paro

Pajauskime pavasario dvelksmą
kviečia madų paroda ,,Paukščiams sugrįžtant”

LAIMA APANAVIČIENĖ

Pasaulio lietuvių centre (PLC), Lemont, kasmet rengiamos madų parodos. Renginio metu surinktos lėšos yra skiriamos šiam lietuvybės centrui remti. Paprastai šis renginys vykdavo rudenį, o šį kartą rengėjai nutarė rudens nelaukti ir žiūrovus į madas pasižvalgyti kviečia pavasarį. Kodėl taip nutarta mums paaiškino viena šios parodos rengėjų Daiva Bačkus: ,,Šie metai PLC buvo ypač sunkūs finansiškai. Nesinorėjo laukti rudens, kol galėsime nors truputį paremti Centrą. Nusprendėme surengti kitokią – pavasario madų parodą, kad po niūrios ir šiemet ypač šaltos žiemos, tikrai pajaustume ateinantį pavasarį, išgirstume paukščių čiulbesį. Parodą pavadinome „Paukščiams sugrįžtant.”

parodŠį kartą rengiama paroda, atrodo, skirsis nuo ankstesnių parodų. Kas naujo laukia žiūrovų? ,,Pavasaris, manau, pats gražiausias metų laikas, kai iš gilaus miego nubunda ir pražįsta savo nuostabiomis bei nepakartojamomis spalvomis visa gamta. Tad ir bandysime šią pavasarinę nuotaiką perteikti šiame renginyje. Pasikvietėme lietuves – rūbų kūrėjas, kurios dirba ir kuria čia, šalia mūsų, ir kurių darbai yra be galo įdomūs, nepakartojami bei spalvingi”, – dalijasi mintimis apie artėjančią parodą Daiva.

Kas be ko – suruošti tokį renginį be rėmėjų neįmanoma. Rengėjai dėkingi visiems savo rėmėjams, be kurių būtų buvę ne tik sunku suruošti šią madų parodą, bet ir neįmanoma. Daiva sakė, kad jie yra labai dėkingi ir žiūrovams, kurie jau nusipirko bilietus ir savo dalyvavimu juos palaiko. Ji kviečia ir kitus, dar abejojančius, įsigyti bilietus ir, atvykus į renginį, kartu su visais pasidžiaugti lietuvių madų kūrėjų kolekcijomis, smagiai praleisti popietę, pasigrožėti puikiais darbais, pasiklausyti gražių dainų, pasimėgauti skaniu maistu prie vyno taurės...

Rūbų kūrėjos Renata Liukienė bei Aušra Kasperiūnienė pristatys naujausias savo rūbų kolekcijas, o žiūrovų laukia įspūdinga staigmena, kurios rengėjai neatskleidė. Visi norintys galės įsigyti drabužių iš naujausių lietuvių kūrėjų kolekcijų ir sutikti pavasarį pasipuošę.

Švarkų, pavasarinių paltų rinkinį iš kailių ir odos susirinkusiems parodys „Christos Fur Salon”.

Madoje svarbu ne tik rūbas, bet ir šukuosena, makiažas, todėl rengėjai pakvietė parodoje dalyvauti kirpimų meistrą Tomą ir šukuosenųkirpimų meistrę Sigitą (beje, Sigitos salonas yra įsikūręs čia pat, PLC). Makiažą ant podiumo išeinančioms madų rodytojoms darys Daiva ir Margarita.

parodŠį kartą rengėjai neužmiršo ir vaikų. ,,Į programą įtraukėme ir mūsų didžiausią gyvenimo puošmeną – vaikus. Pavasaris – tai ne tik atgimstanti, atbundanti gamta, bet ir augantys mūsų gražūs, mieli ir nuostabūs angeliukai. Tai ne tik didelis mūsų džiaugsmas, bet ir mūsų, lietuviškos kultūros, kalbos, papročių išsaugojimo ‘skrynia’, kurią mes nuolat privalome papildyti ir puoselėti. Manau, nuo mažų dienų jie turi matyti ir jausti, kad tėvai ir seneliai ne tik skiria daug savo laiko bei jėgų lietuvybės išsaugojimui ateinančioms kartoms, bet ir bando įskiepyti nuostabų grožio jausmą ir jų mažose širdelėse”, – sako Daiva.

