Įsidėmėkite – Paežeriai, birželio 22-oji


Rašytojo Antano Vaičiulaičio šeima ir vėl kviečia dalyvauti kūrybos konkurse, skirtame rašytojo atminimui pagerbti ,,Gimtoji žemė tavęs ilgisi ir savo širdyje tavęs didžiai pasigenda”.

Pagerbimas ir apdovanojimas vyks birželio 22 d., šeštadienį, 12 val. dienos Vilkaviškio krašto muziejuje, Paežeriuose, Vilkaviškio rajone.

Konkursas yra istorinio, tautinio ir kultūrinio ugdymo renginys, skirtas Antano Vaičiulaičio  atminimui, rengiamas jau septinti metai. Renginyje bus skaitomiliteratūros kūriniai, skambės muzika, muziejuje bus surengta konkurso darbų paroda.

Siekdama įamžinti rašytojo Antano Vaičiulaičui atminimą bei remti lietuvišką kūrybos žodį, šeima vykdo įvairius projektus:

• Skiria Antano Vaičiulaičio literatūrinę premiją už geriausią novelę, publikuotą Lietuvos rašytojų sąjungos žurnale ,,Metai”. Kitais metais bus įteikta dešimtoji premija.

• Kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, Vilkaviškio krašto muziejaus Suvalkijos (Sūduvos) regioniniu centru ir Vilkaviškio rajono savivaldybės viešąja biblioteka rengia konkursą ,,Gimtoji žemė tavęs ilgisi ir savo širdyje tavęs didžiai pasigenda”. Jo mecenatės – trys rašytojo dukros: Danutė Vaičiulaitytė-Nourse, Joana Vaičiulaitytė-Buivienė ir Aldona Vaičiulaitytė-DeBold.

• Rašytojo Antano Vaičiulaičio archyvo didesnė dalis saugoma Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Vilkaviškio krašto muziejuje, Lietuvos nacionaliniame literatūros ir meno archyve Vilniuje ir kitur.

• Siekiama užtikrinti Antano Vaičiulaičio kūrybos sklaidą – jo kūrinių leidybą bei jo kūrybos akademinių studijų leidybą.

• Siekiant išsaugoti A. Vaičiulaičio tėviškę, 2008 metais buvo įkurtas Tėviškės labdaros ir paramos fondas. Visus galinčius ir norinčius paremti šį A. Vaičiulaičio atminimo projektą prašome prisidėti. Daugiau informacijos: vaiciulaitis@lietuvis.net.