florida
Daina ,,Angelas delne”.

Įspūdingas koncertas

DANUTĖ BALČIŪNIENĖ

Įspūdingas koncertas kovo 22 dieną vyko ilgiausiai trunkančiais kino festivaliais garsėjančioje ,,Cinema Paradiso’’ salėje Ft. Lauderdale, Florida. Savo kūrybą žiūrovams pristatė kompozitorė, poetė ir dainininkė Violeta Leškytė-Cucchiara. Ji kartu su savo vyru Matteo Cucchiara ir surengė šį nuostabų vakarą, kuriame kaip koncerto svečias dalyvavo ir Floridos Grand Opera solistas Rolando Polo, šoko tarptautinės klasės šokėjai Claudio Ponce ir Effy Eplizogopulos.

Neatsitiktinai, ko gero, buvo pasirinkta būtent kino salė, nes koncertas prasidėjo ištrauka iš filmo „The Price’’ ir Violetos sukurta daina, kurią ji pati filmo herojės lūpomis ir atlieka. Ir tai ne vienintelė daina, Violetos parašyta šiam filmui, kuriame ji sukūrė vieną ir iš pagrindinių vaidmenų.

O koncertas tęsėsi jau nebe ekrane. M. Cucchiara papasakojo apie Violetos kūrybinį kelią, o vėliau sulaukėme ir pačios koncerto kaltininkės. Violeta profesionaliai ir jaudinančiai atlieka savo kūrybos dainas, kurioms pati kuria ir žodžius, ir melodijas. Šįkart anglų kalba, nes publika – visas „tautų katilas’’, kaip įprasta Amerikoje. Bet lietuvės širdis neatlaikė – dainą, skirtą sūnui Daumantui, kurio penkioliktasis gimtadienis kaip tik sutapo su mamos koncertu, dainininkė padainavo lietuvių kalba. Savo įstabiais šokiais dainų turinį atkartojo ir dar labiau įprasmino šokėjai.

Violetos pristatytą koncertą tęsė nuostabusis tenoras R. Polo. Šio paprasto, nuoširdaus ir kuklaus žmogaus talento gerbėja tapau nuo tada, kai jį išgirdau dainuojant pirmą kartą. Ir šįkart ne tik mane, bet, manau, visus žiūrovus pakerėjo jo iš pačių sielos gelmių atliekami kūriniai. Atrodo, nieko ypatingo žmogus nedaro, bet savo dainavimu taip užburia, kad ir pats nejučiomis tarsi tampi jo atliekamų kūrinių dalimi. Ir čia nenuilsdami savo žavų meną rodė šokėjai.

O koncerto estafetę vėl perėmė Violeta, šįkart taip pat įstabiai atlikdama kūrinį „Angelas delne”, dar paryškindama specialiai šiai dainai skirtais baltais rūbais su įspūdingo dydžio auksaspalviais sparnais.

Vėl dainavo R. Polo. Porą dainų, vieną jų, skirtą salėje sėdinčiai savo mamai, jis atlieka ispanų kalba. M. Cucchiara papasakoja apie Violetos kūrybinius planus. Taip pat įspūdingai nuskamba dar kelios jos atliekamos dainos, o tada sulaukiame žavaus dueto – Violeta ir Rolando dainuoja planuojamam filmui apie akląjį Violetos sukurtą dainą „Leisk paliesti tave”. Violeta be minėtos dainos šiam filmui parašė dar du įstabius ir įsimintinus kūrinius, kurie taip pat nuskambėjo koncerte. Paskutinei dainai Violeta į sceną pakviečia visus atlikėjus. Plojimai, sveikinimai, jūra gėlių ir nuotraukos atminčiai...

Jau gerokai po vidurnakčio važiuodami netrumpą kelią į namus, kalbėjomės, koks puikus buvo koncertas, kad Violetos dainos kuo toliau, tuo labiau mus žavi, nes yra savitos, prasmingos, turiningos ir melodingos, kad džiaugiamės pasiryžę netrumpai kelionei į šį renginį sekmadienio vakarą, kai pirmadienį, jau ankstyvą rytmetį, laukia savi, neatidėliojami darbai. Ir dar – kaip puiku, kad Violeta koncertui pasikvietė ir kitus menininkus: Floridos Grand Opera solistą R. Polo bei tarptautinės klasės šokėjus C. Ponce ir E. Eplizogopulos. Ir jie visi, tikimės, taps nuolatiniais jos koncertų dalyviais.

florida

Nuostabusis duetas – Violeta Leškytė-Cucchiara ir Floridos Grand Opera solistas Rolando Polo.

florida

Po koncerto Violeta su visais atlikėjais ir savo šeima. (Iš kairės): Violetos mama Genė Leškienė, šokėjai, Matteo ir Violeta Cucchiara, sūnus Daumantas ir Rolando Polo. D. Balčiūnienės nuotr.