abarius
Kompozitorius Gintautas Abarius

Abarių šeimai svarbiausia dabar – surasti vidinę ramybę

LORETA TIMUKIENĖ

Džiazo atlikėjas ir kompozitorius Gintautas Abarius su žmona Violeta kartu gyvena jau 29 metus. 1999 m. atvykusi į Jungtines Valstijas jų šeima dabar įsikūrusi North Carolina sostinėje Raleigh. Gintautas čia yra subūręs džiazo trio ,,Baltic Avenue”, koncertuoja, kuria muziką, dalyvauja bendruomenės gyvenime. Abarių šeima turi du vaikus – dukrą Silviją ir sūnų Dovydą. Silvijai – 25, ji ištekėjusi, gyvena Houston ir laukiasi dukrytės. Violeta džiaugėsi, kad birželio pradžioje jie taps seneliais. Dovydui –14, jis groja mušamaisiais, žaidžia krepšinį, studijuoja japonų kalbą.

Neseniai Abarių šeima lankėsi Lietuvoje, kur Gintautas surengė jubiliejinius koncertus – kovo 28 d. jis atšventė savo 50-metį. Violeta sakė, kad tai buvo nepamirštama kelionė. Drauge su garsiu lietuvių pianistu Povilu Stravinsku, gyvenančiu Seattle, ir Lietuvos kameriniu orkestru Gintas surengė 3 koncertus Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus filharmonijų salėse, kur atliko W. A. Mozarto koncertą dviems fortepijonams Nr. 27.

Koncertai praėjo su milžinišku pasisekimu, o baigiamajame koncerte Vilniuje klausytojai bisavo atsistoję. Kaip sakė Violeta, Gintui tai buvo senos svajonės įgyvendinimas, sugrįžimas prie Didžiosios klasikos (Gintas baigė Lietuvos konservatoriją kaip klasikinis pianistas) jam suteikė tiek vidinių, tiek fizinių jėgų. Jaudinančiai praėjo jubiliejinis vakaras ,,Neringos” kavinėje, kur drauge su muzikantu pabūti susirinko jo artimi draugai – Lietuvos meno žvaigždės. Be to, kaip sakė Violeta, jie buvo labai laimingi galėdami apkabinti tėvus ir artimuosius, kurių buvo nematę 8 metus. Moteris pasidžiaugė, kad po neseniai įvykusios kelionės į Lietuvą jų sūnui Dovydui prabudo lietuvybė.

Kaip prisimena Violeta, pirmieji metai Amerikoje jų šeimai nebuvo lengvi. 2006 m. Gintui buvo nustatytas gerklės tonzilių vėžys. Šeima ir artimieji išgyveno didžiulį sukrėtimą, nes gydytojai teigė, kad Abariui liko gyventi 6 savaitės. Tačiau šeima nepasidavė, sudėjo savo viltis į Dievą, kurio gelbstinčią malonę ir stebuklus gyvenime patyrė daug kartų. Chemoterapijos ir radiacijos kursai buvo sėkmingi ir 2007 m. birželį Abariai išgirdo medikų išvadą, kad Gintas visiškai pasveiko. Deja, džiaugsmas tęsėsi neilgai – 2008 m. liepos pabaigoje pasirodė pirmieji atsinaujinusios ligos požymiai, liga labai greitai progresavo ir senųjų gydymo būdų taikyti jau nebebuvo galima. Tačiau šeima nenuleido rankų ir pradėjo ieškoti kitų gydymo būdų. Tos paieškos garsaus muzikanto šeimą atvedė į Čikagą.  

Po įspūdingos kelionės į Lietuvą Abarių šeimai grįžus namo Gintas pasijuto silpnai. Paklausę geriausių Lietuvos galvoskaklo onkologų patarimų Abariai nusprendė atvykti į Čikagą, nes jie buvo girdėję apie puikius čia dirbančių specialistų gydymo rezultatus šioje srityje. Šiuo atveju gydytojų prognozės vėl buvo labai nepalankios. Anot jų, vienintelis galimybę suteikiantis kelias – operacija, kurios metu būtina pašalinti liežuvį ir balso stygas. 

Abarių šeima jau buvo susiruošusi grįžti namo ruoštis operacijai, tačiau užpraėjusią savaitę Gintui plyšo abi didžiosios arterijos ir tik nepaprasto įžymaus kraujagyslių chirurgo Ali Shabani meistriškumo dėka Ginto gyvybė buvo išgelbėta. Šiuo metu Gintas jau vaikšto, jie su Violeta sugrįžo į Raleigh. Abarių Duke University Hospital pagal garsaus Čikagos kaklogalvos onkologo dr. G. Petruzzelli rekomendaciją apžiūrės ir priims sprendimą dėl tolimesnio gydymo šių klinikų galvoskaklo onkologijos vadovas.
 
Muzikanto žmona sakė, jog šiandien, kaip ir prieš 3 metų, jie turi labai mažą pasirinkimą. Šeima dėkojanti Dievui, jog atlikti tyrimai parodė, kad nėra jokių metastazių, tačiau ar Gintas galės kalbėti – štai čia reikalingas stebuklas.

Moteris sakė, kad sunkiausiomis akimirkomis, tokiomis kaip dabar, stiprybės jiems teikia tikėjimas Visagalio gerumu ir malone. Anot Violetos, karalius Dovydas vienoje savo psalmių užrašė: ,,Kur aš pasislėpsiu nuo Tavo veido? Net jei pasitiesiu guolį pragaro dugne – Tu ir ten su manim.” Moteris sakė, jog tuomet, kai supurtomi visi gyvenimo pagrindai ir atsiremti nebelieka į ką, remiamės į Tėvo meilę, kuri niekuomet neišduoda ir padeda praeiti visus ugningus slėnius.

Šiuo metu Abarių šeimai svarbiausia – surasti vidinę ramybę. Jie yra labai dėkingi visiems, iš kurių sulaukia didelio palaikymo – tiek iš brangių tautiečių, tiek iš žmonių, išsibarsčiusių kone po visą pasaulį. Violeta sakė kasdien gaunanti padrąsinančius laiškus, žmonės meldžiasi už Gintą – toks palaikymas jųabarius šeimai yra ypatingai svarbus.

Muzikanto žmona pasiguodė, kad jiems, neturintiems sveikatos draudimo, reikalinga ir finansinė parama, nes medicininio aptarnavimo kainos Amerikoje yra išties milžiniškos. Tad jeigu atsirastų žmonės, firmos ar organizacijos, kurios galėtų paremti Ginto kovą už gyvenimą, Abarių šeima būtų labai dėkinga. Čekius galima siųsti:

Gintautas Abarius,
Violeta Abariene,
Bank of America,
Routing Nr.: 053000196,
Acc. Nr.: 237014494336.

Gintautas Abarius su žmona Violeta.