bball

NY LAK ,,Vilkai” su LB ambasadoriumi Audriumi Brūzga. Ingos Lukavičiūtės nuotraukos

,,Ambasados taurė 2010” nugalėtojai – NY LAK ,,Vilkai”

ballŠ. m. balandžio 17 d. Bell Senior High/Lincoln Middle School mokyklos sporto salėje Washington, DC įvyko kasmetinis, jau aštuntasis Lietuvos Respublikos ambasados JAV organizuojamas krepšinio turnyras „Ambasados taurė 2010”, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20mečiui paminėti. Šių metų turnyras – tarptautinis, jame be lietuvių krepšinio komandų taip pat dalyvavo Estijos, Latvijos ir JAV valstybės departamento komandos.

Ambasados turnyrą laimėjo ir Lietuvos krepšinio federacijos įsteigtą taurę bei aukso medalius po atkaklios kovos „A” lygoje iškovojo New York LAK „Vilkai”, kurie trijų taškų persvara (40:37) įveikė New Jersey „Liepsną 1”.

Nugalėtojams atiteko ir originalus Eurolygos krepšinio kamuolys su BC „Žalgiris” žaidėjų parašais. NJ „Liepsna 1” be sidabro medalių taip pat buvo apdovanota BC „Lietuvos rytas” marškinėliais su žaidėjų parašais. Trečioji vieta ir bronzos medaliai bei BC „Lietuvos rytas” marškinėliai su žaidėjų parašais atiteko „Latvia” komanda, kuri rezultatu 29:32 nusileido „Liepsnai 1”.

Baltimore ,,Vilkas” pasipuošė ,,B” lygos sidabro medaliais, o Washington, DC ,,Vėjas”, įtemptoje kovoje nugalėjęs New Jersey komandą ,,Liepsna 2”, iškovojo bronzos medalius.

,,Patriotiškiausio” sirgaliaus apdovanojimą pelnė Estijos komandos sirgalė Anu Grabbi, kuri per visas savo komandos rungtynes nenuilstamai mojavo estiška vėliavėle. Jauniausio žaidėjo apdovanojimą iškovojo „Latvijos ambasados” žaidėjas, trylikametis Tomass Pildegovic, kuris, nors ir būdamas jauniausiu, savo
ballžaidimu nenusileido vyresniems komandos nariams. Vyriausiojo žaidėjo apdovanojimas atiteko Lietuvos „Ambasados” žaidėjui Remigijui Bagdonui. Kamilė Nacickaitė, atstovavusi „Rytų pakrantės velnių” komandai, buvo pripažinta rezultatyviausia turnyro mergina. Jai atiteko BC „Žalgiris” marškinėliai su žaidėjų parašais. Geriausiu metiku buvo pripažintas JAV „Valstybės departamento” komandos žaidėjas Brian Hill, kuris rungtynių metu žiūrovus stebino savo tritaškiais. Jis laimėjo BC „Žalgiris” marškinėlius su žaidėjų parašais. Paulius Mauricas iš New Jersey „Liepsna 1” komandos buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju ir taip pat pelnė BC „Žalgiris” marškinėlius su žaidėjų parašais. Apdovanojimas ,,Už garbingą krepšinį” (Fair Play) atiteko latvių komandai „Latvija”.

Po varžybų LR ambasadoje Washington, DC vykusiame priėmime ir apdovanojimų įteikimų šventėje turnyro dalyvius ir palaikymo komandas pasveikinęs ambasadorius JAV Audrius Brūzga džiaugėsi, kad šiais metais, kai Baltijos šalys mini nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, krepšinio turnyras tapo tarptautiniu, ir palinkėjo šią tradiciją tęsti ateityje. Vakaro dalyviai noriai vaišinosi Baltimore šeimininkių pagamintais lietuviškais patiekalais, skambant lietuviškai muzikai dalijosi turnyro įspūdžiais.

Šių metų krepšinio turnyre dalyvavo 11 komandų iš New York, New Jersey, Baltimore, Washington, DC, Latvijos ambasados JAV, latvių ir estų bendruomenių bei JAV valstybės departamento.

Turnyro rėmėjai: BC „Žalgiris”, BC „Lietuvos rytas”, alaus darykla „Švyturys”, bendrovė B&I Overseas Trading, Inc., LR garbės konsulas Dennis Garrison (California), LR garbės konsulė Astra Michaels (Nevada), bendrovė Strategic Staffing Solutions, Inc., Amerikos Lietuvių Bendruomenė, Inc, LR garbės konsulai: Otto Veinsreideris (Minesota), Stanley Balzekas (Florida), Rimas Česonis (New York), Vytautas Lapatinskas (Washington), Ingrida Bublienė (Ohio) ir spaustuvė B&B Duplicators, Inc.