menashawaii

Giedrė Žukauskaitė ir Giedrės Žukauskaitės tapytas paveikslas.

Menininkė iš Vilniaus pristatė parodą

Retkarčiais tenka girdėti apie mažesnių lietuvių bendruomenių įvykius, tačiau Hawaii lietuvių naujienos yra itin retas reiškinys. Dauguma lietuvių, kuriuos pažįstu Hawaii, prenumeruoja ir palaiko išeivijoje spausdinamus leidinius, tačiau dėl tolimo atstumo arba iniciatyvos stokos labai retai išgirstame apie Hawaii gyvuojančią lietuvių veiklą.

Šių metų birželio 20-oji buvo puiki proga priminti, kad mūsų yra net ir toliausiai nuo žemės atitolusioje saloje. Giedrė Žukauskaitė, Vilniaus Dailės akademijos studentė, Maui saloje pristatė personalinę savo tapybos darbų parodą, pavadintą „Life is Art. Art is Love” (Gyvenimas yra menas. Menas yra meilė). Atvykusiems svečiams Giedrė pristatė 25 darbų parodą, sudarytą iš portretų, peizažų, abstrakcijų bei koliažų. Hawaii grožio įkvėpta keturių darbų serija „Lava Love” tapo dėmesio centru.

Psichologijos mokslų daktaras Justinas Pikūnas su žmona Regina, dukra Ramona ir jos vyru Miles buvo šios parodos garbės svečiai, nuoširdžiai palaikę G. Žukauskaitę. Parodos dalyviams naujos kartos dailininkė su įkvėpimu pasakojo apie mūsų šalies grožį, istoriją, dalijosi savo kelionių aplink pasaulį patirtimi. Menininkei pavyko surengti netradicinį parodos pristatymą, kuriame kiekvienam atvykusiam buvo galima muzikuoti perkusiniais instrumentais, parodos nuotaiką kėlė vietiniai gitaros virtuozai, vyko karikatūrų piešimo žaidimas, buvo pristatomi vegan patiekalai. Paklausta, ko norėtų palinkėti Lietuvos išeiviams, Giedrė atsakė: „Būti vieningiems, mylėti save, kitus bei motiną Žemę.”

Šį birželio 20-osios vakarą jaučiau garbę, meilę ir atsakomybę būti gimusiam Lietuvos žemėje. Taip pat suvokiau, kad nesvarbu, kaip toli esame nuo tėviškės, kiekvienas mūsų darbas, siekis ar saviraiška skleidžia atitinkamą sampratą apie mūsų Tėvynę.

Šiuo straipsniu norėčiau padėkoti Giedrei už jos atsidavimą menui, Lietuvos vardo skleidimą bei paskatinti visas Lietuvių Bendruomenes ir piliečius dažniau dalintis savo veikla, pasiekimais ir skleisti pasauliui šviesą.

Ernestas J.

menas

Ernestas, Rokas, Deimantina, Justinas, Ramona, Regina, Miles, Giedrė ir Seth. Reginos Pikūnas nuotr.