orlando

Orlando menininkai nesėdi vietoje

EDITA KLINKEL

Į draugišką grupę susibūrę keturi Orlando menininkai – dailininkės Irma Kirvelienė ir Oksana Kofman, stiklo paveikslų kūrėjas Saulius Jankauskas ir fotografė Edita Klinkel – surengė bendrą parodą Orlando visuomenei. Winter Park miestelio biblioteka, kur renkasi išsilavinę ir menu besidomintys, organizuoja daug kultūrinių renginių, siekdama supažindinti savo lankytojus su menininkų darbais. Tuo tikslu bibliotekos valdžia finansuoja patalpas menininkų parodoms, skelbdama konkursus, vieną iš kurių ir pasisekė laimėti Lietuvos menininkams.

Į balandžio 14 dieną įvykusį parodos atidarymą susirinko svečiai iš Orlando. Kiti atvyko net iš pajūrio miestų Tampa bei Ormond Beach. Parodos lankytojai kalbėjo trimis kalbomis – angliškai, lietuviškai ir rusiškai, o tautybių buvo dar daugiau. Visus sujungė susidomėjimas dailininkų darbais ir noras susipažinti su menininkais. Renginyje dalyvavo kelionių žurnalo ,,Tourist” redakcija, spausdinanti fotografės Editos Klinkel straipsnius ir fotografijas apie aplankytas pasaulio šalis.

,,Stiklas sukelia man daug įvairių jausmų – kaip jis žaidžia su šviesa ir vandeniu, koks jis šiltas ir tuo pačiu šaltas, minkštas ir kietas, švelnus ir saugus, ir tuo pat metu aštrus ir pavojingas. Pastebiu, kad žiūrovai dažnai patiria tokį patį jausmą”, – teigia Saulius Jankauskas.

,,Kurdama paveikslus, jaučiuosi tarsi pasistūmėjusi laike ir erdvėje. Man tai savotiška meditacija”, – prisipažįsta Irma Kirvelienė. Savo pirmąją freską Irma nutapė būdama 12 metų. Gyvendama Orlando ji paveikslais išpuošė daugelį Centrinės Florida gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų.

Fotografė Edita Klinkel mano, kad be fotografijos jos gyvenimas būtų pernelyg kasdieniškas ir neįdomus. ,,Fotoaparatas suteikia man galimybę išvysti pasaulį naujomis akimis, – įsitikinusi ji. – Aš dažnai mąstau ir matau kadrais, o ne vaizdais, kurie kaskart keičiasi, priklausomai nuo mano žiūros kampo.”

Dailininkė Oksana Kofman kuria paveikslus pasitelkusi intuiciją ir emocijas. ,,Man patinka perkelti savo vizijas į paveikslą, kurio spalvos ir formos užbaigia pasakojimą, – sako ji. – Dažniausiai pabaigti darbai atrodo taip, kaip ir tikėjausi, bet kartais pateikia man netikėtumų”

Kalbinti lankytojai su entuziazmu atsiliepė apie renginį ir sakė nekantraudami lauksiantys kitų parodų. Patys menininkai teigė, kad pavykusi paroda įkvėpė tolimesniems darbams ir užsiminė turintys planų kitiems bendriems projektams.


art


art

art

Į balandžio 14 dieną įvykusį parodos atidarymą susirinko svečiai iš Orlando. Kiti atvyko net iš pajūrio miestų Tampa bei Ormond Beach. Editos Klinkel nuotraukos

art
Oksana Kofman, Saulius Jankauskas, Edita Klinkel, ir Irma Kirvelienė.  Julia Springwheat nuotr