bmHelene Schleiter ir Marta Preiksaitienė džiaugėsi gražia švente ir gražiu oru. L. Maksimavičienės nuotraukos

Rudeninis susitikimas

LENA MAKSIMAVIČIENĖ

Žmogus visada ko nors ieško: tarp žvaigždžių žvaigždės, tarp žmonių žmogaus. Taip mes ieškome savęs.

Rugsėjo 12 d. lietuvių evangelikų liuteronų Tėviškės parapijos parapijiečiai į pamaldas susirinko ypač gausiai. Pamaldos vyko lietuvių ir anglų kalbomis. Tuo metu patys jauniausi žinias gilino sekmadieninėje mokyklėlėje.

Parapijiečiai, jų artimieji ir draugai susirinko ne tik į visų lauktas pamaldas. Pasibaigus joms didelis būrys liko pabūti kartu rudeniniame parapijos susitikimo piknike, kuri organizavo parapijos taryba.

Diena pasitaikė ypač graži, todėl pravertė ir palapinės nuo kaitrios saulutės, ir didžiųjų medžių pavėsis buvo malonus. Ne vienas džiaugėsi galėdamas turiningai praleisti sekmadienį su šeima, vaikais ir draugais. Susirinkusieji mėgavosi ir mūsų smagių pobūvių dalimi – puikiu Broniaus Mūro grojimu. Tad sukosi poros šokio sūkuryje.

Šviežiu ir skaniu maistu pasirūpinę Astrida Pauperienė, Ida Jonušaitienė, Ilzė Pieteraitienė ir Martynas Leksas neslėpė pasitenkinimo, kad žmonės muzikos ir gamtos fone galėjo neskubėdami pasisotinti, pasidalinti gera nuotaika. Rudy Valdukaitis, Martinas Buntinas, Otto Schrioderis šiltą dieną ištroškusiems siūlė gaivinančių gėrimų.

Vaikams maistas nelabai rūpėjo. Ervynas Naujokas žinojo, ko jiems tikrai reikia, ir pastatė taip vaikų mėgstamą ,,pilį”, kurioje mažieji galėjo smagiai šokinėti. O iki valiai prisišokinėję kartu su Ingrida Niemaier, kvietusia vaikus į būrį, žaidė mėgstamus žaidimus. Norintys savo veidukus papuošė įvairiaspalviais dažais.

Dvi merginos: Jena Chesswas, Igno ir Marion Česnauskų anūkė, ir Hannah Galinaitis, Annos Galinaitis anūkė, pasiskelbė, kad nori surinkti aukų sekmadieninei mokyklėlei. Jos maloniai ir paslaugiai visiems, kam nuo ilgo sėdėjimo prie vaišių stalo sustingo pečiai, nelaukdamos kol svečiai eis šokti, ,,pamankštino” juos už simbolinę auką. Surinktas aukas padovanojo sekmadieninės mokyklėlės reikmėms. Tai gražus jaunų merginų poelgis.

Sekmadieninis susitikimas pateisino savo vardą. Daug kas džiaugėsi susipažinę su naujais žmonėmis ar vėl pasimatę po ilgesnės pertraukos. Buvo miela matyti svečią iš Philadelphia, JAV Lietuvių Bendruomenės Krašto valdybos pirmininką Vytautą Maciūną, dienraščio ,,Draugas” redaktorę Laimą Apanavičienę, Tautos fondo tarybos narį Joną Vainių.

Skirstėmės namo pailsėję, pasidžiaugę, kad ir gamta, ir mes, ir mūsų jausmai dar gyvena gražų, turiningą gyvenimą. Dėkojame visiems apsilankiusiems svečiams ir visiems, kas taip puikiai suruošė šią šventę. O kad viskas taip gražiai vyko, tai ir parapijos tarybos pirmininkės Irenos Kleinaitienės nuopelnas. Ačiū jai ir visiems, padėjusiems parsinešti namo gerą nuotaiką. Iki kitų susitikimų!

bm
Susirinkusieji į rudeninį susirinkimą dėkojo visiems, paruošusiems skanų maistą.

bm2
Sukosi šokėjų poros.