soccer
Linksmai nusiteikę ,,Lituanicos” veteranų komandos žaidėjai, nugalėję šio klubo vyrų komandą. 
 E. Šulaičio nuotr.

Graži šventė futbolo mėgėjams

EDVARDAS ŠULAITIS

Rugpjūčio 8 d. popietė Čikagos ir apylinkių futbolo mėgėjams buvo neeilinė, mat tą dieną vyko „Lituanicos” futbolo lygos „Žvaigždžių diena”. Jos metu įvyko ne tik retai matomos futbolo rungtynės, bet buvo nemažai ir šiaip su futbolu susijusių varžybų.

Programą pradėjo ledo ritulio komandos žaidėjai, kurie išbandė savo jėgas futbole su ČLKL krepšininkais. Pergalę rezultatu 7:4 pelnė krepšininkai, kurių dalis yra nuolatiniai „Lituanicos” futbolo komandų žaidėjai.

Tada aikštėje pasirodė lietuvių futbolo lygos „Rytų” ir „Vakarų” komandos. Čia 2:1 pergalę nusinešė „Rytų” komanda, kuriai atstovavo Aukštaitijos ir Dzūkijos žaidėjai, privertę pasiduoti Žemaitijos ir Suvalkijos futbolininkus.

Toliau buvo įvairūs žaidimai. Vienas iš įdomiausiųjų buvo kamuolio žongliravimo varžybos. Iš 6 dalyvių ilgiausiai kamuolį (daugiau negu pusę valandos) išlaikė senas šios srities specialistas Henrikas Pratasas (beje, jo rekordas yra apie 3 valandos).

Baudų mušime ir jų laikyme (ši rungtis pavadinta „Vartų karalius”) pirmuoju buvo Ernestas Urbonas, įveikęs Laimoną Bytautą. Šioje rungtyje varžėsi net 22 žmonės. Taiklumo varžybas (reikėjo pataikyti į vartus nuo pusės aikštės, kamuoliui nesiekiant žemės) laimėjo Edvinas Trinkūnas. Laimėtojas gavo neseniai JAV profesionalų lygoje (New England komandoje) pradėjusio žaisti lietuvio Edgaro Jankausko klubinius marškinėlius.

Buvo ir daugiau varžybų, tarp jų ir merginoms.

Žaidė vyrai su veteranais

Pabaigoje buvo persikelta į naujai įrengtą pagrindinę aikštę prie pat Pasaulio lietuvių centro, kuri dėl jos taisymo ilgą laiką buvo nenaudojama. Čia susitiko dvi „Lituanicos” komandos: vyrų ir veteranų.

Pergalę gana netikėtai pelnė sustiprinta veteranų vienuolikė, kuri rungtynes pabaigė 2:1 rezultatu. Pirmąjį kėlinį veteranai baigė 1:0 (įvartis Pauliaus Vaikšnoro). Po pertraukos Arnoldo Kardašo šūviu rezultatas pasidarė lygus, bet kiek vėliau Linas Jakovlevas rungtynes persvėrė veteranų naudai.

Vyrų komandos treneris Algis Grochauskas po rungtynių dėl pralaimėjimo daug nenusiminė. Jis teigė, kad dauguma vyrų komandos žaidėjų prisidėjo prie šios šventės ruošos ir buvo gerokai pavargę (diena pasitaikė labai karšta), be to, žaidėjams trūko susižaidimo, o tą galima pasiekti dažniau rungtyniaujant kartu, o ne išsimėčius po įvairias Čikagos lietuvių futbolo lygos komandas.

Nepaisant karštos popietės, žiūrovų atsilankė gana daug. Daugumai futbolo mėgėjų, atrodė, ypač patiko, kad šalia aikštės veikė maisto ir gėrimų stalas. Todėl visi į namus skirstėsi patenkinti šia gražia futbolo pramoga.

socer
Į praėjusio šeštadienio futbolo šventę PLC, Lemont atvyko nemažai ir senųjų ,,Lituanicos” klubo narių, jo gretose išbuvusių net apie 50 metų.  E. Šulaičio nuotr.