„Lituanicos” krepšinio Akademijos auklėtinis Modestas Masilionis nuo rudens rungtyniaus I NCAA diviziono North Carolina universiteto komandoje.
I.magin.E nuotr.

„Lituanicos” krepšinio Akademija didžiuojasi savo auklėtinių pasiekimais


DAINIUS RUŽEVIČIUS

Jaunuosius išeivijos krepšinio talentus ugdanti Čikagos „Lituanicos” krepšinio Akademija veikia nuo 1995 metų. Jaunųjų krepšininkų sportininkų meistriškumo auginimo kalvė, artėdama prie 20-tojo jubiliejaus, gali pasigirti aukštais pasiekimais ir sėkminga veikla.

Liepos pradžioje Klaipėdoje vykusiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse (PLSŽ) jau trečią kartą nugalėtoja tapo Čikagos „Lituanicos” komanda, sudaryta iš vyresnės kartos „Lituanicos” krepšinio mokyklos auklėtinių. Tarp jų, auksiniu apdovanojimu džiaugėsi ir 20-etis Danielius Jurgutis. Šiemet jis pratęs studijas NCAA III diviziono Augustana (IL) koledžo komandoje, kurioje jis savo puikiu žaidimu užsitarnavo komandos kapitono raištį.

Prieš dvi savaites Estijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate, septintąją vietą užėmusios Lietuvos rinktinės garbę gynė Čikagos „Lituanicos” krepšinio Akademijos auklėtinis Žygimantas Riauka, kuris tapo pirmuoju „Lituanicos” krepšinio mokyklos atstovu, atvėrusiu duris į mūsų šalies rinktinę.

Besirengiant Europos čempionatui, kontrolinėse rungtynėse, 203 cm ūgio Ž. Riauka aikštelėje praleido nemažai laiko ir buvo vienas geriausių komandos žaidėjų, ne kartą stebinęs rezultatyvumu ir atkovotų kamuolių skaičiumi. Europos čempionate Estijoje mažiau rungtyniavęs čikagietis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 5 taškus ir sugriebdavo po 6 kamuolius.

Savo sportinį kelią iki Lietuvos rinktinės prasimušęs Ž. Riauka pradėjo treniruodamasis pas „Lituanicos” trenerius Aurimą Matulevičių ir Stepą Žilį. Šiuo metu savo ateitį Žygimantas susiejo su NCAA II lygos, Wisconsin „Parkside” klubu.

Be Ž. Riaukos, anksčiau, į įvairaus amžiaus Lietuvos rinktines bandė prasimušti ir kiti „Lituanicos” klubo auklėtiniai: Danielius Jurgutis, Juozas Balčiūnas, Modestas Masilionis, Paulius Otruškevičius, Mantas Dubauskas.

Vienas iš jų – M. Masilionis, nors ir neįsitvirtinęs Lietuvos rinktinėje, atkaklaus darbo treniruotėse dėka, sulaukė vieno iš didžiausių savo gyvenimo pripažinimų: 21-erių metų čikagietis buvo pakviestas atstovauti North Carolina I NCAA diviziono Greensboro miesto universiteto komandai. Kartu su ja dukart Čikagos lietuvių krepšinio lygos (ČLKL) čempionas ruošiasi vykti į turnyrą Ispanijoje.

Dar anksčiau, I NCAA diviziono stipendiją iš „Lituanicos” auklėtinių yra gavusi tik Gintarė Surdokaitė, rungtyniaujanti New York.

Šiemet užbaigę vidurinę mokyklą, atstovauti Dallas „Waterford” koledžui, pakvietimų sulaukė ir dar du perspektyvūs „Lituanicos” auklėtiniai – Juozas Balčiūnas ir Timotis Kuckailis. Mokytis ir tobulinti krepšinio meistriškumo jie dvejiems metams išvyksta į tolimą Texas valstiją.

Du Čikagos lietuviai, nors ir nežais krepšinio, buvo pakviesti prisijungti prie artėjančio Europos vyrų krepšinio čempionato štabo: Slovėnijoje rugsėjo mėnesį prasidedančiose senojo žemyno vyrų krepšinio pirmenybėse darbuosis Aidas Buzelis ir Svajūnas Masilionis.

Ne vienerius metus mūsų šalies rinktinėje masažistu dirbantis A. Buzelis jau ruošia komandos narius artėjančioms atsakingoms kovoms Slovėnijoje, o iškalbusis S. Masilionis šioje šalyje Europos čempionato metu dirbs rungtynių diktoriumi. Jo balsą salėje krepšinio gerbėjai jau galėjo išgirsti per 2011 m. Lietuvoje vykusį Europos vyrų krepšinio čempionatą.Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės masažistas Aidas Buzelis jau kelinti metai dirba su mūsų šalies krepšininkais. 2011 m. už nuopelnus Lietuvos krepšiniui Aidas buvo apdovanotas LR Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.