w
Jungtinė lietuvių, latvių ir estų grupė „BalticUs”.

Washington, DC
Baltų vakaras Washington paminklo papėdėje


ROSSETA VINGEVIČIŪTĖ-WILBUR
w
Bėgiojimo entuziastai ir klaidžiojantys turistai, nuostabų penktadienio vakarą atsidūrę Washington paminklo papėdėje, nustebo, išgirdę nepažįstamas melodijas, pamatę senoviškus instrumentus ir žmones, pinančius vainikus.

Washington, DC apylinkėse gyvenantys baltai taip šventė artėjančią vasaros saulėgrįžą. Viename būryje buvo stiprus vyriškis, vilkintis marškinėliais su užrašu „LIGO” (latvių Joninės, arba vidurvasario šventė), pagyvenusi ir aktyvi estų pora, nepraleidusi nė vieno šokio, o daugiausia buvo lietuvių. Lietuviai ne tik muzikos klausėsi, bet ir gyvai aptarinėjo neseniai pasibaigusį Algirdo Paleckio teismą, artėjančią šokių šventę Boston mieste bei nerimavo dėl Lietuvos krepšininkų, kurie kitą mėnesį varžysis Venesueloje dėl teisės žaisti Londono olimpinėse žaidynėse.

Lauko scenoje lietuvišką melodiją keitė latviška, o po šios skambėjo estų ritmai. Viena iš vakaro rengėjų Violeta Pivoriūnas sakė, jog jos vyrui Dovydui netrūksta minčių, kaip pristatyti baltiškąją kultūrą. Jo suburtoje grupėje „BalticUs’’ groja ir dainuoja lietuviai, latviai ir estai. Kiekvienas jų muzikuoja ne tik tautiniuose kolektyvuose, bet randa laiko ir bendriems projektams. „BalticUS” netrukus išskris į Latviją, kur pasirodys festivalyje „Baltika”, kasmet vykstančiame vienoje iš Baltijos šalių.

Ir kokia būtų saulėgrįža be vainikų pynimo!? Ne vienas vakarėlio dalyvis, saulei besileidžiant už George Washington paminklo, namo žingsniavo pasipuošęs savo rankomis supintu vainiku.  Puiku, kad lietuviai, latviai ir estai gali susieiti ne tik tragiškų bendros istorijos datų paminėti, bet ir pasilinksminti. 

w
Kokia gi vasaros saulėgrįža be tradicinių vainikų pynimo?!
w
Baltiškojo vakarėlio sumanytojai Violeta ir Donatas Pivoriūnai.