Rūpestis vaikais paskatino rengėjus pakviesti Gailę Main, 2009 m. įkūrusią ,,Sraige.com”, kuri prekiauja lininiais vaikiškais drabužiais. Kaip ir daugeliui tėvų, Gailei, auginančiai du mažamečiai vaikučius – Ariją ir Ąžuolą – buvo svarbu, kad jos atžalos dėvėtų patogius, ekologiškus ir kokybiškus apdarus, atrodytų originaliai ir išsaugotų tautiškumą.

Linas yra viena sveikiausių medžiagų, kadangi per ją oda lengvai kvėpuoja, jis nesukelia alergijos. Linas lengvai skalbiasi ir yra vadinamas ,,amžinu” dėl savo patvarumo ir ilgaamžiškumo. ,,Sraige.com” parodoje ,,Paukščiams sugrįžtant” pristatys drabužėlius ir aksesuarus krikštynoms, tautinius drabužius vaikams, rūbelius kasdienai ir išeigai. Visi ,,Sraigės.com” gaminiai yra vienetiniai, rankų darbo, siuvami Lietuvoje iš 100 proc. lino pluošto.

Atvykusiems į parodą žiūrovams turėtų patikti ir nuostabūs „ArtCity
parod 24” pristatomi stilingo dizaino originalūs rankų darbo autoriniai kūriniai – auskarai, apyrankės, riešinės, kaklo papuošalai, šilko, vilnos šaliai, skaros. ,,ArtCity24.com” įkūrėja Diana Darbutienė sako: ,,Viskas, kas gražu, tikra ir natūralu – duota gamtos, nuo kurios mes dažnai bandome atsiriboti, tačiau anksčiau ar vėliau vėl sugrįžtame. Vilna, šilkas, linas – mūsų močiučių šimtmečiais naudotos medžiagos. Pritaikius šių dienų poreikiams ir madai, šių medžiagų dirbiniai atgyja naujam gyvenimui, tuo pačiu puošdami, džiugindami ir ilgam išlaikydami savo vertę.”

Apsigobusios Dianos Darbutienės siūlomomis skraistėmis moterys atrodys iš tiesų nepakartojamai ir originaliai. Skraistės tinka bet kokio amžiaus ir sudėjimo moterims. Sakoma, kad išmintinga moteris su ta pačia suknele, prisiderinusi įvairiausius aksesuarus, gali atrodyti vis kitaip. Tad moterims, norinčioms kaskart atrodyti vis kitaip, ,,ArtCity24.com” pasiūlys įsigyti meistrų sukurtą gėlę, apyrankę, riešines ar auskarus.

Parodos rengėjai teigia, kad šių metų parodoje neliks nuskriaustos ir mokyklas baigiančios merginos. Joms rengėjai pasiūlys išeiginių suknelių išleistuvių vakarui mokykloje. Nebus nuskriaustos mamos bei močiutės – gerai pasižvalgiusios po parodą, jos taip pat ras ką įsigyti ir nauju rūbu ar aksesuaru galės pasidabinti per Motinos dieną.

,,Į madų parodą ‘Paukščiams sugrįžus’ kviečiame atvykti ir vyrus. Tikimės, kad jie ne tik puikiai praleis laiką, bet ir pamalonins savo moteris, padėdami joms išsirinkti ir įsigyti patikusį rūbą ar papuošalą”, – kviečia D. Bačkus.

parod
Pavasarinė madų paroda ,,Paukščiams sugrįžtant” vyks sekmadienį, balandžio 10 d., 12:30 val. p. p. PLC didžiojoje salėje. Vietas prašoma užsisakyti tel. 630-257-8787 (PLC administracija) arba tel. 708-485-0035 (Daiva Bačkus). Tad iki susitikimo.