JAV lietuvė Eglė Staišiūnaitė – pajėgiausia Lietuvos 400 metrų barjerinio bėgimo atstovė.


Čikagietė Eglė Staišiūnaitė – apie dalyvavimą universiadoje ir treniruotes JAV


Dainius Ruževičius

Antrojo 400 metrų barjerinio bėgimo atrankos dalyvės išsirikiuoja prie starto linijos, tačiau prasideda smarkus lietus. Lengvaatletės laukia, o teisėjai delsia duoti starto šūvį. Po kurio laiko bėgimas prasideda. Šlapia geltonai-žalia apranga vilkinti sportininkė pirmoje atkarpos pusėje bėga tarp pirmaujančiųjų, tačiau finiše pritrūksta jėgų. Štai toks pajėgiausios Lietuvos 400 metrų barjerinio bėgimo atstovės Eglės Staišiūnaitės debiutas liepos mėnesį Kazanėje (Rusija) pasibaigusioje universiadoje.

„Tokiomis sąlygomis dalyvauti varžybose dar neteko, tikiuosi, kad daugiau ir neteks, – teigė Čikagos lietuvė E. Staišiūnaitė. – Buvo tikrai nesąžininga visų antro bėgimo sportininkių atžvilgiu ir, mano nuomone, tai buvo teisėjų klaida, kad jie leido mums startuoti.”

Šiame bėgime dalyvavusioms sportininkėms nepavyko pasiekti aukštų rezultatų. Be to, šešios greičiausios lengvaatletės (E. Staišiūnaitė buvo penkta, atkarpą įveikusi per 59,99 sek.) nuo asmeninių pasiekimų atsiliko po dvi–tris sekundes. Geriausias iki šiol lietuvės rezultatas – 56,58 sek.

„Sporte visko būna, vieną dieną pasiseka, kitą – ne. Aišku, labai gaila, nes tikrai buvau pasiruošusi ir tikėjausi įvykdyti pasaulio čempionato ‘B’ normatyvą”, – pasakojo E. Staišiūnaitė. Vis dėlto Kazanėje vykusi universiada sportininkei paliko teigiamą įspūdį. „Man universiada – kaip mini olimpiada. Gyvenimo sąlygos, valgykla, transportas, laisvalaikio užsiėmimai – labai panašūs, – džiaugėsi E. Staišiūnaitė. – Nuotaika komandoje labai draugiška. Nuo olimpiados skyrėsi gal tik tuo, kad čia ne toks aukštas varžybų lygis, tad ir sportininkai labiau atsipalaidavę. Nėra tokios didelės varžybinės įtampos.”

JAV atrado mėgstamiausią rungtį

24-erių metų E. Staišiūnaitė kilusi iš Klaipėdos, tačiau jau kelerius metus treniruojasi JAV. Lengvaatletė šiemet dalyvavo trejose varžybose. „JAV baigiau universitetą ir dabar dirbu trenere. Kadangi mano treniruojamiems sportininkams pagrindiniai startai būna pavasarį, pačiai jose dalyvauti nebėra kada, – paaiškino E. Staišiūnaitė kodėl praleido pavasario sezoną. – Pirmieji bėgimai šiais metais buvo birželio mėnesį, kai grįžau į Lietuvą.”

Vis dėlto išvykdama į JAV lengvaatletė didžiausias viltis siejo ne su 400 metrų barjeriniu bėgimu, bet su trumpesne – 100 metrų barjerinio bėgimo rungtimi.

„Nuo pat mažens man labai gerai sekėsi 100 metrų barjerinis bėgimas. Ši rungtis buvo pati mano mėgstamiausia, kol nepradėjau bėgioti universitete. Per tuos ketverius metus, kuriuos atstovavau už Wisconsin universitetą, daugiau galimybių turėjau 400 m barjeriniame bėgime, todėl ši rungtis ir tapo mano pagrindine”, – pasakojo lengvaatletė.

Išmėginti jėgas sportininkė norėtų ir bėgdama 400 metrų be barjerų. Tiesa, šioje rungtyje E. Staišiūnaitė sulauktų itin aršios konkurencijos: 400 metrų bėgime specializuojasi į pasaulio čempionato normatyvus įvykdžiusios Agnė Šerkšnienė, Eglė Balčiūnaitė ir 2011 metų Europos jaunių olimpinio festivalio čempionė Modesta Morauskaitė.

„Šiais metais turime labai stiprių 400 metrų bėgikių ir, manau, kad aš taip pat pretenduoju į ketvirtą estafetės 400 x 400 m vietą. Šiais metais šioje rungtyje dar nedalyvavau, bet planuoju bėgti ir parodyti gerą rezultatą, su kuriuo galėčiau pakliūti į estafetės sąrašą”, – planais dalijosi E. Staišiūnaitė.

Olimpinės atrankos staigmena

E. Staišiūnaitė – bene didžiausia staigmena tarp sportininkų, kurie iškovojo olimpinius kelialapius. Lengvaatletė vienintelė iš Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavusių Lietuvos sportininkų nebuvo įtraukta į jokius kandidatų sąrašus.

„Giliai širdyje visada tikėjau, kad papulsiu į olimpiadą. 2011–2012 metų sezonas man buvo labai sėkmingas. Nebereikėjo dalyvauti varžybose už universitetą ir galėjau susikoncentruoti vien tik 400 metrų barjeriniam bėgimui. Praėjusiais metais taip pat pradėjau treniruotis su sportininke, kuri buvo daug greitesnė ir stipresnė už mane. Manau, tai turėjo didžiausios įtakos mano pasiruošimui ir rezultatui.”

Olimpinėse žaidynėse E. Staišiūnaitė pirmame atrankos bėgime buvo penkta ir nepateko į varžybų pusfinalį. Londone jai atiteko 34 vieta.