madu
Viena iš renginio sumanytojų D. Darbutienė, bendrovės ,,artcity24” įkūrėja.

Lietuviai kūrėjai kviečia keliauti ,,stiliaus takeliu”


LORETA TIMUKIENĖ

Taip staiga sušilus ir užgriuvus svaiginančiai žalumos bei žiedų jūrai, imame abejoti, ar nebus įžūli vasara nustūmusi į pašalį pavasarėlio. Ką čia besuprasi kasdienines gamtos išdaigas, tačiau vieno dalyko nepaisyti negalime – sušilus orui žieminius šiltus drabužius keičia lengvi, spalvingi aprėdai. Na, o tie, kurie atsidarę drabužių spintą ilgai mindžikuoja, nerasdami tinkančio ir patinkančio drabužio, kviečiami pasižiūrėti, ką dėvėti ir kaip puoštis šį sezoną siūlo lietuviai menininkai. Balandžio 1 d., sekmadienį, 1 val. p. p. Pasaulio lietuvių centro (14911 127th. St., Lemont, IL 60439) didžiojoje salėje vyks renginys ,,Stiliaus takeliu“. Apie būsimą renginį kalbamės su Diana Darbutiene, bendrovės ,,artcity24“ įkūrėja, viena iš renginio sumanytojų.


– Kas sumanė šį renginį?

– Sumanymas gimė labai paprastai – kai turi ką parodyti, savaime kyla noras tuo pasidalinti su kitais. Jaumad seniai kirbėjo mintis, kaip sujungti lietuvių kūrėjus į vieną vietą ir parodyti, kas ką yra sukūręs ir ką sugeba. Menininkai susiduria su problema – kurti jie moka, tačiau parodyti ir pristatyti savo kūrinius jiems yra gana sunki užduotis. Todėl turint bendrą tikslą ir gimė mintis, kaip kūrybingų žmonių darbus parodyti žmonėms. Renginio sumanytoja esu aš pati su vyru Dainiumi ir mūsų padėjėja bendraminte Gaile A. Main, kuri, beje, šiame renginyje pristatys naują, pirmą kartą rodomą moteriškų bei vaikiškų lininių rūbų kolekciją.

– Kas keliaus ,,Stiliaus takeliu”?

– Stilius, manau, yra ne tai, kas kabo mūsų drabužių spintose, ir ne tai, kaip mes rengiamės, tai greičiau mūsų gyvenimo būdo visuma, įskaitant išorinę bei vidinę išraiškos formas. Eiti ,,stiliaus takeliu” gyvenime nėra lengva užduotis, jei vaikaisi naujausių madų, tačiau jei susikuri ir susirandi tai, kas tau tinka ir patinka, bei pritaikai šių laikų madai, tai stilius pasidaro nebe sunkumas, o malonumas. Tad ,,Stiliaus takeliu” keliaus žavingos lietuvės merginos ir moterys, kurios pristatys tikrai stilingus, madingus, iš natūralių medžiagų lietuvių menininkų sukurtus vienetinius darbus.

– Kas pristatys savo darbus šioje madų šventėje?

– Specialios atrankos nebuvo. Pakviečiau Čikagoje ir jos apylinkėse gyvenančius lietuvių kūrėjus, kurių darbai nepalieka abejingų. Malonu, kad nė vienas neatsisakė dalyvauti. Kūryba, kaip žinome, yra pakankamai sunkus užsiėmimas, ir jei kūrėjas neturi kur parodyti savo darbų, tai ko verta jo kūryba. Dažnas mūsų, atvykęs gyventi į kitą šalį, negalime daryti to, ką darėme Lietuvoje. Kai pasiūliau rūbų dizaino studijas baigusiai Inai Stundžytei sukurti savo kolekciją, ji pasakė, kad tai – slapta jos svajonė, kuri 10 metų buvo užkišta giliai kamputyje. Renginio metu ji pristatys moteriškų drabužių kolekciją iš natūralaus šilko. Gerai mums visiems čia žinoma drabužių kūrėja Renata Liutkienė specialiai šiai parodai kuria drabužių iš natūralios medvilnės su bambuku kolekciją mamai ir vaikui. Bendrovė „Sraigė”, įkurta Gailės A. Main, pristatys naują moteriškų lininių rūbų ir naktinukų kolekciją, kurią pamatysime pirmą kartą. Dizainerė Kristina pristatys rankų darbo unikalias rankines, pagamintas iš veltinio medžiagos, papuoš tas rankomis darytomis gėlytėmis, plunksnomis ir „Swarovski” kristalais.

Ramutė Strauka, mezganti ne tik rūbus, bet ir servetėles, sutiko parodyti savo rankų darbo nertus moteriškus drabužius iš natūralios medvilnės, lino, vilnos. Taip pat specialiai šiai parodai nunėrė ir sukūrė maudymosi kostiumėlius. Valerija Čelkienė pristatys virbalais megztus paltukus ir megztas bei vašeliu nertas sukneles. Ligitos Jasen originalūs, iš natūralių akmenų pagaminti papuošalai pagyvins ir papuoš mūsų renginį.

