karni

A. Karnišovo taurės laimėtojai NY LAK „Ereliai“ (mėlynais marškinėliais) su į finalą patekusiais Long Island lietuviais. E. Misevičienės nuotrauka

A. Karnišovo taurės turnyre niekas neprilygo NY LAK „Ereliams”


LAURYNAS R. MISEVIČIUS

Pasaulio vyrų krepšinio čempionate Turkijoje lietuviams pirmoje dvikovoje susigrūmus su Naująja Zelandijakarni, nuo jų neatsiliko ir mūsų tautiečiai už Atlanto. Tik New York esančios mons. McClancy vidurinės mokyklos salėje varžėsi mėgėjų komandos, nors ir suburtos buvusio profesionalo – pirmojo JAV studentų krepšinį išbandžiusio, 1992 ir 1996 metų olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojo Artūro Karnišovo, vėliau apsigyvenusio New Jersey valstijoje.

Su būsimu NBA klubo ,,Houston Rockets” tarptautiniu skautu dar Vilniuje viename kieme kartu užaugęs dabartinis seniausio JAV tebeveikiančio lietuviško NY Atletų klubo pirmininkas Stanislovas Kavaliauskas keletą metų kalbino Lietuvos krepšinio žvaigždę dalyvauti mėgėjiškose Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) varžybose, tačiau Artūras turėjo problemų su anksčiau ne kartą traumas patyrusiais keliais ir nebenorėjo rizikuoti žaisdamas. Vis dėlto patriotiškumo niekada nestokojęs A. Karnišovas nenusisuko nuo savo tautiečių ir, baigęs profesionalaus sportininko karjerą bei suradęs šiek tiek laisvesnio laiko, prieš mėnesį galutinai suplanavo lietuvių krepšinio turnyrą savo vardo taurei laimėti.

Taip jau sutapo, kad praeito šeštadienio, rugpjūčio 28 d., rytmetį, kai mūsų šalies atstovai pradėjo savo kovas Izmire, už kelių tūkstančių kilometrų pasaulio „sostinėje” prasidėjo tradicinėmis žadančios tapti Rytų pakrantės lietuvių komandų varžybos. Į turnyrą East Elmhurst, NY atvyko 6 komandos – NY LAK „Erelių” bei „Vilkų”, kaimyninės New Jersey valstijos „Liepsnos” bei antrosios komandos, taip pat Connecticut bei Long Island, NY lietuviai. Pirmąją dieną paaiškėjo baigiamųjų dvikovų dalyviai, ypač atkakliai susiklostė NJ „LiepsnosI” bei Long Island (NY) lietuvių rungtynės (vos vieno taško skirtumu 73:72 jas laimėjo pastarieji) ir Connecticut „Ažuolų” ir būsimų turnyro nugalėtojų NY LAK „Erelių” susitikimas (šį paskutinėmis sekundėmis laimėjo gerokai jaunesni niujorkiečiai 56:52).

karniVaržybų dalyviams ir svečiams surengtame vakarėlyje lietuviškos Apreiškimo parapijos Williamsburg, NY salėje, į kurią buvome pakviesti ragauti šeimininkių Stasės Brazauskienės, Aldonos Augylienės bei Audronės Plioplienės paruoštų cepelinų, A. Karnišovas taikliai pastebėjo, kad Connecticut lietuvių rungtynės su NY LAK „Ereliais” tarsi ir buvo tikros turnyro baigiamosios rungtynės, juo labiau, kad kitą dieną pavargę ir be dviejų savo geriausių žaidėjų rungtyniavę „Ąžuolai” nepasipriešino ir mažosiose baigiamosiose rungtynėse juos nugalėjusiai kitai NY LAK komandai „Vilkams” (48:67). Lietuvos olimpiečio įsteigta taurė ir auksiniai medaliai NY LAK „Ereliams” atiteko po nesunkios dvikovos su vangiai jiems pasipriešinusiais Long Island lietuviais (95:63).

Vis dėlto tai nesugadino nuotaikos gausiai susirinkusiems žiūrovams, tarp jų ir naujajam LR gen. konsului NY Valdemarui Sarapinui, kuris nuoširdžiai plojo bene perspektyviausiam, šiuo metu JAV rungtyniaujančiam lietuviui Gilvydui Birutai, už kelių savaičių pradėsiančiam savo karjerą ,,New Jersey Rutgers” universiteto komandoje. Prieš dvejus metus Europos vicečempionu su Lietuvos rinktine (iki 18 m. amžiaus) tapusiam buvusiam jonaviečiui atiteko naudingiausiam A. Karnišovo lietuvių krepšinio turnyro žaidėjui skirtas apdovanojimas
karni bei marškinėliai su NBA ilgiausiai rungtyniaujančio lietuvio Žydrūno Ilgausko parašu. Kito stipriausioje pasaulio profesionalų lygoje žaidžiančio mūsų tautiečio Lino Kleizos marškinėliai skirti geriausiam nugalėtojų NY LAK „Erelių” krepšininkui Tomui Balčiečiui, baigusiam Harvard University, o tik baigiamosiose rungtynėse pralaimėjusių Long Island, NY krepšininkų geriausias žaidėjas Vaidas Nutautas gavo trečio šį sezoną NBA komandos spalvas ginsiančio lietuvio Dariaus Songailos marškinėlius. Prizininkais tapusio NY LAK „Vilkų” penketuko krepšininkas Jason Linkus buvo apdovanotas marškinėliais su LKL čempionų „Lietuvos ryto” žaidėjų parašais.

Pirmojo A. Karnišovo taurės turnyro uždarymo iškilmių metu ŠALFASS Centro valdybos pirmininkas Laurynas R. Misevičius padėkojo garsiam krepšininkui (sekmadienį McClancy sporto salėje pasirodžiusiam kartu su savo italų kilmės žmona Džina bei abiem sūnumis Erick – 8 m. bei Michael – 6 m.) už nenutraukiamus ryšius su lietuvišku krepšiniu ir įteikė jam atminimo dovanėlę – 1996 m. olimpinėms žaidynėms Atlanta mieste išleistą žinyną-almanachą, kuriame aprašoma ir bronzinius apdovanojimus iškovojusi Lietuvos vyrų rinktinė, tarp jų ir vienas jos žaidėjų Artūras.

Kitąmet A. Karnišovo taurės varžybas numatoma surengti rugpjūčio mėn. pabaigoje, tik galbūt New Jersey valstijoje, į jas bus kviečiami visi Šiaurės Amerikos lietuvių sporto klubai. Pirmąjį A. Karnišovo taurės turnyrą be NY LAK pirmininko S. Kavaliausko padėjo surengti Rimas Kezys, Petras Sevelkovas, Juozas Milukas ir Kęstutis Augylius, jiems visiems tariame nuoširdų ačiū. Padėkojęs varžybų rengėjams, A. Karnišovas pasidžiaugė, kad New York turėjo progą susitikti seniai nematytų savo draugų, o krepšinis dar kartą suartino žmones.

A. Karnišovo taurės varžybų akimirkos. Rimo Gedeikos nuotraukos

karni

karni

karni
Long Island komandos žaidėjas R. Rakauskas (viduryje) su A. Karnišovu (d.) ir geriausiu turnyro žaidėju G. Biruta (MVP). E. Misevičienės nuotrauka