Kaune – Saulės Piktys parodapiktys


Penktadienį, rugpjūčio 5 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, A. Zmuidzinavičiaus name-muziejuje (V. Putvinskio 64, Kaunas) atidaryta JAV gyvenančios ir dirbančios dailininkės Saulės Piktys paroda. Autorė parodoje rodo 2009–2011 m. sukurtus darbus ant popieriaus ir neapdirbto lino.

Paroda „Strėlė ir 4 elementai” pristato žiūrovui kūrybinę eigą, vizualinės kalbos ieškojimą, vykstantį dailininkės studijoje. Akvarelėms ir eskizams ji specialiai pasirenka rankų darbo kinietišką akvarelinį popierių, ant kurio uždėjus liniją jau nieko nebūna galima taisyti ar keisti.

„Mano abstrakcijos, spontaniškas pojūtis patiriant pasaulį, kuris išlieka mano atmintyje, ir kurio aš negaliu įamžinti su fotokamera, kai vizualiai įsimenu požiūrį ar įvykį, jis tampa mano balsu, mano tikrove. Norėjau išlaikyti ir pagauti neapibrėžtumą – pagrindinę būseną, nuo kurios kasdieninis gyvenimas mus išvaduoja, bet tai lieka mūsų sąmonėje. Spalvinė paletė beveik visą laiką dinamiška, dominuojančios spalvos ir tonai: kobalto mėlyna, akvamarinas, rožinė, ryškiai raudona, ochra, ultramarinas ir geltona. Pasirinkau tas spalvas, kurios šaltos ir šiltos, kaip kiekvieno asmens gyvenime – džiaugsmas ir liūdesys. Kūryba man yra praktika, kasdieninis pokalbis su savim”, – teigia S. Piktys.

Paroda skirta Lietuvai domina savo pavadinimu, kurį išaiškinti galima įvairiai, kaip keturias atskiras parodos erdves, kaip vardo inicialus, keturis metų laikus, bet svarbiausias dėmesys abstrakčiuose kūriniuose skiriamas keturioms stichijoms. Ugnis – energija, vanduo – emocijos, oras – svajonės, ir žemė – apsauga, o viską perverianti strėlė – simbolizuoja sielą, kaip mūsų asmeninį individualų požiūrį. „Ši kombinacija – man atveria laiko ir erdvės begalybę, mano namai yra mano viduje skatinami elementų, ieškant esmės tarp fantastinių žmonių, įvykių ir mus supančios aplinkos”, – sako autorė.

 Saulė Piktys gimė 1964 m. Kaune. 1982–1989 studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1989 m. S. Piktys gyvena ir dirba Santa Monica, CA. 17 metų ji dirbo kaip profesionali dailininkė-dizainerė tekstilės ir interjero pramonėje, multiplikacijoje, bei scenos menininke televizijoje su kino kompanijomis: NBC, CBS, „Fox”, „Paramount’’, „Warner Bros” ir kt. Per paskutinį dešimtmetį dalyvavo daugiau kaip 55 meno parodose, New York, Washington, DC, Los Angeles, Santa Monica, Čikagoje, Malibu bei kituose JAV miestuose, šeštą kartą rengia parodą tėvynėje.

 Saulės Piktys kūrinių yra įsigiję Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Trakų istorinis nacionalinis parkas, Vilniaus dailės akademija, įvairūs susivienijimai JAV, Lietuvos verslo įmonės ir kolekcininkai iš įvairių pasaulio šalių: JAV, Australijos, Vokietijos, Izraelio, Brazilijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos.

Susidomėjusiems Saulės kūrybine veikla siūlome apsilankyti tinklalapyje www.saulepiktys.com. Paroda Kaune veiks iki š. m. rugsėjo 4 d.

www.ciurlionis.lt info