Mano bendrovė ,,artcity24” pristatys tris šalių kolekcijas. Pirmoji – „Klasika” – parodys, kaip prie klasikinių rūbų priderinamos skraistės, šaliai, papuošalai. Antra kolekcija „Einu į gimtadienį” skirta moterims, kurios dažnai skundžiasi neturinčios ką apsirengti, eidamos į vakarėlį. Joms galiu patarti – prie senos suknelės priderinę naują šalį, sagę ar skarelę nesunkiai išspręsite šią problemą. Trečia kolekcija „Laisvalaikis” parodys, kaip be didelių pastangų galima atrodyti gražiai ir stilingai, kur bebūtume – pliaže, svečiuose ar gatvėje.

– Kuo šis renginys skirsis nuo kitų madoms skirtų renginių?

mad– Mano manymu, tuo, kad jis bus pilnas lietuviškos dvasios: jis vyks Pasaulio lietuvių centre, dalyvaus lietuviai kūrėjai, bus lietuviškų užkandžių, kviečiami lietuviai žiūrovai. Esame kūrybinga, talentinga tauta, ir nemanau, kad būtina vaikytis parduotuvių madų bei reklamuoti tai, kas sukurta pramoniniu būdu. Lietuviai jau nuo senovės audė, mezgė, vėlė, nėrė, tad kodėl turėtume pamiršti senolių tradicijas ir nepuoselėti jų? Juk iš esmės labai lengva pasiduoti pasaulį užkariaujančių madų vėjams, nubraukti ir atsisakyti tų vertybių, kurias šimtmečiais puoselėjo mūsų senoliai.

Labai džiugina žinia, kad Lietuvoje atgyja avininkystė, manau, netrukus atgaivinsime ir linų auginimą. Tai mums duodama gamtos, kurią turime puoselėti, branginti ir, aišku, stengtis rengtis iš natūralių medžiagų pagamintais stilingais rūbais bei priedais, nes jie ne tik puošia, bet ir gydo mus. Dar senovėje buvo žinoma, kad vilna gydo reumatą, šilkas – alerginius susirgimus, linas vasarą mus šaldo, o žiemą šildo.

Madų pristatymą pagyvins gyva muzika, kurią atliks Kęstutis Stančiauskas ir ansamblis. Renginį ves Evaldas Girdžiūnas. Renginys bus kitoks dar ir tuo, kad nebus patiekta, kaip įprasta, karšto maisto. Gardūs užkandžiai ir vynas turėtų priartinti renginį prie tikrosios jo paskirties – mėgautis grožiu. Žiūrovai galės tiesiog žiūrėti kūrėjų darbus ir, klausydami muzikos, stebėti bei grožėtis įspūdingais modeliais. Po renginio bus galima patikusį drabužį čia pat ir įsigyti. Taip pat žadame pateikti staigmenėlę, kurios, žinoma, dabar nenoriu atskleisti.

– Paprastai tokių renginių lankytojos būna moterys, galbūt ,,Stiliaus takelyje” daugiau dėmesio sulauks ir vyrai?

– Žinoma, vyrų dėmesį turėtų patraukti žavingos manekenės, be to, tikimės nustebinti nertais maudymosi kostiumėliais, kuriais pasipuoš dailios merginos. Kiek žinau, PLC merginų, apsirengusių kaip į paplūdimį, nedažnai pamatysi. Taip pat vyrams pasiūlysime palepinti savo damas, dovanojant joms pristatomus darbus. Be to, ne už kalnų Motinos diena, manau, visos būtume laimingos, gavusios originalią dovaną.

– Kaip atrinkote modelius?

– Nebuvo sunku, nes moteriai parodyti save ir būti pastebėtai yra labai svarbu. Tai tas pats, kaip kurti meno kūrinius ir jų niekam nerodyti – kam puoštis, jei niekas to nepastebi. Apie 20 moterų sutiko paaukoti savo brangų laiką primatavimams, repeticijoms, renginiui. Nuoširdžiai dėkojame visoms. Renginyje modeliais išvysime gana žinomas moteris, šokėjas, muzikantes, dizaineres.

– Kas renginio rėmėjai?

– Esame labai dėkingi rėmėjams, be kurių surengti tokį renginį tikrai būtų gana sunku. Tai Angelė Kavak, kuri mus vaišins lietuviškais maisto produktais, kirpėja Laura Lukoševičienė, kuri šukuos ir gražins mus, fotografas Mantas Ivanauskas, kuris ,,gaudys” kadrus, ,,Erika’s Spa” centro vadovė Erika Blinstrubienė, RZ salono SPA vadovė Ramunė Žilinskienė, ,,lookyoungskincare” atstovė Daiva Malūkas, laikraščiai ,,Aidas”, ,,Amerikos lietuvis”, ,,Draugas”, internetinis tinklalapis ,,Jaunimas. us”, tarptautinių pervežimų bendrovė ,,Atlantic Express”. Visi šie rėmėjai geranoriškai prisidėjo prie mūsų bendro tikslo palaikyti lietuvišką meną, puoselėti tai, kas natūralu ir gražu.

Tad laukiame visų renginyje. Bilietus galite įsigyti PLC raštinėje, parduotuvėje „Lietuvėlė”, kavinėje „Smilga”, Jaunimo centre, taip pat prieš renginį. Paskubėkite – bilietų skaičius ribotas.