausia žaidėja (9.2 taško) ir geriausia baudų metikė (CAA konferencijoje buvo ketvirta). Greta yra žaidusi įvairaus amžiaus Lietuvos moterų rinktinėse. Šiais metais ji ir vėl buvo pakviesta žaisti šioje rinktinėje.

Vilnietė Dovilė Miliauskaitė, yra trečių metų krepšininkė Towson University, aukščiausia šioje krepšininkių grupėje (6’2”). Žaisdama kaip centras, jai tekdavo ginti aukščiausią ir vikriausią priešo žaidėją ir kovoti dėl kamuolių. Šiais metais Dovilė tapo komandos trečia geriausia kamuolių atkovotoja. Dovilė taip pat žaidė įvaraus amžiaus Lietuvos moterų rinktinės komandose. 2009 metais žaidė U20 komandoje.

Simona Petronytė – iš Vilniaus, kaip ir D. Miliauskaitė, yra trečių metų krepšininkė. Ji žaidžia įžaidėjos vietoje. Yra greita, gerai valdo kamuolį, taikliai meta tritaškius ir, kaip jos treneris sako, ,,gerai mato visa aikštę”. Simona kartu su Greta žaidė įvairiose Lietuvos moterų rinktinės komandose.

Šiaulietė Kamilė Nacickaitė antrus metus studijuoja Drexel University. Šis sezonas jai buvo pats geriausias. Ji buvo antra pagal įmestų taškų skaičių komandoje (11.8 taško), antra pagal atkovotus kamuolius (6.4), antra pagal tritaškių įmetimą (.398) ir ketvirta pagal baudų metimą.

Kamilė yra puolanti gynėja, gali greitai, agresyviai veržtis prie krepšio, arba bėgdama sustoti, pašokti ir taikliai mesti tritaškius. Mokėdama žaisti ir aikštelės viduryje, ir ,,lauke” (išorėje?), Kamilė sudaro įvairių problemų gynėjoms. Kamilė taip pat nebijo susigrumti dėl kamuolių su už ją aukštesnėmis, stipresnėmis krepšininkėmis. Ji žino, kur stovėti, kaip dengti priešą, norint atkovoti kamuolį. Jos agresyvus žaidimas dažnai leidžia jos komandos draugėms laisvai, greitai prasimušti prie priešo krepšio. Trenerė Kamilei numato du labai gerus ateinančius sezonus.

Kaip ir jos draugės, Kamilė irgi žaidė keletoje Lietuvos moterų rinktinės komandų. Pereitais metais ji kartu su Dovile žaide moterų U20 komandoje, kur ji buvo antra rezultatyviausia žaidėja savo komandoje.

Nors visos keturios krepšininkės yra geros draugės, prasidėjus NCAA turnyrui, draugystės bus užmirštos – prasidės negailestinga kova dėl kelialapio į ,,Kovo beprotystės” turnyrą.ball

Dovilė Miliauskaitė. Rimo Gedeikos nuotr.

ball

Simona Petronytė. Kazio Razgaičio nuotr.

ball
Kamilė Nacickaitė. Kazio Razgaičio nuotr.