madPirmoje eilėje (iš kairės) modeliai: Arleta, Jackie, organizatorė Vaiva, madų kūrėja Angela, vedančioji Vesta, galerijos vadovės Jesica, Brook, modeliai Jordyn ir Sarah; antroje eilėje: Megan, Jordyn, Ariana, Shannon ir Samantha.

,,Vaivos modelių studijos” madų renginys


TRESĖ SKINKYTĖ

Balandžio 13 dienos saulėtą penktadienio vakarą mažame Laguna Beach miestelyje ant Ramiojo vandenyno kranto, CA, įvyko įspūdingas renginys. Charles Pabst meno galerijoje ,,The Signature Gallery” lietuvaitė Vaiva Tučkuvienė surengė madų vakarą ,,Laguna Fashion Night”. Šiuolaikinių menininkų darbų fone buvo pristatyta drabužių kūrėjos Angelos Avanesyan naujausių 2012 metų rudensžiemos drabužių kolekcija.

Vaiva Tučkuvienė – dizainerė, fotografė, modelių skautė ir renginių organizatorė. Lietuvoje įkūrusi modelių agentūrą ,,Vaivos studija”, daug metų rengė grožio ir madų renginius. Atstovavo Paryžiaus ,,Metropolitan” modelių agentūrai Lietuvoje, rengė ,,Top” modelio konkursus.

Atvykusi į JAV, Vaiva tęsia Lietuvoje pradėtą veiklą. Ji suorganizavo nemažai renginių New York ir Čikagoje: ,,Lietuviška mada Amerikoje”, ,,Mis Niujorko lietuvaitė”, ,,Menas. Muzika. Mada” ir kitus. Jau daugelį metų ji bendradarbiauja su pasaulinėmis modelių agentūromis. Los Angeles Vaivos įkurtos ,,Vaiva Models Studio” veikla apima modelių atrankas ir jų parengimą modelių agentūroms.

Su Angela Avanesyan Vaiva susipažino viename iš madų renginių Los Angeles. Jos dėmesį patraukė kūrėjos meistriškai drapiruota vakarinė suknelė. Avanesyan – aukštosios mados atstovė, gerai žinoma madų ir grožio pasaulyje. Karjerą menininkė pradėjo kurdama drabužius tokioms bendrovėms kaip ,,Guess”, ,,True Religion”, ,,Ed. Hardy” ir kitoms. Apie jos įspūdingas kolekcijas rašo įvairios žiniasklaidos priemonės: ,,Vogue”, ,,LA Times”, ,,New York”, ,,Miami”, ,,Venue Magazine”.

Vakaro metu pristatyta kolekcija buvo įkvėpta japonų origami meno. Drabužių detalės – lyg sulankstytas popierius. Vyrauja architektūrinės formos. Madų kūrėjos kolekcijos išskirtinumas – drabužiai atrodo tarsi architektūriniai kūriniai. Kolekcija įspūdinga, intriguojanti, įkvepianti naujiems ieškojimams.

Tučkuvienė meistriškai surežisavo įspūdingą madų renginį, kuriame dalyvavo dvylika ,,Vaivos studijos” modelių. Paveikslų galerijos aplinka, drabužių grožis, Vaivos paruošti modeliai, jų profesionalūs judesiai, drabužį paryškinantis makiažas ir įspūdingos šukuosenos pavergė žiūrovų dėmesį.

Renginyje dalyvavo keletas Los Angeles lietuvaičių. Kaip renginio vedančioji sėkmingai pirmą kartą pasirodė keturiolikmetė Vaivos dukra Vesta Tučkutė, neseniai atvykusi į Los Angeles siekti aktorės karjeros. Vesta jau spėjo nusifilmuoti tarptautinėse reklamose ,,X Box”, ,,T-Pain” ir keliuose vaidybiniuose filmuose. Renginyje dalyvavo ir kita lietuvaitė – naujas Vaivos modelis Kristina Pečiulytė.

Sukurti modelių stilių padėjo lietuvaitė visažistė ir reklaminis modelis Agnė Rulinskaitė. Jos spalvingi makiažai paryškino kolekcijos drabužių charakterį.

Šventiškai renginį savo gėlių kompozicijomis apipavidalino ,,Zarjo” savininkė Jolanta Vizbaras.

Antroje renginio dalyje žiūrovai buvo supažindinti su Tučkuvienės ruošiama knyga anglų kalba ,,Kelias į modelio sėkmę”, kuri pasirodys šių metų rudenį. Knygą parašyti paskatino daugiau nei 20 metų sukaupta patirtis modelių versle. Daugelis žmonių teiraujasi, kaip tapti modeliu, kaip patekti į modelių agentūras, kur gauti žinių, kaip atpažinti netikras agentūras ir pan. Iš viso pasaulio gaunami laiškai rodo, kaip tai aktualu daugybei merginų ir jų tėvams bei žmonėms, besidomintiems grožio verslu. Vaivos sukaupta darbo patirtis padės ne tik kryptingai siekti modelio karjeros, bet ir išmokys dirbti, stiprėti fiziškai, psichologiškai, teisingai maitintis, kitų modelių versle reikalingų dalykų.

Tučkuvienė dėkoja visiems, padėjusiems sukurti nuostabų renginį. Dėkoja visiems straipsnelyje paminėtiems ir nepaminėtiems renginio dalyviams, visiems modeliams, stilistui Drew Sue, šukuosenų stilistei Lala Khajavi, Arpine Bandaryan. Ypatinga padėka skiriama galerijos ,,The Signature Gallery” vadovei Jessica Fry, kuri džiaugėsi gražiu renginiu – naujove jų galerijoje.

Vaiva kviečia visas lietuvaites, norinčias siekti modelio karjeros, apsilankyti jos tinklalapyje www.vaivatuckuvienephotography.com

mad
Samantha Graham – ,,Vaiva Models Studio” auklėtinė, ,,Elite Model Management” modelis.

Kristina Pečiulytė su drabužių kūrėja Angela Avanesyan (d.).


mad

Vaiva Tučkuvienė – ,,Vaiva Models Studio” savininkė, renginio organizatorė, mados fotografė.

mad
Vesta Tučkutė – renginio vedančioji, aktorė.