Baltimorės Lietuvių namuose pirmą kartą organizuojamas „Saldus vasaros vakarėlis”.

Baltimores Lietuvių namuose šeimininkaus smaližiai


Baltimorės Lietuvių namuose rugpjūčio 17 d. 5 val. p. p.  vyks saldžiausias Lietuvių namų istorijoje vakarėlis. Čia šurmuliuos saldumynų kepėjai ir smaližiai renginyje „Saldus vasaros vakarėlis”.

Pirmą kartą organizuojamo saldaus vasaros vakarėlio mintis gimė Baltimorės Lietuvių namų vadovei Daivai Mėlingytei-Gavrilčikui  tuoj pat po Joninių šventės, išklausius daugumos Baltimorės lietuvių moterų pageidavimus.

„Ne paslaptis, jog lietuvių kilmės moterys mėgsta sukinėtis virtuvėje ir savo kulinariniais šedevrais lepinti namiškius. Kodėl gi šeimininkutėms neišbandžius jėgų konkurse ir nepalepinus platesnės auditorijos, besivaržant tarpusavyje? Manau, tai puiki proga ne tik atskleisti savo kulinarinius sugebėjimus, bet ir pasidalinti skanėstų receptais, pabendrauti tapusavyje ir sulaukti daugybės smaližių pagyrų”, – entuziastingai savo idėją pristato Daiva Mėlingytė-Gavrilčikas.  

Kol kas užsiregistravo 10 dalyvių, norinčių parodyti  savo kulinarinius sugebėjimus, o tarp užsiregistravusiųjų – ne vien moterys. Konkurse dalyvaus Lietuvių namų fotografas Audrius kartu su žmona. Organizatoriams jis prasitarė, kad moka gaminti tik vieną saldų patiekalą ir būtinai juo pasidalins su visais smaližiais.  D. Mėlingytė-Gavrilčikas priduria: „Tikimės sulaukti nemažai smagurių. Kas gali atsispirti pasaldinti širdelę lietuvių ruoštais gardumynais? Bet norinčių ateiti į renginį skaičius organizatoriams prilygsta loterijai. Niekada negali nuspėti, ar išloši, ar praloši. Jeigu renginys pavyksta – visų veiduose švyti šypsena, ir jautiesi, lyg loterijoje laimėjęs milijoną. Užsimiršta visi rūpesčiai, kamavę iki renginio ir galvoje sukasi kita mintis: ką ir kada vėl suorganizuoti, kad tų šypsenų matytum kuo daugiau ir kuo dažniau. Jei šis renginys bus sėkmingas, tikimės, kad tai taps kasmetine tradicija.”

Konkurso saldumynai nebus skirstomi į skirtingas kategorijas. Anot Baltimorės Lietuvių namų vadovės, galbūt tie, kurie moka kepti skaniausius sausainius, nemoka kepti pyragų, ir atvirkščiai. Visi dalyviai skanėstus gamins namuose ir į konkursą atsineš jau pagamintus saldžius patiekalus.

Organizatoriai skatina visus dalyvius ateiti išradingai pasipuošus. Saldumynų gamintojai balsuos už „saldžiausios”, ryškiausios aprangos savininką, kurio lauks saldus apdovanojimas.

Už patį skaniausią ir patį gražiausią saldumyną balsuos smaližiai, visi kas tik ateis į renginį paragauti skanumynų. Visi konkurso saldumynai bus pažymėti numeriukais. Dalyviams bus išdalinta po dvi korteles, kuriose bus galima balsuoti už patį gardžiausią saldų patiekalą ir už patį gražiausią, originaliausiai pristatytą saldumyną. Nugalėtojais bus paskelbti patiekalai, surinkę daugiausia balsų. Laimėtojai pasidalins pusę už įėjimą surinktų lėšų, kita dalis liks Lietuvių namams.

Baltimorės Lietuvių namai kitų metų rudenį švęs 100-to metų jubiliejų. Organizatoriai tikisi jubiliejų pasitikti atsinaujinę, o remonto lėšoms surinkti lapkričio mėnesį bus organizuojamas aukų rinkimo renginys.