arm

Dalia Medžiaušytė (k.) neturi sau lygių JAV jau 10 metų.

JAV rankų lenkimo
čempionato medaliai – lietuviams


SAULIUS RAKAUSKAS

Šių metų rugpjūčio 5–8 dienomis Montana valstijoje buvo rengiamas JAV Rankų lenkimo Nacionalinis čempionatas. Varžybos vyko Billings mieste.

Nacionalinis čempionatas yra tiesioginis atrankos turnyras, kurio pagrindu yra formuojama JAV rinktinė, atstovaujanti šaliai Pasaulio rankų lenkimo čempionate. Beje, šiais 2010 metais planetos stipriausius rankų lenkikus sukviesiantis turnyras vyks Mesquite mieste, Nevada, gruodžio 5–11 d.

* * *

daliaValstija, pagal teritorijos dydį užimanti 4-tą vietą, yra labai negausiai apgyvendinta – joje gyvena vos 1 mln. gyventojų. Bet stambių laukinių gyvūnų meškų, briedžių ir kt. – čia daugybė. Iš Čikagos į Montaną patraukėme vieno iš dalyvių „Yukomi”.

D. Medžiaušytė, vos spėjusi nusileisti O’Hare oro uoste – grįžo iš Lietuvos, pratęsė kelionę dabar jau viengiuotais Amerikos keliais.

Viso ruošėsi dalyvauti trys nariai: iš Illinois P. Derbedenjev,  D. Medžiaušytė ir R. Proživalskis. 20-ties valandų kelią – 1,250 mylių atstumą – visi įveikė nepraradę kovinės nuotaikos. P. Darbedenjev abiejų rankų varžybose dalyvavo 187 svarų kategorijoje.  Sėkmė vaikiną lydėjo rungtyje su dešine ranka; užėmęs trečią vietą iš keliolikos dalyvių, ukrainietis, treniruojantis kartu su lietuviais, buvo pakviestas į JAV rinktinę. Įdomu pažymėti, kad P. Darbedenjev prieš 14 metų yra tapęs „Artek’o” tarptautinės pionierių stovyklos čempionu, per vieną dieną įveikęs beveik 100 priešininkų, įskaitant ir vadovus. Kaip ir užpraeitame Amerikos čempionate D. Medžiaušytė laimėjo 2 aukso medalius, bet svarbiausia – parodė čempionišką charakterį. Nelengva buvo po dviejų parų kelionės, esant laiko skirtumui, susikibti su ambicingomis amerikietėmis. Kovojant kaire ranka, viena iš priešininkių po ilgos kovos, nejučia atsidūrė ant grindų. Bet atsigavus buvo laiminga, ji užėmė antrą vietą ir pateko į komandą. Dalia neturi sau lygių JAV jau dešimt metų, įveikdama ir per daugiau nei 300 svarų sveriančias priešininkes.

176 svarų kategorijoje kaire ranka sau lygių neturėjo Robertas Proživalskis. Jis ne tiek nugalėdavo savo priešininkus, kiek triuškinte triuškino. Kartais atrodė, kad Roberto varžovų rankos iš vatos...

Gerai įvaldyta puolimo technika leido lietuviui atletui akimirksniu laimėti visas kovas prieš didelę patirtį ir vardus turinčius amerikiečius.

Reikia pažymėti, kad dalyvauti JAV čempionate turėjo teisę tik piliečiai ir „žalios kortelės” savininkai. Tokių atsirado daugiau nei 500. Savo atstovus pasiuntė 41 valstija.

Grįžtant kelionę gerokai paįvairino ir įtampą gerokai padidino Wisconsin valstijoje siautusi audra. Vienu metu žemę trankė šimtai žaibų. Panašu buvo, kad garsusis Tesla bando savo naujus išradimus.

Vandens masės greitkelį, rodos, pavertė siauru miško keliuku su kelių pėdų regimumo galimybėm. Čia labai pravertė daugiametė R. Proživalskio limuzino vairavimo patirtis.

Vaikinas sėkmingai įveikė labai sudėtingą baigiamąją kelio atkarpą ir...

Ir vėl Čikagoje, vėl darbai, Sizifas vėl ridena savo akmenį...